دبیرخانه کنگره بین المللی شهدای خرمشهر آغاز به کار کرد

محمد سبزغلامی در خصوص فعالیت هایی که تا کنون برای برگزاری باشگوه این کنگره انجام شده است، اظهار داشت: خرمشهر از نظر دفاع مقدس ام القرای شهرهای ایران به شمار می رود و کنگره شهدای این شهر مختص خرمشهر نیست و به تمام مردم ایران تعلق دارد. بنابراین ما سعی می کنیم این یادواره را به صورت سراسری برگزار کنیم.

وی همچنین ازکلیه کسانی که بیدریغ از فعالیت های یادواره حمایت کردند تشکر کرد و افزود: در این میان ناگزیرم که به صورت ویژه از حمایتهای سردار کاظمینی، فرمانده ارشد سپاه خوزستان و همچنین مهندس علی اصغر وحیدی، معاونت سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان که خود نیز از همرزمان ما در خرمشهر بوده است، تشکر کنم.

محمد سبزغلامی که خود از همرزمان شهدای خرمشهر در طول ۸ سال دفاع مقدس بوده است در ادامه می افزاید: در اینجا جا دارد یاد مرحوم حاج یحیی غضبان زاده را که ریاست این کنگره را به عهده داشته و زحمات بسیار زیادی را در این راه متحمل شد را گرامی بدارم. وی فداکارانه در این راه زحمت کشید و با وجود اینکه خودش از جانبازان دفاع مقدس به شمار می رفت لحظه ای از تلاش خستگی ناپذیر خود در این راه فروگذار نکرد.

دبیر اجرایی یادواره بزرگ شهدای خرمشهر نیز گفت: وقتی حرف از کار کردن برای شهدا پیش می آید هیچ کس از هیچ فعالیتی دریغ نمی کند و همه وارد میدان می شوند.

مصطفی اسکندری افزود: ما در طول دو سال گذشته موفق شدیم کاملترین بانک اطلاعات شهدای خرمشهر را جمع آوری کنیم که فیلمهای منحصر بفردی از پیامهای  شهدا و شبهای حمله و همچنین عکسهای بی نظیری را نیز از زندگی و حضور شهدا در جبهه های حق علیه باطل در خود دارد.

وی با اشاره به اینکه تاریخ شفاهی، زنده ترین و معتبرترین نوع تاریخ به شمار می رود، گفت: ما با جمع آوری و انجام مصاحبه های بسیاری با خانواده ها، دوستان و همرزمان شهدا عینی ترین نوع زندگی نامه ها را در بانک اطلاعاتی خود جمع آوری کرده ایم که درهمین جا باید از کلیه کسانی که بدون هیچ انتظاری آلبوم های فیلم و عکس، فایل های صوتی و دست نوشته ها و اسناد خود را در اختیار ستاد قرار داده اند، تشکر نماییم.

اسکندری افزود: ما در حال طراحی و راه اندازی پایگاه اینترنتی ویژه این یادواره موسوم به یاد یاران هستیم که به زودی فهرست کلیه شهدایی که اطلاعات آنها را در اختیار داریم از آن طریق منتشر می نماییم و ما از خانواده های معزز شهدای خرمشهر درخواست می کنیم که با مراجعه به این پایگاه به آدرس www.yadyaran.ir  در صورت عدم رویت نام و مشخصات شهید خود در اسرع وقت به ستاد کنگره با آدرس: اهواز- خیابان آزادگان(۲۴ متری) ، خیابان کیکاووس، خیابان شهید عطاری – کوچه محمدی پلاک ۱۰۹ مراجعه یا با شماره تلفکس ۲۲۰۲۳۷۵-۰۶۱۱  تماس حاصل نمایند.

/ 0 نظر / 10 بازدید