طرح‌های جدید اقتصادی جایگزین فعالیت‌های بندر خرمشهر شود

وی اظهار داشت: با وجود این که بندر خرمشهر یکی از قدیمی‌ترین بنادر تجاری کشور است، متاسفانه در سال‌های اخیر به دلیل عدم وجود ظرفیت‌های لازم شاهد کاهش فعالیت‌های این بندر بوده‌ایم.
فرماندار خرمشهر تصریح کرد: یکی از ضعف‌های اقتصادی خرمشهر فقدان جایگزین‌های مناسب برای جبران این کاستی‌ها است که زمینه‌سازی برای جذب توریست و سرمایه‌گذاران اقتصادی و همچنین استفاده از ظرفیت‌های موجود در زمینه کشاورزی و زراعت از جمله فعالیت‌های درآمدزا و اشتغالزا در این شهر است.
آملازاده با اشاره به عدم برداشت بهینه از زمین‌های زراعی اضافه کرد: در دوران جنگ تحمیلی درصد بالایی از زمین‌های کشاورزی از بین رفته‌اند که در دوران بازسازی بسیاری از این زمین‌‌ها احیا نشده‌اند.
وی خاطرنشان کرد: احیای زمین‌های بایر و استقرار صنایع جانبی در اطراف این زمین‌ها به منظور ارتقای کیفیت محصولات و همچنین استفاده از تکنولوژی‌های مدرن در بسته‌بندی محصولات، علاوه بر این که باعث پایین آمدن قیمت تمام شده برای کشاورزان منطقه می‌شود، سبب بالندگی اقتصادی درونی در خرمشهر نیز خواهد شد.
فرماندار خرمشهر در خصوص روند بازگشایی مرز شلمچه نیز گفت: روزانه بیش از 3 هزار زائر از مرز شلمچه به عتبات عالیات سفر می‌کنند و این در حالی است که بر خلاف انتظارات و وعده‌های مسئولان مرز تجاری شلمچه همچنان بسته است.
آملا‌زاده در پایان ابراز امیدواری کرد با بازگشایی مجدد مرز تجاری شلمچه توان صادرات از خرمشهر به کشورهای همسایه و به خصوص عراق برای تأمین نیازهای آنان افزایش می‌یابد.

/ 0 نظر / 10 بازدید