سرپرستان جدید در خرمشهر چه خواهند کرد؟!!!

بعد از معرفی آقای حسینی بعنوان سرپرست فرمانداری خرمشهر  اخیراً شورای اسلامی شهر خرمشهر در آخرین جلسه خود به اتفاق آرا آقای سالم پور  شهردار خرمشهر را عزل و آقای کارآموزیان را بعنوان سرپرست  شهرداری خرمشهر بمدت سه ماه منصوب کرد .

با کمال تاسف از شنیدن این خبر و تاسف بیشتر برای مردم خرمشهر برای اینکه بخشی از زمان خدمت رسانی به مردم در خرمشهر با جابجایی مدیران شهری و تا آشنا شدن آنان به وظایف و موقعیت دستگاه متبوع از دست می رود .............باید بگویم ثبات مدیریت در نظام ما از فراز و نشیب های مختلفی برخوردار است و بیشترین جابجایی ها در سازمانها و دستگاههای دولتی در دوایر خدماتی مانند شهرداری اتفاق می افتد .
کسی که در مملکت ما پست شهرداری را می پذیرد با پذیرفتن این منصب از آبرو و اعتبار حرفه ای و اجتماعی خود برای اجرای مسئولیت استفاده می نماید و لذا باید قبل از پذیرفتن این مسئولیت به عواقب و مشکلاتی که پیش رو دارند فکر کنند .
در خرمشهر این بی ثباتی در مدیریت شهری بدلایل مختلف از تزلزل بیشتری برخوردار است که یکی از دلایل آن مسائل و مشکلاتی است که از زمان جنگ در خرمشهر بوجود آمده و باند بازی های سیاسی موجود در شهر که جای خود دارد .....
تعدد عزل و نصب شهرداران در دوره سوم شورای شهر خرمشهر   نیز نشان از ناپختگی و اختلاف نظرات همیشگی اعضای شورای شهر  بر نحوه انجام امور شهرداری بوده است که این نیز مطلب فراگیری در سایر شهرهای ما می باشد .
علیهذا با توجه به نزدیکی به پایان عمر دوره سوم شورای شهر خرمشهر  و نهایتاً انتخابات شورای شهر در آواخر سال آینده اگر کسی بعنوان شهردار خرمشهر بتواند این مسئولیت چند ماهه را قبول کند شاهکار و البته به تعبیر بنده خودکشی سیاسی اجتماعی کرده است چرا که در مدت چند ماه مسئولیت کوتاه نمی توان با انبوهی از مسائل و مشکلات موجوددر خرمشهر کاری کارستان کرد ...............................از طرفی سپردن مسئولیت به کسی تحت عنوان سرپرست شهرداری به دلیل بی ثباتی در مدیریت شهرداری نیز صورت خوشی برای سازمان شهرداری نخواهد داشت .
بنده با توجه به مطالبی که معمولاً در مورد خرمشهر و مسائل آن می نویسم ، اگر چه در شهر حضور مستمری نداشته ام اما آنچه طی  این مدت در اخبار پیرامون خرمشهر خوانده و شنیده ام نشان می دهد  آقای سالم پور در حد توان با توجه به منابع موجود  از عهده وظایف و مسئولیت های محوله بر آمده اند اگر چه در برخی زمینه ها نیز نقاط ضعفی وجود داشته و قطعاً آقای سالم پور  نیز ناگفته هایی از زمان حضور خود در شهرداری دارند که باید در موقع مناسب به بیان آن بپردازد.
اکنون شهر خرمشهر  با انتصاب دو مدیر مهم و ارشد شهر یعنی سرپرست فرماندار و سرپرست شهرداری در این شرایط حساس در بی ثباتی  مدیریتی قرار دارد و انتظار اینست که برای باز گذاشتن دست این عزیزان ( البته اگر از تجربه و توانایی لازم برای مدیریت کارآمد برخوردار هستند) با صدور حکم قطعی آنان بعنوان فرماندار خرمشهر و شهردار خرمشهر زمینه برای انجام خدمت بیشتر و سریعتر در شهر صورت گیرد.
از فرصت استفاده می کنم و از زحماتی که آقایان آملازاده و سالم پور فرماندار و شهردار قبلی خرمشهر برای شهر و مردم خرمشهر کشیده اند تقدیر و تشکر می نمایم و امیدوارم انجام و اداره امور شهر توسط سرپرستان جدید فرماندار و شهرداری خرمشهر از شتاب و رشد بیشتری برخوردار گردد.

/ 10 نظر / 31 بازدید
منصور

سلام.وبلاگ بسیار پر محتوای در مورد خرمشهر دارین من لینک شمارو توی وبلاگم گذاشتیم.

منصور

از اینکه حوصله گذاشتین و توی وبلاگتون دارین مطالبی رو در مورد خرمشهر و مشکلاتش میذارین واسم خیلی جالب بود.توی این فضای مجازی کمتر کسی رو دیدم که اینچنین در مورد خرمشهر مطالبی رو بنویسه.همینطور کار خودتون رو ادامه بدین حتما موفق میشین.اگه کاری از من بر میاد من در خدمت هستم.اگه میبینی من دیر به دیر آپ میکنم این بخاطر درس و دانشگاه هستش که نمیزاره سرمون رو بخارونیم.انشالله تا عید نوروز هستم و آپ میکنم.

عقیل

ازاینکه خرمشهر جز جنگ بیاد شما می آورد متعجب شدم خرمشهر شهر همه چیز هست غیر از آبادانی و ... استدعا دارم اینقدر نرم با آقایان برخورد نفرمایید وکمی بیشتر به حقایق شهر بپردازید

میزبان

سلام به دوست خوبم سال نو رو به شما و خونواده ی محترمتون تبریک میگم امیدوارم که هر جا باشین خوب خوش و با خدا باشین. اما دوست خوبم حرف از خرمشهر زدین خرمشهری که دل من رو کبابمیکنه که بعد از اینهمه وقت که از برگشتنش به خاک وطن میگذره ولی بازهم اسیر نامهربونیهاست اسیر چنگال فقر و خودخواهی هست. خرمشهر شهری که من برای اولین بار که اومدم به دیدنش با چیزی که از شنیده ها تصویر کرده بودم فاصله ی بود و نبوده. خرمشهر شهری که همیشه مظلوم بوده ولی ظالم رو هم نفرین نکرده. خرمشهر همیشه خرمشهره ؟؟؟ دوست خوبم ممنونم که خرمشهر رو برای نوشتن انتخاب کردین من و تعدادی از بچه های همشهری شما بر این شدیم تا نوای مظلومیت خرمشهر رو فریاد کنیم تا شاید خدا هم تغییری رو ایجاد کنه. دوست خوبم ببخشید از اینکه سرت رو به درد آوردم میزبان جشن گریه

مرد آبادانی

سلام مهندس! سری رو که درد نمی کنه با دستمال نمیبندن!

حسن

سلام مهدی جان خوبی دوست خوبم؟ حسن هستم از خرمشهر و توی کلوب خرمشهرم هستم یه سر بزن به من توی کلوب هم داغ کن بحث جدید رو. عالی مینویسی دستت درد نکنه خیلی به بودنت توی انجمن نیاز داریم حتما بیا. خوب بریم سر اصل مطلب. تالار گفتگو و وب سایت دلکوک تالار گفتگوی دلکوک: این تالار گفتگو شامل زیر مجموعه های مختلفی میشه که از سرگرمی و تفریح و فال و عکس و فایل گرفته تا مباحث تخصصی و مقالات دانشجویی و ارائه هاست و دامنه و مسابقات و جوایز و کلی امکانات دیگه. توی تالار گفتگوی دلکوک میتونین آخرین اخبار و مباحث روز آخرین لایسنس های نرم افزار های امنیتی از همه مهمتر آخرین و جدیدترین آگهی های اشتغال در شرکت ها و نهاد های مختلف دولتی و غیر دولتی و نیمه دولتی رو ببینین و در جریان امور قرار بگیرید مثل اعلام زمان آزمون،نمایش فرم و دریافت اون و پیگیری مراحل ثبت نام،اعلام اسامی پذیرفته شدگان در آزمونهای استخدامی و غیره. مباحث آموزشی و کمک درسی:: این مباحث رو همه میدونن چیه با این تفاوت اینجا ارائه میشه که پا بپای شما اونایی که هم رشته شما هستن کمکتون میکنن و بهتون خدمات میدن. خوب میرسیم به بخشای غیر درسی::: این بخش

حسين شهيدي

باسلام . به عرض ميرسانم كه ما درخرمشهرچيزي اصطلاحي به نام مديريت نداريم .بلكه هرچه هست سو مديريت است كه نه غيرعمدبلكه بطورواضح وبصورت هدفمندصورت ميگيرد.كه عمدتاً اين مشكل ازسوي حجب وحياي بسيارزياداهالي شريف خرمشهرصورت ميگيردچراكه درهيج كجاي دنيامردمي خاكي ترمردم خرمشهريافت نخواهدشد.لذادراين فضاساليان متمادي است كه افرادسودجويي كه اكثراً داراي سابقه نه چندان مناسبي هستند پستهاي مهم راتصاحب وهمواره درپي گرفتن امتياز براي مقاصدمادي خودبوده اند.ودراين راستابه تنهاچيزي كه فكرنميكنندونيزوقتي باقي نمي گذارندكه به آن بپردازندوضعيت اين شهراست تابدانجايي كه حتي ابتدايي ترين مسئله كه پركردن چاله هاي خيابان وكوچه ها ميباشدنيزدرشهرانجام نمي شود.بايستي تدبيري انديشيدكه مردم رابه صحنه كشيدوتاازمسئولين شهري حقوق خودرامطالبه وپيگيري نمايند.ازسويي انتصاب افرادبي تجربه وغيرتخصصي درپستهاي كليدي مثل شهرداري كه به جاي فرضاً كارشناس شهرسازي يك نفرحسابدارشهردارميشودمثلماً براي شهرآينده روشني نمي توان متصوربود.

حميد

سلام خرمشهر قرباني ضعف مديريتي است

حميد

حضرت امام (ره) بعد از جنگ فرمودند «بازسازی را مانند جنگ بدانید، کار در خرمشهر و آبادان ثواب شهادت را دارد، خوزستان دِین خویش را به اسلام ادا کرد» تمام این نکات براساس بینش و علم حضرت امام (ره) نسبت به عملکرد مردم منطقه بود؛ ایشان می‌دانستند که ماندن و کار کردن در خرمشهر و آبادان می‌تواند باعث استقلال مملکت شود.

حميد

متأسفانه در دوره سازندگی از مدیرانی استفاده می‌شد که صداقتی در رفتار و گرفتار آنها دیده نمی‌شد، ‌اکنون هم می‌بینیم فساد مالی جلوی پیشرفت کشور را گرفته ا‌ست؛ کسانی که جهاد فی‌سبیل‌الله داشته و با مال و جان خود به مبارزه با دشمن پرداختند نباید امروز در وضعیت اسف‌بار اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی روزگار بگذراند.