بده بستان سیاسی در آستانه انتخابات مجلس در خرمشهر ؟!!!

همواره بیاد دارم که در یادداشتهای  متعدد این وبلاگ بعد از تیرماه 87 در مورد مسائل و مشکلات شهر و مخصوصاً نیز در مورد شهرداری خرمشهر مطالبی نوشته ام . از نگرانی های آقای سالم پور بعنوان شهردار وقت و مسائل و مشکلاتی که برای اداره شهرداری خرمشهر داشتند و برایش بوجود آوردند نوشتم . از بی مهری های برخی اعضای شورای شهر که برخی از آنان اکنون گرفتارند و مسئولین وقت در خرمشهر با ایشان . از عدم اختصاص بودجه و اعتبارات مناسب و مورد نیاز برای انجام امور شهر و شهرداری و ..... صرفنظر از نقاط ضعف و قوت آقای سالم پور در اداره امور شهرداری که می بایست جداگانه به آن پرداخت  سرانجام  آقای سالم پور با توجه به حجم مشکلات موجود در شهرداری و صد البته موانع و مشکلاتی که عوامل وابسته به جناب آقای مطورزاده  نماینده محترم شهر برایش بوجود می آوردند ، بیشتر از یک سال و نیم دوام نیاورد و توسط شورای شهر عزل و آقای کارآموزیان بعنوان سرپرست و سپس بعنوان شهردار انتخاب شد .

همان موقع با توجه به همزمانی تغیر فرماندار و شهردار خرمشهر در یادداشتی  دیگر برای ایشان آرزوی موفقیت کردم و فعالیت هایش را از طریق دنیای مجازی رصد نمودم . اواخر سال گذشته بود که نوشتند و همه جا را پر  کردند که شهردار خرمشهر بعنوان شهردار نمونه کشور انتخاب شده و نگفتند از بین چند نفر و  البته پس از چند ماه نیز نوشتند شهردار خرمشهر به همراه رئیس و یک عضو دیگر شورای شهر  به اتهام اختلاس و یک عضو دیگر شورای شهر نیز به اتهام فساد اخلاقی دستگیر شدند و در یادداشتی به همین بهانه نوشتم که آیا این  نتیجه انتخاب نادرست مردم و رای دادن به افرادی که هیچ شناختی از آنان ندارند نیست؟  این عده که دستگیر شده اند و حتی مردمی که به این دسته از افراد رای داده اند و محرومیت ها و مشکلات و نارسایی های  موجود در شهر را می بینند و دم بر نمی آوردند  در مقابل خون شهدای خرمشهر ، از کودکان  چند روزه ای که در اوائل جنگ به خون غلطیدند  و زنان و مردان دیگری که مظلومانه به شهادت رسیدند ، از بهنام محمدی از بهروز مرادی از محمد جهان آرا و ....... چه جوابی دارند ؟

اکنون پس از چند ماه و پس از فراز و نشیب های مختلفی که در شهرداری خرمشهر بوجود آمده است ، شهردار جدیدی برای شهر انتخاب شده است که ظاهراً در دوره قبل انتخابات پر حاشیه مجلس در خرمشهر از رقبای سرسخت آقای مطورزاده بوده است و حتی آنموقع از ایشان بخاطر تخلفات انتخاباتی شکایت کرده و ....  اینکه چگونه ایشان توانسته است توسط افرادی در شورای شهر خرمشهر که شائبه وابستگی به آقای مطورزاده را دارند  بعنوان شهردار انتخاب شود ، خود دارای ابهاماتی است که باید با گذشت زمان و مخصوصاً در ایام انتخابات  به آن پی برد . اما به نظر می رسد یکی از دلایل واگذاری پست شهرداری به ایشان یا در واقع بده بستان سیاسی در آٍستانه انتخابات مجلس جمع آوری آرای قبلی آقای نظارت در انتخابات مجلس به نفع آقای مطورزاده باشد . صحبت درباره انتخابات آتی مجلس در خرمشهر را به چند روز آینده موکول می کنم و ضمن آرزوی موفقت برای آقای نظارت جهت خدمت صادقانه به مردم شهر تنها به ارائه چند پیشنهاد اکتفا می کنم .

اما پیشنهادات  بنده به ایشان :

1-  در این منصب زودگذر علاوه بر عبرت آموزی از فعالیت شهرداران قبلی ، ترتیبی  اتخاذ نمایند که منشاء خدمات فراوانی برای خرمشهر گردند. مردم مظلوم و نجیب خرمشهر در طول سالهای بعد از جنگ ظلم فراونی دیده اند که علل و دلایل مختلفی دارد.

2 - شهرداری در همه شهرها همیشه بدلایل مختلف دارای موافقان و مخالفان فراوانی بوده است . پیشنهاد می کنم ایشان به اطلاع رسانی و انعکاس فعالیت های شهرداری در طول مدت مسئولیت خود اهمیت ویژه ای بدهند . خبرنگاران به نوعی نمایندگان مردم و افکار عمومی محسوب می شوند . پس در میان گذاشتن مشکلات و مسائل و مباحث مختلف با مردم تنها از طریق خبرنگاران امکان پذیر است و  مبادا فعالیت های انجام گرفته  در شهرداری بزرگ نمایی شود.

3 - مبادا پول و اعتبارات شهرداری ،‌بیهوده خرج اموری شود که  با عمران و آبادانی شهر فاصله داشته باشد.مردم خرمشهر در وضعیت اقتصادی مناسبی بسر نمی برند . بهتر است در رابطه با تامین هزینه های شهرداری به مردم این شهر فشار بیش از حد وارد نشود و از دولت در این زمینه کمک گرفته شود.اینگونه به مراتب بیشتر از گذشته مردم برای بازسازی منازل خود پیشقدم می شوند و هم  به نوعی شهرداری با همین حداقل هایی که از مردم بعنوان عوارض و ... می گیرد درگیر کارهای عمرانی دیگر در شهر خواهد شد. نمونه آن ظاهرا در زمان تصدی آقای احمدی نژاد در شهرداری تهران بود که بخش قابل توجهی از جرایم عوارض شهرداری تهران را مورد بخشودگی قرار داد و پس از آن سیلی از وجوه مربوط  به عوارض پرداخت نشده طی سالها به یکباره به حساب شهرداری تهران واریز شد.

4 - نسل جوان خرمشهری را فراموش نکنید هر چند شهرداری می بایست به همه شهروندان خدمات ارائه دهد .اعتقاد دارم نسل جوان خرمشهری که اکنون درگیر مشکلات اقتصادی و شغلی نیز می باشند  با استفاده از فعالیت های فرهنگی اجتماعی شهرداری و استفاده از فعالیت های فرهنگسراهای شهر  می توانند روحیه لازم را برای کار و تلاش و بالندگی ،‌بیش از پیش از خود نشان دهند و به نوعی به شهرداری نیز کمک نمایند .

5 - آموزش شهروندی و استفاده از تجارب موفق شهرداران مراکز استانها می تواند دستاورد خوبی برای شهر داشته باشد.

6- شهرداری را از لوث افراد رانت خوار و زمین خوار و دلال پاک نمائید و امور را بصورت کاملا تخصصی ،  شفاف و البته غیر سیاسی انجام دهید.

7 - صرف نظر از هرگونه طرز فکر سیاسی ،‌هماهنگی و ارتباط مفید و موثر با امام جمعه محترم خرمشهر ، ‌نماینده مردم در مجلس و فرماندار و استاندار و مجمع نمایندگان استان برای جذب اعتبارات دولتی برای عمران و آبادانی خرمشهر و در نتیجه حل مشکلات و عوض کردن چهره این شهر هنوز جنگزده در اولویت قرار گیرد.

8- نوآوری و ایده پردازی و خلاقیت در اجرای برنامه ها برای ایجاد روحیه شور و نشاط در بین مردم خرمشهر را مورد توجه جدی قرار دهید تا علاوه بر تغییر ظاهر مردم از حالتی افسرده و نگران به انسانهایی شاد و مصمم ، وضعیت ظاهری شهر نیز مورد تغییر جدی قرار گیرد .

به امید شهری خرم و خرم شهری پرنشاط

/ 4 نظر / 33 بازدید
جواد

با سلام خدمت برادر عزیز آقا مهدی . واقعا از شما تشکر میکنم . با اینکه شما متاسفانه ساکن خرمشهر نیستی ولی بیشتر از ساکنان خرمشهر دلتون به حال شهرمیسوزه . اینا هم برا دزدیها شون و به قول شما رای جمع کردن برا دزدا هر کاری میکنن

احمد

سلام یادداشت شما به نام شما و وبلاگ شما در ج شد.... البته با اجازه شما[گل] از اقای نظارت بیشتر بگین.چقدر شناخت دارین؟امیدی هست؟مدیر یا مدبر هستن؟ تحلیل شما چیه؟ ممنون

ساسان

سلام برادر بزرگوار برای من جالبه که از راه دور مسائل را رصد میکنی..!! نظارت را که همه می شناسیم!!! سرهنگ عقیلی که از وارثان انقلاب و امام(ره) هست را هم می شناسیم... لطفا جافری و شاکری را معرفی کنید!!! از کجا آمدند و چه تخصصی دارن؟؟ می خوام ببینم جریان چیه! تبانی سیاسی کجا صورت گرفته! می خوام بدونم کدوماشون به درد ما می خورده که انتخاب نشده. ممنون برادر. ساسان - فدایی خاک پاک خرمشهر

رضا

کاش واسه خرمشهر هم مثل آبادان یه شهردار دلسوز میاوردن . . تخته کنید در این شورای بی صاحاب رو