گلزار شهدای خرمشهر هنوز یک سکوی سیمانی است

در سال 80 - 1379 فرمانداری خرمشهر، پیمانکار طرح را خلع ید کرد و در نهایت بعد از گله‌ و شکایت خانوده شهدا و مردم به خصوص کاروان‌های راهیان نور که به این مکان معنوی سفر می‌کردند، در سال 1382 ساماندهی گلزار شهدای خرمشهر به بنیاد شهید و امور ایثارگران واگذار شد.
رضا انصاری، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران خرمشهر در گفت‌وگو با خبرنگار ایثار و شهادت خبرگزاری فارس در خصوص آخرین وضعیت ساماندهی گلزار شهدای خرمشهر که به وجود 346 شهید مزین است، گفت: در حال حاضر تقریباً 75 درصد ساماندهی انجام شده است که در آینده‌ خیلی نزدیک در صورت تخصیص اعتبار، تکمیل می‌شود.
وی در پاسخ به این پرسش که چرا همچنان کف گلزار شهدای خرمشهر، سکوی سیمانی باقی مانده است، اظهار داشت: با توجه به این‌که خیلی از اقدامات در ساماندهی گلزار با وسایل نقلیه سنگین صورت می‌گیرد، نصب سنگ‌ها باعث می‌شد که عبور وسایل نقلیه موثر نشود یا اگر روی سنگ‌ها قرار گیرند، سنگ‌ها بشکنند.
انصاری اظهار امیداوری کرد که ساماندهی کف گلزار شهدای خرمشهر تا عید تمام شود و گفت: یکی از دلایل تأخیر در پایان کار گلزار شهدای خرمشهر، عدم تصویب اعتبارات لازم در استمرار این 5 سال بوده است. برای مثال از همان اول گفتیم که برای ساماندهی گلزار شهدای خرمشهر یک میلیارد تومان نیاز است اما در این 5 سال با توجه به تورم و بالارفتن مزد کارگر، این مبلغ افزایش یافته است.
وی افزود: در این 5 سال، 100 درصد هزینه‌ها بالا رفته است. ضمن این‌که چیزی نزدیک به 2 میلیارد تومان هزینه کردیم و برای اتمام ساماندهی به یک میلیارد تومان دیگر نیاز داریم.

/ 0 نظر / 7 بازدید