از خرمشهر ........ تا ....... خرم شهر

رسیدن به خرمشهر آباد و آزاد تکلیف امروز و هر روز همه ماست / استفاده ار مطالب و تصاویر با ذکر منبع بلامانع است

 
چه کسی سکاندار کشتی نجات خرمشهر خواهد شد ؟
نویسنده : مدیریت وبلاگ - ساعت ٥:۳٢ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٩ اسفند ۱۳٩٠
 

به گزارش خبرنگار فارس : خرمشهر با جمعیتی برابر با 157 هزار و 75 نفر همچنان در شور و حال برگزاری انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی است.

در این روزهای تب تبلیغات، بازار داغ انتخابات را رنگ و بویی تازه بخشیده و در این راستا صندوق‌های رأی این منطقه در انتظار تصمیم 3 هزار و 470 نفر واجد شرایط رأی در خرمشهر هستند.

در خصوص انتخابات این دوره مجلس شورای اسلامی تمهیدات لازم اندیشیده شده و 94 صندوق اخذ رأی در این راستا در نظر گرفته شده است.

از بین 15 نامزد انتخاباتی ثبت‌نامی تعداد 11 نفر آنها تأیید و چهار نفر دیگر ردصلاحیت شده‌اند؛ مردم این دیار در دور پیشین انتخابات مجلس شورای اسلامی 75/53 درصد حضور فعال و مشارکت داشته‌اند.

در این شهرستان رقابت بسیار نزدیک و سنگینی بین سه کاندیدا در جریان است.

در حال حاضر عبدالله سامری، صالح سواریان ( کاندیدای جبهه ایستادگی) و یونس محمدی از شانس بیشتری نسبت به دیگر رقبای خود برخوردارند.

در این حال رقابت نزدیک سه کاندیدا در کنار فعالیت انتخاباتی دیگر نامزدهای انتخاباتی این شهرستان احتمال به دور دوم کشاندن این حوزه را بیش از پیش محتمل کرده است.

به هر حال آنچه که مهم است فضای انتخاباتی در سطح شهرهای آبادان و خرمشهر نوید یک انتخابات پرشور و تاریخی با میزان مشارکت حداکثری است.

برخی تحلیل‌ها از مشارکت بالغ بر 60 درصدی در سطح دو شهر آبادان و خرمشهر حکایت دارد.