ضعف مدیریتی در دستگاه‌های اجرایی خرمشهر وجود ندارد

خبر و نظر .....

فرماندار خرمشهر در گفتگویی با خبرنگار فارس گفته است " ضعف مدیریتی در دستگاه‌های اجرایی خرمشهر وجود ندارد " و در ادامه اضافه کرده است  که "  سیاه‌نمایی در مورد مشکلات موجود در خرمشهر و زیر سئوال بردن خدمات دولت نهمدر این شهر بی‌انصافی است.

محمدرضا آملازاده  فرماندار خرمشهر همچنین اظهار داشته که "  ما وجود مشکلاتعدیده در خرمشهر را منکر نیستیم اما بر این باور هستیم که در این چهار سالتلاش‌های بسیار خوبی برای رفع این کمبودها انجام شده است"

وی خاطرنشان کرده که "  عمده مشکلات موجود در خرمشهر ناشی از دوران بازسازی استکه متاسفانه تا به امروز این شهر را در این حالت قرار داده است "

همچنین فرماندار خرمشهر گفته که "  برخی افراد تنها هنر انتقاد کردن دارند اما هیچگونهایده و نظری برای رفع مشکلات ندارندو   با رد وجود ضعف مدیریتی در دستگاه‌هایاجرایی خرمشهر افزوده است "  تمام مدیران موجود در خرمشهر از جان و دل در حال خدمتبه مردم هستند و معلوم نیست چرا بعضی‌ها نسبت به این موضوع شک و تردیددارند"

همانگونه که فرماندار محترم اشاره نموده کسی منکر تلاش های دولت نهم نیست .

اما از این دولت مردمی و عدالت محور   در رابطه با شهری مثل خرمشهر انتظار ویژه  و توقعی بسیار  است .

عزیزان بفرمایند  بجز خرمشهر کدام شهر را سراغ دارید که رئیس دولت نهم درباره آن تصمیم بگیرد که برای حل مشکلاتش فرماندار آن شهر شود ؟

این نشان می دهد که مسئول اجرایی کشور نیز به این نکته واقف است .

آنانی که در خرمشهر بدنبال سیاه نمایی خدمات مدیران آن هستند  آن دسته از افرادی هستند که برای رسیدن به قدرت از هیچ تلاشی دریغ نمی کنند _ وقایع  انتخابات مجلس یادمان نرفته است  یا نمونه بارز و اخیر آن تحت فشار قراردادن یکی از سازمان های بزرگ خدماتی خرمشهر از طریق مسدود نمودن حساب های آن  برای کنار گذاشتن مسئول آن است _   این عده   در واقع در پی بدست گرفتن قدرت و ریاست و گماشتن عناصر خود در اینگونه ادارات هستند و گرنه کیست که نداند بجز عده ای اکثریت مدیران ادارات و نهادهای خرمشهری از بومی و غیربومی خدمت کردن در خرمشهر را عبادت می دانند  و زندگی خود را وقف خدمت به مردم نموده اند .

بنده قبلاً در برخی مقالات و نوشتارهای خود به این نکته اشاره نموده ام که خوشبختانه مسئولان خرمشهری در حد انتظار و توان ، تلاش خود را برای بهتر نمودن اوضاع می نمایند و  هم ایده دارند و هم فکر . اما متاسفانه باید پذیرفت که حجم کمک های دولت به خرمشهر از همان دوران بازسازی تاکنون قابل قبول نبوده است .

دولتمردان ما باید به خرمشهر و عمران و آبادانی در آن نگاهی ویژه و به دو شکل داشته باشند .

نگاه اول  /  این شهر یادگار دوران دفاع مقدس و خرابی های مختلف  آن ناشی از همین دوران است . با تصویب طرح های ویژه و اشتغال زا  و تزریق اعتبارات کلان و خاص ، کاری کنیم که گذشته پررونقی را که خرمشهر قبل از جنگ داشته به آن برگردانیم .برای رسیدن به این فکر بنده اعتقاد دارم شخص رئیس جمهور ( البته اگر احمدی نژاد باشد چون بعید می دانم کسی جز ایشان از عهده کار برآید)  باید مدیریت خرمشهر را بدست گیرد.

نگاه دوم /  این شهر همانند سایر شهرها کشور باید از اعتبارات و کمک های دولتی بهره مند شود و همسان با سایر شهرها در آن توسعه و پیشرفت مد نظر قرار گیرد. که این در حال حاضر از عهده مدیران فعلی خرمشهر بر می آید اما موانعی بر سر راه دارند .

در مجموع برای رسیدن به این ایده و تفکرات و اجرایی نمودن آن  باید مدیران آینده نگر و برنامه ریز و عملگرا به میدان بیایند و با شهدا و مردم ظلوم خرمشهر میثاق ببندند که حرکتشان در خرمشهر منجر به نتیجه ای ایده آل باشد .

و نکته دیگر اینکه  همیشه مشکلات و مسائل خرمشهر با کمک افرادی چون امام جمعه و فرماندار و نماینده مردم و رئیس شورای شهر فارغ از هرگونه نگاه سیاسی  بررسی و تا برطرف شدن موانع مدیریت شود .

 

/ 0 نظر / 31 بازدید