پس از ۲ماه بلاتکلیفی شهردار خرمشهر انتخاب شد

پس از ۲ماه بلاتکلیفی و کشمکش عصر روز پنج شنبه بیستم تیرماه در جلسه شورای اسلامی شهر خرمشهر شهردار این شهر انتخاب شد.

به گزارش فارس از خرمشهر، اعضای شورای اسلامی شهر خرمشهر بعد از ۲ماه اختلاف و کشمکش شهردار این شهر را انتخاب کردند. بنا به این گزارش در این جلسه عبدالجبار سالم پور با ۴رای موافق و ۳رای مخالف بعنوان شهردار خرمشهر انتخاب شد.


پیش از این حسین رحمتی به مدت یکسال عهده دار شهرداری خرمشهر بود که اردیبهشت ماه امسال از کار برکنار شد.

شهردار جدید خرمشهر، مسئولیت صندوق مهر امام رضای آبادان، سرپرستی شهرداری آبادان و معاونت اداری و مالی شهرداری آبادان را در کارنامه خود دارد.

**********************

به اعضای شورای شهر  و مردم خرمشهر برای این انتخاب تبریک می گویم.
با انتخاب آقای سالمپور توسط شورای شهر  باید منتظر توافقات نهایی استانداری و وزارت کشور برای تائید حکم آقای سالم پور بمانیم .

 بنده قبلا” طی دو سه جلسه ایشان را ملاقات نموده ام و ظاهرا” بعد از سرپرستی شهرداری آبادان علیرغم پیشنهاداتی که از شهرهای دیگر برای تصدی شهرداری داشتند  در سازمان منطقه آزاد اروند مشغول شدند تا منشاء خدماتی برای همشهری های خود باشند.

به اعتقاد بنده ایشان انسانی دلسوز ، مومن ، متعهد و متواضع  ، از خانواده ای اصیل و ولایتی  در زمینه مدیریت به ویژه در زمینه مالی دارای تخصص بالایی می باشد و از دیگر نکات برجسته در مورد ایشان روحیه خدمتگزاری به مردم است . 

 یکی از دوستان تعریف می کرد در ابتدای فعالیت ایشان در شهرداری آبادان پرداخت حقوق معوقه کارگران شهرداری از اولین اقداماتش بود که باعث خوشخالی خانواده های آنان گردیده بود و البته خدمات درخشان دیگری نیز در کارنامه خود دارد.
با امید به تائید و صدور حکم ایشان توسط مراجع ذیصلاح باید بگویم مهم در این فر
صت ویژه برای ایشان و مردم  و اعضاء شورای شهر و مسئولین محلی حفظ وحدت و و استمرار روحیه همکاری و همدلی است .

اما پیشنهاد بنده به ایشان اینکه در این منصب زودگذر ترتیبی  اتخاذ نمایند که منشاء خدمات فراوانی برای خرمشهر گردند. مردم مظلوم و نجیب خرمشهر در طول سالهای بعد از جنگ ظلم فراونی دیده اند که علل و دلایل مختلفی دارد.

١ - شهرداری در همه شهرها همیشه بدلایل مختلف دارای موافقان و مخالفان فراوانی بوده است . پیشنهاد می کنم ایشان به اطلاع رسانی و انعکاس فعالیت های شهرداری در طول مدت مسئولیت خود اهمیت ویژه ای بدهند . خبرنگاران به نوعی نمایندگان مردم و افکار عمومی محسوب می شوند . پس در میان گذاشتن مشکلات و مسائل و مباحث مختلف با مردم تنها از طریق خبرنگاران امکان پذیر است و  مبادا فعالیت های انجام گرفته  در شهرداری بزرگ نمایی شود.

٢ - مبادا پول و اعتبارات شهرداری ،‌بیهوده خرج اموری شود که  با عمران و آبادانی شهر فاصله داشته باشد.مردم خرمشهر در وضعیت اقتصادی مناسبی بسر نمی برند . بهتر است در رابطه با تامین هزینه های شهرداری به مردم این شهر فشار بیش از حد وارد نشود و از دولت در این زمینه کمک گرفته شود.اینگونه به مراتب بیشتر از گذشته مردم برای بازسازی منازل خود پیشقدم می شوند و هم  به نوعی شهرداری با همین حداقل هایی که از مردم بعنوان عوارض و ... می گیرد درگیر کارهای عمرانی دیگر در شهر خواهد شد. نمونه آن ظاهرا در زمان تصدی آقای احمدی نژاد در شهرداری تهران بود که بخش قابل توجهی از جرایم عوارض شهرداری را مورد بخشودگی قرار داد و پس از آن سیلی از وجوه مربوط  به عوارض پرداخت نشده طی سالها به یکباره به حساب شهرداری تهران واریز شد.

٣ - نسل جوان خرمشهری را فراموش نکنید هر چند شهرداری می بایست به همه شهروندان خدمات ارائه دهد .اعتقاد دارم نسل جوان خرمشهری که اکنون درگیر مشکلات اقتصادی و شغلی نیز می باشند  با استفاده از فعالیت های فرهنگی اجتماعی شهرداری و استفاده از فعالیت های فرهنگسراهای شهر  می توانند روحیه لازم را برای کار و تلاش و بالندگی ،‌بیش از پیش از خود نشان دهند و به نوعی به شهرداری نیز کمک نمایند .

۴ - آموزش شهروندی و استفاده از تجارب موفق شهرداران مراکز استانها می تواند دستاورد خوبی برای شهر داشته باشد.

۵- شهرداری را از لوث افراد رانت خوار و زمین خوار و دلال پاک نمائید و امور را بصورت کاملا  شفاف انجام دهید.

۶ - صرف نظر از هرگونه طرز فکر سیاسی ،‌هماهنگی و ارتباط مفید و موثر با امام جمعه ،‌نماینده مردم در مجلس و فرماندار و استاندار و مجمع نمایندگان استان برای جذب اعتبارات دولتی برای عمران و آبادانی خرمشهر و در نتیجه حل مشکلات و عوض کردن چهره این شهر هنوز جنگزده در اولویت قرار گیرد.

****************

در مجموع انتخاب ایشان را به فال نیک می گیرم و امیدوارم استانداری و وزارت کشور نیز بر اساس  خیر و صلاح منطقه عمل نمایند و ایشان نیز این اعتماد اعضای شورا را با ارائه عملکرد مناسب و عالی پاسخی شایسته بدهند  و در آینده نزدیک خرمشهر و  مخصوصا نوروز سال ۱۳۸۸ آن را با سالهای دیگر متفاوت ببینیم.

/ 0 نظر / 8 بازدید