خرمشهر حق زیادی به گردن ما دارد

سردار نقدی با اشاره به واقعه سوم خرداد بیان کرد: دشمن باید بداند با چه زبانی با ملت ایران صحبت می کند و مراقب باشد عاقبتی مثل صدام نداشته باشد.

ایشان با برشمردن درس های سوم خرداد تصریح کرد: سوم خرداد به ما نشان داد که اگر با خدا باشیم و در میثاق با امام و شهدا پایبند بمانیم خداوند گره ها را گشوده و ما را یاری خواهد داد.

رییس سازمان بسیج مستضعفین به برنامه های متعدد و متنوع بسیج در ایام آزادی خرمشهر اشاره کرده و ادامه داد: برای نخستین بار کنگره بزرگداشت شهدای خرمشهر ویژه 1751 شهید خرمشهری که خانواده بسیاری از آنها به خاطر اشغال خرمشهر هجرت کرده بودند و در طول دو سال توسط بسیج شناسایی شده اند سوم خرداد برگزار خواهد شد.

ایشان سه اجلاس بزرگ را از جمله اقدامات این کنگره برشمرده و گفت: اول خرداد اجلاس مقاومت زنان به منظور تجلیل از 38 زن رزمنده در دفاع خرمشهر با حضور صدها زن رزمنده از سراسر کشور برگزار شده و اجلاس مقاومت و هجرت و پیروزی در روزهای دوم و سوم انجام می گیرد.

سردار نقدی به رونمایی پایگاه اطلاع رسانی شهدای خرمشهر اشاره کرده و ادامه داد: رونمایی از هفت کتاب پیرامون شهدای خرمشهر، دو جشنواره شعر مقاومت به زبان عربی و فارسی در 30 و 31 اردیبهشت ماه، جشنواره تئاتر خرمشهر در مجتمع خلیج فارس آن شهرستان و نمایشگاه بزرگ کتاب دفاع مقدس با تخفیف های ویژه در ساحل کارون از برنامه های کنگره فوق می باشد.

وی با اشاره به ایثارگری های مردم خرمشهر و لزوم خدمات بیشتر به این شهرستان تصریح کرد: غبارروبی شهر و مسجد جامع توسط بسیجیان، زیباسازی شهر، آغاز کشت نخل در مسیر خرمشهر به شلمچه تا پایان سال و واگذاری 1700 هکتار زمین های پاکسازی شده منطقه مرزی برای کشاورزی و تولید به مردم خرمشهر از جمله اقداماتی است که از سوم خرداد تا پایان سال انجام خواهد گرفت.

رییس سازمان بسیج مستضعفین با تجلیل از میزبانی مردم خونگرم خرمشهر از کاروان های راهیان نور اعلام کرد: پنج هزار نفر از مردم خرمشهر از سوم خرداد تا پایان تابستان سال جاری به مشهد مقدس اعزام خواهند شد تا پاسخی باشد به میزبانی مردم عزیز خرمشهر به کاروان های راهیان نور.

وی برنامه های سی امین سال را بسیار گسترده توصیف کرده و ادامه داد: مراسم پیاده روی خانوادگی در سراسر استان خوزستان با کمک سازمان ورزش و جوانان استان در 29 اردیبهشت برگزار شده و سه شب مراسم جشن و نورافشانی با حضور مردم خرمشهر و پخش زنده از صدا و سیما انجام خواهد گرفت.

وی مراسم انس با قرآن و شهدا و حضور جانبازان ویلچری از سراسر کشور را به خرمشهر از دیگر برنامه ها دانسته و گفت: نمایش رزمی بصیرتی به مدت 10 شب ویژه مردم خرمشهر و کاروان های راهیان نور در محور شمال شرق - جاده امام رضا علیه السلام به شلمچه - برگزار شده و رزمایش مشترک ارتش، سپاه و عشایر نیز با الحاق کلیه نیروها در مسجد جامع خرمشهر انجام خواهد گرفت.

سردار نقدی از سی رزمایش بسیج در سی استان کشور خبر داده و بیان کرد: با تشکیل گردان های واکنش سریع بیت المقدس بسیج از سوم خرداد تا پایان سال با برگزاری رزمایش های سی گانه آمادگی های دفاعی بسیج را افزایش خواهیم داد.

رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت: پخش سریال بیست قسمتی "بیدار باش" در خصوص راهیان نور و فیلم سرگذشت روحانی شهید حجت الاسلام قنوتی و ایجاد نمادهایی در 30 نقطه خرمشهر که حوادث بسیار مهمی در آن اتفاق افتاده در این ایام انجام خواهد گرفت.

ایشان در پاسخ به سوال خبرنگاری در زمینه محرومیت زدایی از خرمشهر بیان کرد: اقدامات زیادی صورت توسط دستگاه های اجرایی صورت گرفته اما کافی نیست. خرمشهر حق زیادی به گردن ما دارد و البته رسانه ها باید مراقب باشند سیاه نمایی نشود.

/ 0 نظر / 31 بازدید