این روزها در خرمشهر

این روزها در خرمشهر ، شور و حالی دیگر است . روزی دیگر برای انتخابی دیگر در راه است که می تواند منشاء یک  تحول اساسی و بنیادین برای شهر و مردم مظلومش باشد اگر .......... اگر مردم در انتخاب خود دچار اشتباه نشوند و بدانند از نماینده چه انتظاری می توان داشت . 

خبرهای رسیده از خرمشهر  از آرامش وضعیت تبلیغات نامزدهای انتخابات و طرفداران آن حکایت دارد و بنظرم این نکته حاصل رد صلاحیت یکی از نمایندگان قبلی شهر و عدم حضور ایشان و طرفدانش در این دوره از رقابتهاست . با توجه به سابقه منفی تبلیغات انتخابات دوره های قبل و حجم گسترده تقلب و تخلفات در دوره قبل ، پیش بینی من هم این بود که در صورت رد صلاحیت ایشان ، صرف نظر از اینکه چه کسی برای مجلس نهم از خرمشهر انتخاب خواهد شد ، حداقل شاهد رقابت های تبلیغاتی خوبی در بین نامزدهای انتخابات خواهیم بود .

دیشب یکی از دوستان عزیز و دلسوز از خرمشهر  تماس گرفت و گزارشی از وضعیت رقابت های انتخاباتی در شهر داد و اشاره ای به نامزدها و وضعیت آنها کرد . از یونس محمدی گفت - از صالح سواریان و آقای عدنانی - از آقای گلک و آقای سامری و سایر دوستان نیز صحبت کرد . نظرش را در مورد تک تک افراد به من گفت . درباره یکی از این افراد که به قول او در بین مردم محبوبیت هم داره صحبت کرد و گفت به احتمال زیاد رای میاره ، اما گفت اینها برای اینکه او نماینده بشود کافی نیست و اگه انتخاب بشود وقتی بره تهران کم میاره و ممکنه شرمنده مردم بشه ، عقیده داشت .... فقط به درد شهر میخوره یه چیزی مثل فرماندار شدن براش مناسب است . در مورد دو سه نفر دیگه گفت با وجود تحصیلات عالیه متاسفانه بین مردم عادی شناخته شده نیستد و رای نمیارند . در مورد یکی گفت ، فلانی علیرغم تحصیلات عالیه ای که داره به نظر میرسه با کار گروهی و بها دادن به مشورت میانه ای ندارد . در مورد یکی دیگه گفت اگر چه مناسبه اینکار هست و تجربه داره اما فکر و ایده جدیدی برای خرمشهر و مشکلات امروزش ندارد و در مورد دیگری هم گفت  با وجود شایستگی های لازم ، تنها با شیوخ عرب رایزنی کرده و با بقیه اقشار  ارتباطات خودش را محدود کرده . در مجموع با تردید همراه بود . 

وی می گفت این افراد در سخنرانی های خود از همه چیز صحبت میکنند و کم و زیاد به سوالات مردم پاسخ می دهند . الحمدلله همه این عزیزان از نیروهای مومن و متعهد و خوب و ارزشی هستند و واجد شرایط برای حضور در مجلس  اما  فقط یک نفر از این عده را باید راهی مجلس کرد.

فراموش نکنیم وظیفه نمایندگان در مجلس قانونگذاری است و هر چه نماینده ای در این زمینه باهوش تر و  تیزبین تر عمل کند خواهد توانست در سطح کشور محبوبیتی از خود و شهرش نشان بدهد و سایر نمایندگان مجلس را تحت تاثیر خود قرار دهد . این را گفتم که باید به کسی برای انتخاب بعنوان نماینده فکر کنیم که خود او هم در مجلس با توجه به توانایی و تجربه و شهامت و جسارتی که خواهد داشت به یه چیزی مثل عضو هیئت رئیسه مجلس یا  رئیس کمیسیون بودن فکر کنه. اگه اینجوری بشه ، اونوقت فرصت های طلایی برای این شخص بوجود میاد تا  در طول 4 سال بتواند با ارتباطات مهمی که با اعضای هیئت دولت و وزارتخانه ها بعمل خواهد آورد ، استفاده  حداکثری را به نفع شهر داشته باشد .

پس خوب است  که مردم را توجیه کنیم که بهترین ها در بین این افراد چه کسانی هستند و مردم را تشویق کنیم تا ضمن حضور در انتخابات به کاندیدای اصلح رای بدهند . من اینجا به دلایلی نمی توانم اسم کسی را بعنوان فرد اصلح مطرح کنم . اما بدانید کسی که وعده های انتخاباتی میده باید برای انجام وعده هاش از  پشتوانه های اجرایی هم برخوردار باشه . کار مجلس قانونگذاری و کار دولت اجراست . کسی که وعده میدهد من فلان کار را انجام خواهم داد باید قاعدتاً داخل دولت باشه نه در مجلس . پس این وعده دادن ها به نظر من نباید باعث بشه بخواهیم به شخصی که بیشترین وعده های انتخاباتی را می دهد رای بدهیم .

نامزد انتخابات باید طرح و ایده داشته باشه . باید به مشورت با دیگران اهمیت بدهد . باید فراجناحی باشد . باید دلسوز مردم و شهر باشد . باید منشاء تحول و توسعه شهر شود باید یه حرف نو داشته باشد .  به مردم و مخصوصاً جوانها بگوئیم خودشان نامزدها را سبک سنگین کنند . از سابقه آنها مطلع بشوند . صرف اینکه فلان نامزد ، آدم مردمی بوده و کار راه انداز مشکلات مردم بوده دلیل نمیشه که حتماً این شخص برای مجلس هم خوب باشه . مجلس کسانی را می خواهد که بتونه با تجربه و تحصیلات عالیه ای که دارند  ضمن قانونگذاری از حقوق مردم و کشور دفاع کنند و با برنامه ریزی و تصویب قوانین مناسب آینده خوبی را برای فرزندانمان تضمین نمایند .

کسی را در بین این عده انتخاب کنیم که چهره موجهی در بین سایرین داشته باشد و علاوه بر آن  از ارتباطات بالایی هم در بین مسئولین ارشد کشوری برخوردار باشد . کسی که بتواند با استفاده از همین ارتباطات و مسئولیت خودش با برنامه به شهر و اقتصاد آن رونق بدهد . اشتغال ایجاد کند . آرمش و نشاط را به شهر برگرداند . کسی که وقتی انتخاب شد اولین اقدامش تشکیل اتاق فکر با حضور نخبگان و دلسوزان شهر باشد و به نظرات آنها اهمیت بدهد .

شناسایی این فرد نمی تونه آنقدرها کار سختی باشه . کافیه به عملکرد او در طی این چند سال گذشته نگاهی انداخته شود و چند نفر از افراد امین در شهر او را تائید کنند. این آدم باید وجدان داشته باشه  و خدا و پیغمبر براش مهم باشند . این آدم باید بداند چه مسئولیت مهمی را بگردن می گیرد . باید خود را پاسخگوی همه مردم بداند . نباید بعد از انتخاب شدن ، حلقه ارتباطی خود با مردم را محدود به افرادی خاص کند .

/ 6 نظر / 41 بازدید
سحر

سلام بعد از مدتها امروز آنلاين شدم . خوش حالم كه هستن كساني كه هنوز به فكر خرمشهر هستند. انشالله سعي ميكنم بهتر و بيشتر در مورد شهرم بنويسم. موفق و مويد باشيد يا علي [گل][خداحافظ]

یاسین

احسنت بر شما که حق مطلب را ادا کردید به امید انتخاب فرد اصلح و تشکیل اتاق فکر در خرمشهر که واقعا تو این سی سال نیازش احساس میشد ولی متاسفانه گوش شنوایی نبود. انشا’الله در این دوره با انتخاب فرد لایق ( البته از تحلیل و طبقه بندی ارائه شده از وضعیت کاندیداها توسط جناب گرگ پور میتوان حدس به یقین زد که که این طبقه بندی و مشخصات هر یک به کدام کاندیدا نزدیک تر ااست .) خداوند تعالی راه نجات ملتها را ترسیم کرده آنجا که در ایه 11 سوره رعد فرموده : ".......ان الله لا یغیر ما بقوم حتی یغیروا ما بانفسهم و اذا اراد الله بقوم سو’ا فلا مرد له ومالهم من دونه من وال " ای مردم خرمشهر آیا زمان تغییر فرا نرسیده است ؟ آیا زمان تغییر در نحوه و ملاک انتخاب نماینده محلس فرانرسیده است " اگر عاشق شهرت هستی و میخواهی تجربه سنوات گذشته تکرار نشود پس : چشماتو واکن ! بپرس و مشورت بگیر که کدام نماینده در شرایط حال حاضر برای خرمشهر اصلح تر است . بدور از گویش و زبان و نژاد و عشیره.و فارغ از شعارهای انتخاباتی فرصت را از دست ندهیم و نماینده اصلح را انتخاب کنیم . اغتنم الفرصه ان الفرصه تمر مر السحاب . فرصتها چون ابر

علیرضا

به امید موفقیت شکوهمند دکتر گلــــــک

سید محمد مهدی

دوستان به نظر من مشکلات خرمشهر ومردمشو کسی میتونه حل کنه که سابقه حل این مشکلاتو داشته باشه و به طور کلی تو این زمینه با تجربه باشه. بدنبال مادیات و ثروت و قدرت نیامده باشه . بین همه مسئولین نظام فردی شناخته شده باشه . کسی نباشه که بخواد بواسطه طایفه و پولش نماینده بشه وکسی نباشه که جریان انحرافی و دیگرگروهای منحرف ازش حمایت کنند که اگر چنین فردی نماینده بشه میره مجلس جوری که مردم حتی صداش نمیشنوند چه برسه به خودش ودوباره چهار سال بعد با پول وقدرت بیشتر برمیگرده وکاندید میشه و باز نماینده میشه و این بین مشکلات خرمشهر و مردمش روی زمین میمونه و حل نشده باقی میمونه در کل فرد سالمی باشه که همه از سالم بودن و پاک بودنش اطمینان دارند و از همه مهمتر پیرو رهبر باشه . خرمشهر کسی رو میخواد که خرمشهر قدیم وآباد را دید باشه و مهمتر اینکه به این وضع افتادن خرمشهر رو دیده باشه . خرمشهر کسی را میخواد که برای حل مشکلات خرمشهر از خودش گذشته باشه و با تعصب به شهرش در پی حل مشکلاتش قدم برداشته باشه . دوستان من تمام این خصلت های نیکی که گفتم فقط در یک نفر یافتم آن هم یونس محمدی بود.

آگاه

مثل همون 16 سال که هیچ کاری نکرد

سید محمد مهدی

کاندیداها و کسانی که یونس محمدی را تخریب می کنند حرفی برای گفتن ندارندو برنامه ای برای ارائه به مردم ندارند. عطش قدرت و ثروت چنان چشم و دل برخی از نامزدها را کور کرده که حاضرند برای نماینده شدن هر گناهی رو به جان بخرند . من به شخصه ندیدم و نشنیدم که یونس محمدی و طرفدارانش کاندیدی و یا کسی رو تخریب کنند و همین امر شعار یونس محمدی را که (( رای پاک ))هست را ثابت میکنه . معنی ((رای پاک )) را همه باید بدونن . به امید پیروزی حق بر باطل