شهردار جدید خرمشهر و مسئولیتی خطیر و دشوار

اما پیشنهاد تکراری بنده به ایشان ،‌ اینکه در این منصب زودگذر ترتیبی  اتخاذ نمایند که منشاء خدمات فراوانی برای خرمشهر گردند. مردم مظلوم و نجیب خرمشهر در طول سالهای بعد از جنگ ظلم فراونی دیده اند که علل و دلایل مختلفی دارد.

١ - شهرداری در همه شهرها همیشه بدلایل مختلف دارای موافقان و مخالفان فراوانی بوده است . پیشنهاد می کنم ایشان به اطلاع رسانی و انعکاس فعالیت های شهرداری در طول مدت مسئولیت خود اهمیت ویژه ای بدهند . خبرنگاران به نوعی نمایندگان مردم و افکار عمومی محسوب می شوند . پس در میان گذاشتن مشکلات و مسائل و مباحث مختلف با مردم تنها از طریق خبرنگاران امکان پذیر است و  مبادا فعالیت های انجام گرفته  در شهرداری بزرگ نمایی شود.

٢ - مبادا پول و اعتبارات شهرداری ،‌بیهوده خرج اموری شود که  با عمران و آبادانی شهر فاصله داشته باشد.اکثریت مردم خرمشهر در وضعیت اقتصادی مناسبی بسر نمی برند . بهتر است در رابطه با تامین هزینه های شهرداری به مردم این شهر فشار بیش از حد وارد نشود و از دولت در این زمینه کمک گرفته شود.اینگونه به مراتب بیشتر از گذشته مردم برای بازسازی منازل خود پیشقدم می شوند و هم  به نوعی شهرداری با همین حداقل هایی که از مردم بعنوان عوارض و ... می گیرد درگیر کارهای عمرانی دیگر در شهر خواهد شد. نمونه آن ظاهرا در زمان تصدی آقای احمدی نژاد در شهرداری تهران بود که بخش قابل توجهی از جرایم عوارض شهرداری را مورد بخشودگی قرار داد و پس از آن سیلی از وجوه مربوط  به عوارض پرداخت نشده طی سالها به یکباره به حساب شهرداری تهران واریز شد.

٣ - نسل جوان خرمشهری را فراموش نکنید هر چند شهرداری می بایست به همه شهروندان خدمات ارائه دهد .اعتقاد دارم نسل جوان خرمشهری که اکنون درگیر مشکلات اقتصادی و شغلی نیز می باشند  با استفاده از فعالیت های فرهنگی اجتماعی شهرداری و استفاده از فعالیت های فرهنگسراهای شهر  می توانند روحیه لازم را برای کار و تلاش و بالندگی ،‌بیش از پیش از خود نشان دهند و به نوعی به شهرداری نیز کمک نمایند .

۴ - توجه به آموزش شهروندی در خرمشهر و استفاده از تجارب موفق شهرداران مراکز استانها  و شهرهای بزرگ می تواند دستاورد خوبی برای شهر داشته باشد.

۵- شهرداری را از لوث افراد رانت خوار و زمین خوار و دلال پاک نمائید و امور را بصورت کاملا  شفاف انجام دهید.

۶ - و مجددا"‌ بگویم که صرف نظر از هرگونه طرز فکر سیاسی ،‌هماهنگی و ارتباط مفید و موثر با امام جمعه ،‌نماینده مردم در مجلس و فرماندار و استاندار و مجمع نمایندگان استان برای جذب اعتبارات دولتی برای عمران و آبادانی خرمشهر و در نتیجه حل مشکلات و عوض کردن چهره این شهر هنوز جنگزده در اولویت قرار گیرد.

****************

در مجموع انتخاب ایشان را به فال نیک می گیرم و امیدوارم ایشان نیز این اعتماد اعضای شورا را با ارائه عملکرد مناسب و عالی پاسخی شایسته بدهند  و در آینده نزدیک خرمشهر و  مخصوصا نوروز سال ۱۳۸۸ آن را با سالهای دیگر متفاوت ببینیم.

/ 0 نظر / 6 بازدید