از خرمشهر ........ تا ....... خرم شهر

رسیدن به خرمشهر آباد و آزاد تکلیف امروز و هر روز همه ماست / استفاده ار مطالب و تصاویر با ذکر منبع بلامانع است

 
نامه ای سرگشاده به من ( ! )
نویسنده : مدیریت وبلاگ - ساعت ٦:٤٢ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٢۱ اسفند ۱۳٩٠
 

دوستی عزیز و برادر دلسوز و محترمی که تاکنون من نیز ایشان را زیارت نکرده ام به تازه گی نامه ای سرگشاده در وبلاگش با عنوان  " خرمشهر نیوز "  به عنوان من منتشر نموده است .

قبل از اینکه بخواهم در مورد نامه مورد اشاره سخن بگویم که یقیناً به رسم ادب در اولین فرصت در مورد آن اقدام خواهم نمود ، می خواهم به واقعیتی شیرین و دستاوردی ارزشمند که از اهداف و خواسته های قلبی من بوده است اشاره کنم و آن حرکتی است که طی چند ماه گذشته در بین جوانان و دلسوزان عزیز خرمشهری در فضای وب بوجود آمده و  بعضاً با ارائه نظرات خود در برخی یادداشتها و برخی با راه اندازی وبلاگ شخصی ، حضور خود در فضای مجازی را به ثبت رسانده و صدای مظلومیت خرمشهر را به گوش های شنوا می رسانند. من به تاثیر این وبلاگها در ارتقاء وضعیت فرهنگی خرمشهر و مردمش و بیان مسائل و مشکلات منطقه و حل آنها اعتقاد قلبی دارم و به همین دلیل سایر دوستان خرمشهری را ترغیب و تشویق به راه اندازی وبلاگ و وبلاگ نویسی می کنم و از همه دوستان نیز انتظار همراهی دارم .

وبلاگ " خرمشهر نیوز "  نیز یکی از همین وبلاگ هاست که ظاهراً فعالیت خود را از بهمن ماه سالجاری آغاز نموده است . همین جا موفقیت نویسنده این وبلاگ را از خدواند متعال مسئلت می نمایم و امیدوارم فرصتی فراهم شود تا از نزدیک همه وبلاگ نویسان خرمشهری بمناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر یا هفته دفاع مقدس دور هم جمع شوند و آنجا نیز بدون هیچگونه محدودیت نگرانی ها و ناگفته های خود درباره خرمشهر را مطرح نمایند .

در ادامه با ذکر این توضیح که به زودی پاسخ این نامه را تهیه و منتشر خواهم نمود ، توجه شما عزیزان را به نامه مدیر محترم وبلاگ "  خرمشهر نیوز  "  جلب می نمایم و از همه دوستان تقاضا دارم در صورت تمایل نظرات خود را در ارتباط با نامه مذکور مطرح نمایند .


نامه ای سرگشاده به مدیر ویلاگ از خرمشهر تا خرمشهر

بسمه تعالی

با سلام و عرض ادب فراوان خدمت برادر بزرگوار جناب آقای مهدی گرگ پور

پیش از بیان هر نکته ای، اینجانب به پاس تلاش دلسوزانه ی شما از راه دور در راستای انعکاس مشکلات خرمشهر عزیز، صمیمانه از شما تقدیر و تشکر می نمایم. آشنایی بنده با شخص بزرگوار شما به بیش از یکسال قبل به واسطه مشاهده ی وبلاگ شما بر می گردد. در این مدت همواره با علاقه پیگیر مطالعه مطالب ارزشمندتان بوده و هستم. اما متاسفانه در روزهای اخیر مطالبی را در وبلاگ شما و برخی از دوستان خرمشهری دیدم که موجب رنجش خاطر بنده ی حقیر گردید.

خدای تبارک و تعالی را شاهد می گیرم که حتی یک روز برای شخص آقای سامری در طول چند دوره ای که ایشان کاندیدا شده اند، تبلیغ و یا حمایت علنی نکرده ام. فلذا صحبت های اینجانب در راستای حمایت از شخص آقای سامری و یا هیچ کاندیدای محترم دیگری نیست.

آنچه که اینجانب با چشمان باز در روز انتخابات در خرمشهر عزیز دیدم، بسیار متفاوت با شرایط چهار سال پیش بود. خدای مهربان را شاکرم و با افتخار دست تمامی عوامل اجرایی که با استفاده از تدبیر و جدیت فراوان، از تکرار شرایط دوره قبل جلوگیری کرده اند را می بوسم.

آقای گرگ پور عزیز، بنده ی حقیر مدعی نیستم که در این دوره تخلفی صورت نگرفته است. اما آنچه که تمامی خرمشهری های عزیز بدان اعتقاد قلبی دارند، میزان بالای رای پاک این دوره بود. اگر چه متاسفانه تخلفاتی هم صورت گرفته است، اما خوشبختانه این میزان به شدت کاهش یافته است.

 از طرفی اگر هم بر فرض مثال تقلبی در این انتخابات صورت گرفته است، بهتر نیست به منظور جلوگیری از ایجاد هر گونه فتنه و شبهه ای در میان مردم عزیز خرمشهر، تا اعلام نهایی رسیدگی به شکایت توسط شورای محترم نگهبان سکوت اختیار کنیم؟؟؟

آقای گرگ پور عزیز، بنده علیرغم اینکه شما را حتی یک لحظه در عمرم ندیده ام، اما برای شخص شما احترامی خاص قائل ام. پیروزی این زمان متعلق به مشارکت حداکثری مردم غیور خرمشهر در انتخابات بود. آقای سامری تنها رای بیشتری نسبت به سایرین در این انتخابات کسب کرد. پیروزی این دوره، کاهش چشمگیر تخلفات انتخاباتی در این دوره نسبت به چهار سال پیش است. پیروزی این انتخابات ارائه ی موفقیت آمیز تئوری تشکل 5 هزار نفری مردمی است. پیروزی این انتخابات آگاهی خیل عظیمی از خرمشهری های عزیز  در تحلیل انتخاب بهترین است.

آقای گرگ پور، یادمان نرود که چهار سال پیش در این ایام، اعتراضات مردمی به تخلفات انتخاباتی، به تریبون نماز جمعه هم سرایت کرد. هنوز هیچ کس فریادهای حاج آقای نوری را در خطبه های نماز جمعه فراموش نکرده است. اعتراضات مردمی به وضعیت انتخابات در آن روزها، دل خیلی ها را شکست. اما زیبایی این انتخابات پیامک انبوه حاج صالح سواریان بعد از اعلام نتایج انتخابات، به مردم بزرگوار خرمشهر عزیز: "رای پاک شما دوستان و همشهریان به اینجانب مدال افتخار است" نشان از آن دارد که فضایی سالم و بصیرتی والا در میان نخبگان و خواص شهر عزیزمان خرمشهر بوجود آمده است. دیروز بنر تشکر آقای محمدی ملائکه از حامیان خود و تبریک به آقای سامری، را در نزدیکی خیابان مسجد جامع دیدم و اعلام همکاری و همیاری به نماینده ی جدید موجبات بسی افتخار را برای شهروندان خرمشهر سبب می شود.

آقای مهدی گرک پور، در این انتخابات بنا به خواست مردم و به واسطه رای بیشتر نسبت به سایر کاندیداها آقای سامری به مجلس راه یافتند. دو فرضیه در این راستا وجود دارد. یا اینکه آقای حاج عبدالله سامری انتخاب ایده الی برای مردم خرمشهر نیست و کمبودهایی در ایشان مشاهده می گردد. در این حالت وظیفه من، شما و تمامی مردم خرمشهر است، که به واسطه اعتماد و همکاری، کمبودهای ایشان را به نحو احسن پوشش داده، ایشان را برای رسیدن به درجات متعالی یاری برسانیم و یا اینکه ایشان صلاحیت لازم را برای این انتخاب دارا می باشند. در این حالت نیز مشاوره، نظارت و کنترل  مردمی آقای حاج عبدالله سامری باید در دستور کار عموم مردم به ویژه اقشار صاحب نظر همچون جنابعالی قرار بگیرد.

اینجانب به عنوان برادر کوچک شما، تقاضا دارم که به جای بررسی وقایع گذشته؛ به بیان، تحلیل و ارائه راهکار برای  حل مشکلات آینده ی خرمشهر عزیز بپردازید.

در پایان امیدوارم کلام اینجانب به هیچ وجه موجبات رنجش خاطر حضرتعالی را سبب نشده باشد. از خدای مهربانمان برایتان آرزوی بهترین ها را دارم .

السلام علی من اتبع الهدی

 مدیر وبلاگ خرمشهر نیوز