نقدی کوتاه بر دلنوشته یک خرمشهری به رئیس جمهور!

با آغاز سال 92 و سی و سومین سال مجروحیت خرمشهر قهرمان نیز آغار می گردد.سی و سه سال از جنگ ناجوانمردانه ای که صدام به نمایندگی استکبار جهانی شروع کرد و کوچه و خیابان های این شهر قهرمان را با خون جوانان این دیار گلگون کرد و صدام دستمزد مقاومت 45 روزه افسانه ای این شهر را با تخریب کامل خرمشهر پاسخ داد.

هنوز صدای بولدزر های صدام که منازل و ساختمان های شهر را تخریب کرد در گوش مردم خرمشهر طنین انداز است و هنوز آثار این زخم بر پیکره خرمشهر قهرمان به وضوح دیده می شود.

مردم خرمشهر از خود می پرسند این زخم تا کی باید بر پیکر این شهر نمایان باشد؟ چرا مسئولین کشور و دولت محترم (عدالت محور)!به اعتقادات وباورهای میلیون ها زائری که از خرمشهر بازدید می کنند بی توجهی می کنند و هر سال قلب و روح میلیون ها نفر که وارد خرمشهر می شوند را به درد می آورند؟

چرا میلیون ها همدردی وابراز نارضایتی مردم ایران از ویرانه های خرمشهر در قلب و قلم مسئولین کار ساز نیست؟

چرا رئیس جمهور زحمتکش و خدمتگذار! با خرمشهر قهر است ، و چرا معاون رئیس جمهور یکبار هم به وعده ای که در سوم خرداد امسال به مردم خرمشهر داد توجه نکرد!.و آقای رحیمی چرا وعده هایتان را عملی نکردید ؟ وچرا فردی که آقای رحیمی به عنوان وزیر معین خرمشهر ( وزیر نفت) معرفی کرد هیچ کاری برای این شهر نکرد ؟

از این مهمتر در دوم خرداد سال 1388 هنگامیکه مردم خرمشهر در اجتماع بزرگ استقبال از رئیس جمهور شکوه از بد بختی های خرمشهر کردند ، آفای احمدی نژاد به مردم خرمشهر قول داده اند که هرچه تاکنون شده را کنار بگذارید و من از  امروز به عنوان فرماندار خرمشهر می شوم و بعد گفتند معاون فرماندار خرمشهر می شوم تا ریشه های فقر و بدبختی و نکبت را از خرمشهر در آورم و خودم حل پیگیری مشکلات خرمشهر می گردم ولی تا امروز چهره خرمشهر تغییری نکرد ؟!

رئیس جمهور محترم! مردم خرمشهر از خودشان می پرسند ، کی وضعیت خرمشهر مانند سال 1357 می شود؟

در پایان این نکته به نظر می رسد مهم باشد ، آقای احمدی نژاد ایام نوروز فرصتی برای آشتی است و بهتر است بعد از چند سال به عنوان فرمانداری که خودتان بیان کردید به این شهر سر بزنید ، مردم خرمشهر مردم شریف و قدر شناس و دوستداران شما هستند و از حضرتعالی استقبال  می کنند  و منتظر طرح مهر شما هستند.

منبع : شریان نیوز

توضیحی بر مطلب فوق :

کاش مطلب فوق به چاشنی انتقاد و سوال و مطالبه گری و رک گویی نیز آراسته شده بود . کاش با صراحت بیشتری  از مسئولان دروغگو و فراموشکاران بزرگی که تاکنون درباره عمران و آبادانی خرمشهر عزیز  ، این شهر مظلوم و مقاوم  وعده دادند و فراموش کردند سوال می شد که چرا و با چه هدفی از احساسات این مردم نجیب سوءاستفاده کردید ؟!!!

کاش از این مسئولان فریب کار سوال می شد که شما در آخرت با چه رویی در مقابل خیل بسیار زیاد شهدای خرمشهری توان پاسخگویی وعده های پوچ و توخالی خود را خواهید داشت ؟!!!

کاش اصلاً همین امسال و تا پایان اردیبهشت و قبل از سالروز آزادی خرمشهر همه جوانان دردمند و غیور خرمشهری قلم و کاغذ در دست بگیرند و از وضعیت شهر  و نگرانی های خود نامه بنویسند  و آنچه را بعنوان گله و شکایت می دانند مطرح نمایند تا سیل مطالبات خرمشهری ها به سوی مسئولان سرازیر شود .

دوستان و عزیزانم بنده اعتقاد دارم  خرمشهر روی عمران و آبادانی به خود نخواهد دید مگر بدست جوانان و نوجوانان خرمشهری و با  روحیه ای همسان با قهرمانان 45 روز مقاومت . ما باید  همدیگر را باور کنیم  و با فکر و برنامه دست در دست هم شهر را دوباره بسازیم . تجربه سالهای گذشته ثابت کرده کسی از مسئولان به فکر این شهر نخواهد بود که بعداً بخواهد پاسخگوی مردم شهر باشد . / یا علی /

سال نو مبارک

/ 9 نظر / 86 بازدید
سيد اسماعيل بحرالعلوم

سلام / همش شده عوام فريبي / سردار شهيد جهان آراء سال 59 گفت: ما خرمشهر رو پس ميگيريم شما به فكر آباد كردنش باشين / شهيد جهان آراء سي و دو ، سه سال پيش يه همچين روزهايي رو تصور ميكرد / البته ناگفته نباشه كه مسؤلين خرمشهر هم بي ... هستن / همين چند وقت پيش يكي از مسؤلين كه همش با هارت و پورت جلو ميره يه بيانيه خونده بود كه آهاي آقاي رئيس جمهور فقط روز سوم خرداد خرمشهر رو ميشناسيد و از اين حرفا . . . برادر من با سياست جلو برو تو كشور شده لج بازي ، فردا همين چندر غاز بودجه خرمشهر هم به تعويق ميندازن و يا كمش ميكنن با اين حرفايي كه ميزني / خرمشهر يكي رو ميخواد كه سياست داشته باشه ، تحصيل كرده باشه نه اينكه يه شبه بره دكتراي فولان بگيره و با خدا باشه و از بچه هاي خوده خرمشهر باشه كه درده خرمشهر رو كشيده باشه / بخدا تو خرمشهر پوسيديم ولي با اين حال شهرمون رو دوست داريم / كاشكي به يكي از اين وعده هاشون مسؤلين عمل ميكردن / مثلاً همين جريان خاك بخدا تا چند سال ديگه يه مرضهايي مردم بگيرن كه ناشناخته باشه / اينم درد دل من / نوكرتم داش مهدي / يا علي

امینی صدر

[گل]اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم[گل] آن روزی که خدا از انسان راضی باشد و انسان هم در آن روز در آرامش و شاد باشدآن روز عید است. [گل]عیدتان مبارک [گل]

مهدی مرزوق پور

دانــــی که چــــرا "دار مکافــــات" شدیم؟ ناکــــرده گُنـــه چنیــــن مجــــازات شدیم؟ کُشتیــــــــم خــــردُ، دار زدیـــم دانــــش را در بنــــد و اسیــــر صــــد خرافـــات شدیم . . .

احمد

سلام اخوی سال نوی شما هم مبارک..ایشالله تبریک عید ابادانی خرمشهر[لبخند]

سيد اسماعيل بحرالعلوم

سلام / مهدي جان عكس ابوي بنده با شهيد بهروز مرادي و آقاي ناصر گلك رو پيدا كردم كه در حال ماهيگيري هستن و يه كوسه هم زير پاشونه / نميدونم ديديش يا نه ؟ ولي در اسرع وقت واست ميفرستش / يا علي

آقا مرتضی

یا الله سلام هم متاسفم از کم کاری مسوولین و وعده های دروغشون و هم متاسفم از اتحاد نداشتن و بداخلاقی ها و بی اعتمادیی که بین خود ِ مردم خرمشهر هست ، از اراده ی کم و زود نا امید شدنشون!!! و البته این دومی دردناک تره. عید بر شما برادر بزرگوار مبارک

میترا

بسیار زیبا بود.متن دوستانتان هم جالبتر.من از 8 سالگی ببعد تو اصفهانم ولی هیچوقت اصفهانی نشدم. آبادانی وعمران اصفهان هم مدیون خرمشهر وآبادانی هاست بخاطر فکرشون وسوادشون وغیرت وهمتشون

میترا

سلام و چشم !تا حالا دغدغه محیط زیست وداشتم وحقوق شهروندیمون وحالا باید به این موضوع هم بپردازم:خرمشهر