اولویتی جدید برای نمایندگان آبادان و خرمشهر

حمید بقایی معاون رییس جمهور و دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیران عامل سازمان منطقه آزاد اروند ،  دو شهر آبادان و خرمشهر را نقطه عطف جنگ و دفاع مقدس دانست و از شکست حصر آبادان و فتح خرمشهر به عنوان یکی از بزرگترین اتفاقات و حماسه‏های نظامی در تاریخ ایران نام برد.

وی همچنین در خصوص بازسازی زیرساخت‏های شهرهای آبادان و خرمشهر گفت: سازمان منطقه آزاد اروند موظف است که بخش عمده ای از خسارات ناشی از جنگ را در این منطقه جبران کند چرا که این دو شهر به عنوان میراث فرهنگی ایران به شمار می آیند که باید هر چه سریعتر آبادانی در آنها حاکم شود.

دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در ادامه از علی اصغر پرهیزکار مدیرعامل جدید منطقه آزاد اروند خواست تمام تلاش خود را برای الحاق کامل آبادان و خرمشهر به منطقه آزاد به کار بگیرد.

وی افزود: به کارگیری نیروهای متخصص بومی در منطقه و پیگیری جدی اتصال راه آهن اروند به راه آهن عراق یکی از دغدغه های من در این منطقه است که در دستور کار مدیرعامل جدید این منطقه هم خواهد بود.

لازم بذکر است این مراسم با حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی در آبادان و خرمشهر، معاونین و مدیران مرکز امور مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و سازمان منطقه آزاد اروند برگزار شد.

* * * * *

بعد از مراسم تودیع و معارفه مدیران عامل منطقه آزاد اروند ، در برخی سایت ها اخبار مربوطه را دنبال کردم و آنچه بیش از همه توجه بنده را جلب نمود ، تاکید آقای بقایی در ارتباط با الحاق کامل آبادان و خرمشهر به منطقه آزاد بود . چیزی که اگر واقعیت پیدا کند ، بسیاری از مشکلات مربوط به مدیریت و عمران و آبادانی این منطقه حل خواهد شد و  موجب تحولی سریع در روند پیشرفت و آبادانی هر دو شهر خواهد بود . لذا از این رهگذر می بایست نمایندگان آبادان و خرمشهر نیز موضوع  را جدی گرفته و کاری کنند تا با توجه به قول مساعده آقای بقایی برای پیگیری موضوع ، به این تصمیم جامه عمل پوشانیده شود .

چندی پیش نیز از طریق سایت  سازمان مناطق آزاد مطلع گردیدم که کمیسیون تلفیق مجلس با تبدیل کل جزیره قشم به منطقه آزاد موافقت کرده است و این یعنی یک چراغ سبز . یعنی نمایندگان آبادان و خرمشهر از هم اکنون باید تلاش خود را برای الحاق کامل آبادان و خرمشهر به منطقه آزاد اروند آغاز نمایند .

خرمشهر و آبادان به استناد لحظه لحظه های ناب و ماندگاری  که در دوران دفاع مقدس داشته اند ، در قلب همه ما مخصوصاً نمایندگان مجلس و دولتمردان قرار دارند و کسی نیست که با عمران و آبادانی این دو شهر مخالفتی داشته باشد و یقیناً ارائه این طرح با استقبال دولت و مجلس مواجه خواهد بود.

از اینرو بنده معتقدم اگر نمایندگان محترم این دو شهر با کمک و همراهی آقای پرهیزکار مدیرعامل جدید منطقه آزاد اروند و حمایت امام جمعه هر دو شهر و استاندار خوزستان  در ارتباط با این موضوع از خود حرکتی  مجدانه  نشان دهند تا نتیجه ای مثبت بدست آید ، مردم هر دو شهر صرفنظر از همه فعالیت های کم و زیادی که تاکنون داشته اند ،  دعاگوی دنیا و آخرتشان خواهند بود .

آی آقایان ،  مبادا غفلت کنید و این فرصت ویژه از دست برود .

/ 4 نظر / 9 بازدید
شوشترندا

سلام دوست عزیز نماز و روزه ات قبول باشد خوشحال شدم که دوباره شما را می بینم البته با نوشته هایت خوشحال تر می شوم که هروقت آپ شدی مرا خبر کنی

امیر

سلام همشهری! این منطقه آزاد هم که دو ماهه صاحب نداره از دوستی با شما خوشحال می شویم