حل مشکل بیکاری و فقر آسان‌تر از فتح خرمشهر نیست

وی با اشاره به چگونگی پیروزی انقلاب اسلامی تصریح کرد: بیش از 200 سال قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، مردم ایران به دنبال ایجاد دولت مستقل و ملت زنده بودند، بارها ملت ایران خیز بر‌داشت تا گمشده خودش را پیدا کند تا اینکه انقلاب اسلامی به وقوع پیوست.
وی افزود: در آن دوران دولتی در کشور وجود داشت که توسط بیگانگان اداره می‌شد و مردمانش در اسارت به سر می‌بردند.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام به تحرکات دشمنان بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران اشاره کرد و افزود: بعد از پیروزی انقلاب، چند‌ حرکت ضد اسلامی، کودتا و جنگ در ایران اتفاق افتاد تا دشمنان اسلام، استقلال، آزادی و حضور ملت در صحنه را از ما بگیرند، اما توطئه‌های آنها با هوشیاری مسئولان و مردم خنثی شد.
وی ادامه داد: خوشبختانه امروز ایران در بعد سیاسی و تسلیحاتی در منطقه خاورمیانه رتبه نخست را دارد و همچنین جزو 10 کشور برتر جهان است اما از نظر اقتصادی و علمی این رتبه‌ها را در اختیار ندارد.
رضایی به برخی مشکلات کنونی کشور اشاره کرد و اظهار داشت: مشکلاتی مانند فقر، بیکاری، تورم و ... متعلق به این دولت نیست بلکه دولت‌های گذشته هم با این مشکلاتی مواجه بودند.
وی با بیان اینکه نسل سومی‌ها باید نهضت دیگری به پا کنند، تصریح کرد: میلیون‌ها جوان مستعد و مبتکر در ایران اسلامی وجود دارند که اگر عرصه‌ها برایشان باز شود و مدیریت درست متناسب با روحیات آنها شکل بگیرد، می‌توانند معجزه دیگری همانند انقلاب و جنگ بیافرینند.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: نسل سومی‌ها باید پرچمداری جامعه آینده را برعهده داشته باشند.
وی با اشاره به برخی راهکارهای رفع مشکلات کنونی کشور بیان داشت: نخستین شرط حل معضلات کشور این است که همه قبول کنیم که برطرف‌کردن مشکلات فقر و بیکاری کمتر از بیرون‌کردن شاه از کشور و صدام از خرمشهر نیست و دوم اینکه مردم را به صحنه بیاوریم.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان تاکنون جامعه دولتی و جامعه مدنی نتوانسته‌اند مردم را به خوبی سازمان‌دهی کرده و خلاقیت‌هایشان را وارد صحنه کنند، جامعه انسانی تولیدی را بهترین جامعه برای این مهم عنوان کرد و افزود: در دوران پیروزی انقلاب اسلامی، ملت ایران با ارائه تئوری جدید، همه مساجد و دانشگاه‌های کشور را به عنوان کانون انقلاب معرفی کرد و اگر انضباط دوران انقلاب نبود، مردم موفق نمی‌شدند.
رضایی خاطرنشان کرد: در نخستین سال وقوع جنگ تحمیلی هم دو تئوری جنگ کلاسیک و جنگ چریکی برای مقابله با عراق پیشنهاد شد اما هر دو تئوری با شکست مواجه شد، در سال دوم جنگ یک تئوری نظامی انقلابی شکل گرفت و منجر به پیروزی رزمندگان شد.
وی ادامه داد: حدود 20 سال از پایان جنگ تحمیلی می‌گذرد و دولتمردان در حال مبارزه با فقر و تبعیض هستند و در این مسیر انواع تئوری‌ها را به کار برده‌اند اما دستاورد همه این تئوری‌ها بسیار پایین بود.
وی در ادامه تئوری جامعه انسانی تولیدی را تشریح کرد و گفت: در این جامعه مسائلی از قبیل حقوق شهروندی، نقد گفتمان، آزادی و استقلال در کنار اخلاق، کرامت انسانی، تقوا و حفظ آبروی مردم وجود دارد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به سئوال یکی از دانشجویان دانشگاه قم در مورد علت عدم برقراری ارتباط با آمریکا و ضرورت این مسئله‌ تصریح کرد: همان طور که مقام معظم رهبری به آن اشاره فرمودند، آمریکا جز فریبکاری چیزی برای ایران ندارد.
وی افزود: آمریکا رفتار صادقانه ندارد و ما باید نسبت به آنها برخورد واقعی داشته باشیم.

/ 0 نظر / 5 بازدید