شهرداری خرمشهر تنهاست

شهردار خرمشهر گفت: با وجود مصوبه هیئت دولت در سفر دوم مبنی بر مشارکت در برخی پروژه‌های عمرانی همچون جاده خرمشهر ـ اهواز، وزارت نفت تاکنون به تعهدات خود عمل نکرده است.
عبدالجبار سالم‌پور در گفتگو با فارس در خرمشهر اظهار داشت: شرکت نفت و گاز که به منظور مشارکت جدی در عمران و آبادانی خرمشهر از تهران به خرمشهر منتقل شد اما تاکنون هیچ گام مثبتی برای حل مشارکت شهری از خود نشان نداده است و مدیران این شرکت تنها به وعده و وعیدها اکتفا کرده‌اند.
وی خاطرنشان کرد: طبق دستور و مصوبه صریح دولت مبنی بر مشارکت وزارت نفت در بازسازی خرمشهر به ویژه بحث دو بانده کردن جاده خرمشهر ـ اهواز، تاکنون حتی یک ریال نیز در این پروژه‌ها از سوی آن وزارتخانه‌ها هزینه نشده است.
شهردار خرمشهر تصریح کرد: در حال حاضر شهر خرمشهر در بخش‌های مختلف با مشکلات جدی مواجه است که شهرداری به تنهایی توانایی قادر به حل آنها نیست.
سالم‌پور افزود: شرکت نفت و گاز اروندان پیش از این متعهد شده بود که تعدادی زمین چمن را در سطح شهر را برای کمک به ورزش محله‌ای خرمشهر احداث کند که این وعده فقط در حد شعار باقی ماند.
وی با اشاره به مشارکت جدی پالایشگاه نفت آبادان در عمران و آبادانی آبادان گفت: در خرمشهر شهرداری تنها است و هیچ نهادی به آن کمک نمی‌کند.
شهردار خرمشهر با اشاره به قطع پرداخت عوارض توسط برخی از سازمان‌های مهم خرمشهر همچون بندر، گمرک و شرکت تاسیسات دریایی به دلیل قرار داشتن در محدوده منطقه آزاد اروند افزود: با قطع پرداخت عوارض سازمان‌ها و شرکت‌های یاد شده منابع مالی شهرداری به کمترین میزان در طول حیات خود رسیده است.
وی خاطرنشان کرد: برخی افراد بدون در نظر گرفتن این شرایط تنها به انتقاد از عملکرد شهرداری بسنده می‌کنند اما در حل معضلات فراروی شهرداری هیچ کمکی نمی‌کنند.
سالم‌پور اظهار داشت: با توجه به بالا بودن تعداد نیروهای انسانی موجود در شهرداری خرمشهر هم‌اکنون حجم زیادی از اعتبارات شهرداری صرف پرداخت حقوق و دستمزد می‌شود که این موضوع یکی از دغدغه‌های جدی مدیریت شهری است.
وی تصریح کرد: بیش از ۸۰ درصد از نیروهای موجود در شهرداری به دلیل کیفی نبودن مازاد بر نیاز شهرداری هستند اما امکان اخراج آنها وجود ندارد.
شهردار خرمشهر در پایان ابرازامیدواری کرد با مشارکت جدی همه دستگاه‌ها و مسئولان استانی شاهد حل مشکلات فراروی شهرداری خرمشهر باشیم.

********

بنده بعنوان یک شهروند بسیار خوشحالم که بالاخره شهردار محترم  خرمشهر  در مقابل موج اتهاماتی از جمله سوء مدیریت و کم کاری که این روزها توسط برخی افراد ناآگاه  نسبت به ایشان و مجموعه پرسنل خدوم شهرداری خرمشهر وارد شده  ، سرانجام مهر سکوت را شکست و با طرح موضوعات بسیار مهمی که در خبر فوق به آن اشاره گردیده  ،  در مقابل جریانی که سعی داشت او به انزوا و چالش کشانیده و مجبور به استعفاء نماید ،  اینگونه از خود دفاع کرد.

بهتر است  انصاف داشته باشیم و سخنان شهردار خرمشهر را یکبار دیگر با دقت بخوانیم .

با مرور دوباره خبر  وقتی در سخنان شهردار به عبارت ” در خرمشهر شهرداری تنها است و هیچ نهادی به آن کمک نمی‌کند ” برخوردم ، واقعاً اظهار تاسف کردم و با خود گفتم افرادی که در روزهای اخیر شهردار و شهرداری عامل همه گرفتاری های موجود در شهر معرفی می کنند  باید  انسانهای بی انصاف و کج اندیشی باشند .

در مجموع همانگونه که شهردار محترم خرمشهر نیز به آن اشاره نموده شهرداری این شهر مقاوم و مظلوم با استقرار سازمان منطقه آزاد اروند  بخش مهمی از منابع درآمدی خرمشهر را از دست داده و متاسفانه وزارت نفت و  مجموعه مهمی مثل شرکت نفت و گاز اروندان که برای کمک به شهر و شهرداری متعهد به انجام خدماتی شده   نیز  به تعهدات خود در این زمینه عمل نمی کنند . ما توقع داریم شهرداران شهرها بعنوان مدیر بحران در شهر فعالیت کنند ، اما متاسفانه خواسته یا ناخواسته  برخی از مسئولین با اظهار بعضی مطالب علاوه بر ایجاد بحران مضاعف در شهر مشکلی به مشکلات قبلی اضافه می نمایند و شهردار و شهرداری را درگیر مسائل حاشیه ای می کنند.

با وجود این مسائل آیا بهتر نیست نماینده محترم خرمشهر که شورا و شهرداری را عامل همه گرفتاری مردم می داند  و   در مصاحبه ای می گوید   "   مردمخرمشهر گرفتار مصیبت عظمایی به نام شورا هستند‌  "   بجای این اظهارات تفرقه انگیز با محوریت قرار دادن امام جمعه خرمشهر و همکاری سایر مسئولین محلی  به پیگیری وعده های دولت در ارتباط با خرمشهر بپردازد .

اینجانب به سهم خود طرح و ایده های مختلفی جهت ارائه به مسئولین  محلی برای مشارکت دستگاههای کشوری در سازندگی و عمران و آبادانی خرمشهر دارم که درصورت تمایل در اختیار آنان  خواهم گذاشت .

مهدی گرگ پور 

/ 2 نظر / 43 بازدید
amir

سلام بر شما . ببخشید چرا به فاضلاب ها و فضای سبز رسیدگی نمی کنید .متشکرم امیر