انتخابات مجلس در راه است ....

به گزارش جهان نیوز تبلیغات زودهنگام برای تصاحب کرسی نمایندگی خرمشهر در مجلس شورای اسلامی از ماهها قبل  در این شهرستان اغاز شده است
هر چند که فعالیت نامزدهای انتخاباتی در این شهرستان بر پایه وابستگی های قومی و فامیلی است، اما قرائن نشان می دهد در دوره آینده انتخابات مجلس در خرمشهر، رقابت بسیار دشوار خواهد بود.

بر اساس این گزارش برخی از کاندیدادها که سابقه حضور در دفاع مقدس را نیز داشته اند، این روزها در نماز جماعت مساجد دیده می شوند. اما آنچه بیشتر از همه به چشم می آید استفاده از رابطه قومی و فامیلی در خطه خرمشهر است.

ورود یک قاضی با سابقه دادگستری به صحنه که از عشیره نماینده فعلی خرمشهر در مجلس است و گفته می شود از حامیان گسترده ای نیز برخوردار است، کفه معادلات پرونده انتخابات در این شهر را بر هم زده است.

از سوی دیگر خبر می رسد معاون بازرگانی سابق منطقه آزاد اروند نیز عزم خود را برای حضور در صحنه انتخابات جزم کرده است.

این گزارش می افزاید این افراد با شرکت در مجالس ترحیم و گستراندن سفره های رنگین و گعده های شبانه در جستجوی آرای مردمی هستند و از سران شیوخ عشیره های مختلف نیز در منطقه غفلت نمی کنند.

ارتباط با جوانان و بانوان برای برخی از این کاندیداها در درجه دوم قرار دارد و بویژه برخی از کاندیداها از طریق بانوان فرهنگی منطقه در صدد جلب آرای قشر نسوان خرمشهر هستند.

در این بین بازار وعده و وعیدها به برخی افراد ذی نفوذ ازدیگر حربه های مورد استفاده این کاندیداهاست.

هزینه های انتخابات در خرمشهر بسیار بالاست و به همین دلیل کاندیداها افراد متمول منطقه را زیر نظر دارند.

خرمشهر که هم اکنون با دهها مشکل ریز و درشت مواجه است، در سال های پس از جنگ تحمیلی همواره در انتخابات مجلس شاهد کش و قوس هایی بوده است که برای عمران و آبادی این شهر توجیه شده، اما کمتر دیده شده است این حنای تبلیغاتی ثمره ای برای مردم رنج کشیده این خطه جنوبی کشور داشته باشد. شهر کماکان در فقر و بیکاری می سوزد و رابطه جای ضابطه را در پایتخت دفاع مقدس گرفته است.

به اعتقاد بسیاری از مردم خرمشهر اگر این انرژی های گسترده در رقابت های انتخاباتی صرف مشکلات شهر می شد، اکنون شاهد مشکل بی امنیتی، فقدان بهداشت فقر و بیکاری در خرمشهر نبودیم.

انتخابات دوره قبل مجلس در خرمشهر به دلیل تخلفات گسترده با حاشیه های زیادی همراه بود و تا آنجا پیش رفت که امام جمعه وقت خرمشهر به دفعات در این باره به شورای نگهبان تذکر داد و اعتراض نمود ، اما سرانجام انتخابات دوره قبل خرمشهر تائید شد و آقای مطورزاده مجدداً به مجلس راه یافت .

در جریان انتخابات قبل با پیگیری یکی از نامزدهای انتخابات هفتمین دوره مجلس شورای اسلامی در خرمشهر، دادگاه تجدیدنظر استان خوزستان، حکم زندان دو تن از اعضای ستاد انتخاباتی مصطفی مطورزاده، نماینده خرمشهر در مجلس را تایید کرد و مجرمان راهی زندان شدند.

محمد نظارت، شهردار سابق خرمشهر و رقیب اصلی مطورزاده در انتخابات دوره هفتم مجلس، با بیان این مطلب در گفت‌وگو با خبرنگار «بازتاب» اظهار داشت: با صراحت می‌‌گویم، نماینده کنونی خرمشهر، با تقلب و جعل همکارانش به مجلس راه پیدا کرده است. وی با ارائه دادنامه دادگاه، ابعاد این تقلب را فاش ساخت.

در این دادنامه به اعتراف متهمان، مبنی بر پاک کردن مهر انتخابات از حدود هفتصد شناسنامه و خشک کردن آنها با بخاری برقی اشاره شده است.

این در حالی است که گفته می‌شود، اختلاف رأی مطورزاده با رقیبش، حدود پانصد رأی بوده است. این سیر دادرسی که از سال 83 آغاز شده، منجر به رأی علیه سه نفر از سوی رئیس شعبه چهارم محاکم عمومی خرمشهر و قاضی ویژه رسیدگی به تخلفات انتخاباتی هفتمین دوره مجلس شورای اسلامی گردید و متهمان به حبس و جزای نقدی محکوم شدند.  به دنبال صدور این رأی قطعی، محمد نظارت، شاکی پرونده تصریح کرد: به شورای نگهبان مراجعه کردم، اما آنان گفتند، به دلیل تأیید انتخابات، نمی‌توانند اظهارنظری کنند.

خرمشهر بیش از 165 هزار نفر جمعیت دارد؛ جمعیتی که منتظر است روزی بعد از عبارت خرمشهر را خدا آزا کرد بنویسند خرمشهر آباد شد.

چه خوب است جوانان خرمشهری این بار با حضور پررنگ در انتخابات خرمشهر فارغ از هرگونه سیاسی بازی و سیاسی کاری با دقت و مطالعه ، کسی را انتخاب کنند که به آینده خرمشهر و رفاه و آسایش مردمانش اهمیت بدهد نه به ثروت اندوزی و کسب قدرت و باندبازی و .....

/ 6 نظر / 29 بازدید
جواد

آقای گرگ پور عزیز شما که یکی از نویسنده های خوب هستید لطقا این معلومات را به خاطر داشته باشید: 1. کسیکه میخواهد کاندیداتور شود ابتدا باید نام نویسی کند سپس باید در هر منصب که باشد می بایست از انجا استعفا دهد و در خصوص ان قاضی عزیز اقای جباری می بایست استعفا میداده که انجام نداد. 2.اقای نظارت در کجا اعلام کرده نماینده با تقلب و جعل همکارانش به مجلس راه پیدا کرده است؟ شما میدانید الان کار اقای نظارت چیست؟ جهت اطلاع:الان اقای نظارت به عنوان یکی از دوستان مطورزاده است و به عنوان حافظ اموال بیت رهبری استان میباشد. 3.شک نکن اقای مطورزاده پیروز این انتخابات است نه اینکه من یا شما میخوایم نه چون امتحانشو پس داده و نظام دنبال دردسر نیست که فردی رو بر کرسی بنشونه که فردا برای خود مشکل ذرست کنه 09354482242

فاضل

با سلام خدمت آقای گرگی پور در مطلبتان آورده اید(از سوی دیگر خبر می رسد معاون بازرگانی سابق منطقه آزاد اروند نیز عزم خود را برای حضور در صحنه انتخابات جزم کرده است. این گزارش می افزاید این افراد با شرکت در مجالس ترحیم و گستراندن سفره های رنگین و گعده های شبانه در جستجوی آرای مردمی هستند و از سران شیوخ عشیره های مختلف نیز در منطقه غفلت نمی کنند.) تهمت و غیبت در دین مبین اسلام جایز نیست. اذا جائکم فاسق بنبا فتبینوا ان تصیبوا قوما بجهاله فتصبحوا علی ما فعلتم نادمین برادر عزیز معاون سابق بازرگانی منطقه آزاد آقای حاج محمد صالح سواریان از افراد خوشنام و دلسوز مردم خرمشهر و از سرداران و ایثارگران 8 سال دفاع مقدس می باشند.

حميد

با سلام خدمت آقای گرگی پور كسي كه با پول راي خود را بخرد يعني وطن فروش يعني كلاه بردار

سید حیدر

سلام اقا من با همه حرفاتون موافقم قبل از انتخابات سواریان تو هیج مشجدی ندیدیم نمیگم همه مساجدو رفتم ولی مساجدی که میرفتیم نبود جند ماهی شده که اقا نمازشو فقط تو مساجد میخونه اونم به جماعت میبینید وقت انتخابات همه میشن نمازخونای مخلص اقا جواد با جه رویی می کی مطور زاده از خودش لیاقت نشون داده اکه نشون نمیداد جی میشد؟؟؟؟؟؟؟ بیکاری بجه های خرمشهر از کجاست؟؟؟ جرا باید از بقیه شهرا بیان اینجا کار کنن و ما بیکاریم؟؟؟ اکه نماینده این مشکلات رو نتونه حل کنه بهتره که نباشه برید بقیه نماینده هارو ببینید واسه شهرشون جکار میکنن

احسان

باسلام فقط از دوستانی که بهر ترتیب نظر خود را دادندبا تفکر یا بدون تفکر میخوام بیشتر در این مورد فکر کنند چون (من احب عمل قوما حشر معهم) هرکس عمل فرقه ای را دوست داشته باشد با انها محشور میگردد تحقیق در سوابق کاندیدها باعث میشود ماروشنتر رای بدهیم مثلا کارنامه اجتماعی سیاسی اقتصادی اقای مطور زاده یا اقای سواریان یا اقای ثامری خوب وبد داشته با مقایسه کردن میتوانیم بفهمیم کی صلاحیتش بیشتره وچرا جوانها را راه ندیم

احمد

ممنون از اینکه به فکر شهر هستید