از خرمشهر ........ تا ....... خرم شهر

رسیدن به خرمشهر آباد و آزاد تکلیف امروز و هر روز همه ماست / استفاده ار مطالب و تصاویر با ذکر منبع بلامانع است

 
اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از نزدیک با مشکلات آبادان و خرمشهر آشنا می‌شوند
نویسنده : مدیریت وبلاگ - ساعت ۱٢:۱٤ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢٦ آذر ۱۳۸٧
 

خبرگزاری فارس: نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی گفت: اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس و برخی دیگر از مسئولان بخش اقتصاد کشور از نزدیک با مشکلات آبادان و خرمشهر آشنا خواهند شد.

سیدعلی موسوی جرف در گفتگو با خبرنگار فارس در آبادان افزود: به منظور تلاش برای رفع هرچه سریع‌تر مشکلات اقتصادی مردم شهرهای آبادان و خرمشهر، اصلاح زیرساخت‌های اقتصادی این دو شهر و همچنین احساس نیاز برای رفع مشکلات اقتصادی-تجاری گمرک در این منطقه، مقرر شد که نیمه دوم آذر ماه تیمی متشکل از اعضای کمیسون اقتصادی مجلس و برخی از دست اندرکاران بخش اقتصاد کشور با حضور در آبادان و خرمشهر از نزدیک در پی حل این مشکلات برآیند.

وی تصریح کرد: سعی می‌شود وزیر اقتصاد، رئیس گمرک کل کشور و تعدادی از مدیران عامل بانک‌ها نیز در این سفر حضور یابند.
نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی از ارائه طرح یک فوریتی به مجلس شورای اسلامی خبر داد و اظهار داشت: با توجه به وجود اشکال قانونی در ایجاد منطقه آزاد در آبادان و خرمشهر و همچنین ممنوعیت ورود کالای همراه مسافر، طرح اصلاح قانون مناطق آزاد آبادان و خرمشهر برای بررسی و تصمیم گیری تسلیم مجلس شورای اسلامی شد.
نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی در خصوص دور دوم سفر هیئت دولت به خوزستان گفت: ارتقای کیفیت آموزش و پرورش، شهرستان شدن اروندکنار، تکمیل شبکه توزیع گاز شهری، به‌کارگیری نیروی انسانی فنی و غیرفنی بومی، تکمیل پروژه تعویض جاده آبادان-ماهشهر، احداث جاده کمربندی آبادان-خرمشهر، انتقال حساب‌های درآمدی و سپرده شرکت‌های بزرگ از تهران به استان، تقویت و افزایش خدمات درمانی روستاهای بخش مرکزی و اروندکنار، ایجاد فضای سبز در سطح شهر و امضای تفاهمنامه توسط مسئولان ذیربط برای استفاده از فضای کشور عراق در هنگام فرود هواپیماهای مسافری و باری در فرودگاه آبادان از مهم‌ترین خواسته‌های مردم آبادان از رئیس جمهور است.
سیدعلی موسوی جرف در خصوص تشکیل صندوق ذخیره ارزی افزود: تشکیل این صندوق در برنامه‌های توسعه سوم و چهارم با دو هدف عمده مقابله با نوسانات قیمت نفت در بازار و اعطای تسهیلات به بخش خصوصی بوده که ابتکار استفاده از موجودی این حساب همواره در اختیار مجلس است که در صورت نیاز به عنوان پوشش نوسانات اقتصادی و اجتماعی به صورت مانعی برای جلوگیری از صدمات ناگهانی به جامعه اجازه برداشت از آن به دولت داده می شود.
وی اضافه کرد: استفاده دولت از موجودی این حساب تابع شرایط و نتایج ارزیابی موضوع است تا بتوان جهت اتمام سریع طرح‌های عمرانی و یا کارهای کلیدی و توسعه‌ای نیز از آن بهره برد.
نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی در پایان خواستار توجه ویژه به مسائل بانوان شهرستان آبادان بالاخص تقویت کمیسیون بانوان، حمایت از انجمن ناشنوایان شهر به ویژه حل مشکلات آنان از قیبل تأمین مسکن، توسعه عمران شهری و روستایی متناسب با نیازهای منطقه شد.