از خرمشهر ........ تا ....... خرم شهر

رسیدن به خرمشهر آباد و آزاد تکلیف امروز و هر روز همه ماست / استفاده ار مطالب و تصاویر با ذکر منبع بلامانع است

 
این روزها در خرمشهر
نویسنده : مدیریت وبلاگ - ساعت ۸:٤۸ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٧ اسفند ۱۳٩٠
 

این روزها در خرمشهر ، شور و حالی دیگر است . روزی دیگر برای انتخابی دیگر در راه است که می تواند منشاء یک  تحول اساسی و بنیادین برای شهر و مردم مظلومش باشد اگر .......... اگر مردم در انتخاب خود دچار اشتباه نشوند و بدانند از نماینده چه انتظاری می توان داشت . 

خبرهای رسیده از خرمشهر  از آرامش وضعیت تبلیغات نامزدهای انتخابات و طرفداران آن حکایت دارد و بنظرم این نکته حاصل رد صلاحیت یکی از نمایندگان قبلی شهر و عدم حضور ایشان و طرفدانش در این دوره از رقابتهاست . با توجه به سابقه منفی تبلیغات انتخابات دوره های قبل و حجم گسترده تقلب و تخلفات در دوره قبل ، پیش بینی من هم این بود که در صورت رد صلاحیت ایشان ، صرف نظر از اینکه چه کسی برای مجلس نهم از خرمشهر انتخاب خواهد شد ، حداقل شاهد رقابت های تبلیغاتی خوبی در بین نامزدهای انتخابات خواهیم بود .

دیشب یکی از دوستان عزیز و دلسوز از خرمشهر  تماس گرفت و گزارشی از وضعیت رقابت های انتخاباتی در شهر داد و اشاره ای به نامزدها و وضعیت آنها کرد . از یونس محمدی گفت - از صالح سواریان و آقای عدنانی - از آقای گلک و آقای سامری و سایر دوستان نیز صحبت کرد . نظرش را در مورد تک تک افراد به من گفت . درباره یکی از این افراد که به قول او در بین مردم محبوبیت هم داره صحبت کرد و گفت به احتمال زیاد رای میاره ، اما گفت اینها برای اینکه او نماینده بشود کافی نیست و اگه انتخاب بشود وقتی بره تهران کم میاره و ممکنه شرمنده مردم بشه ، عقیده داشت .... فقط به درد شهر میخوره یه چیزی مثل فرماندار شدن براش مناسب است . در مورد دو سه نفر دیگه گفت با وجود تحصیلات عالیه متاسفانه بین مردم عادی شناخته شده نیستد و رای نمیارند . در مورد یکی گفت ، فلانی علیرغم تحصیلات عالیه ای که داره به نظر میرسه با کار گروهی و بها دادن به مشورت میانه ای ندارد . در مورد یکی دیگه گفت اگر چه مناسبه اینکار هست و تجربه داره اما فکر و ایده جدیدی برای خرمشهر و مشکلات امروزش ندارد و در مورد دیگری هم گفت  با وجود شایستگی های لازم ، تنها با شیوخ عرب رایزنی کرده و با بقیه اقشار  ارتباطات خودش را محدود کرده . در مجموع با تردید همراه بود . 

وی می گفت این افراد در سخنرانی های خود از همه چیز صحبت میکنند و کم و زیاد به سوالات مردم پاسخ می دهند . الحمدلله همه این عزیزان از نیروهای مومن و متعهد و خوب و ارزشی هستند و واجد شرایط برای حضور در مجلس  اما  فقط یک نفر از این عده را باید راهی مجلس کرد.

فراموش نکنیم وظیفه نمایندگان در مجلس قانونگذاری است و هر چه نماینده ای در این زمینه باهوش تر و  تیزبین تر عمل کند خواهد توانست در سطح کشور محبوبیتی از خود و شهرش نشان بدهد و سایر نمایندگان مجلس را تحت تاثیر خود قرار دهد . این را گفتم که باید به کسی برای انتخاب بعنوان نماینده فکر کنیم که خود او هم در مجلس با توجه به توانایی و تجربه و شهامت و جسارتی که خواهد داشت به یه چیزی مثل عضو هیئت رئیسه مجلس یا  رئیس کمیسیون بودن فکر کنه. اگه اینجوری بشه ، اونوقت فرصت های طلایی برای این شخص بوجود میاد تا  در طول 4 سال بتواند با ارتباطات مهمی که با اعضای هیئت دولت و وزارتخانه ها بعمل خواهد آورد ، استفاده  حداکثری را به نفع شهر داشته باشد .

پس خوب است  که مردم را توجیه کنیم که بهترین ها در بین این افراد چه کسانی هستند و مردم را تشویق کنیم تا ضمن حضور در انتخابات به کاندیدای اصلح رای بدهند . من اینجا به دلایلی نمی توانم اسم کسی را بعنوان فرد اصلح مطرح کنم . اما بدانید کسی که وعده های انتخاباتی میده باید برای انجام وعده هاش از  پشتوانه های اجرایی هم برخوردار باشه . کار مجلس قانونگذاری و کار دولت اجراست . کسی که وعده میدهد من فلان کار را انجام خواهم داد باید قاعدتاً داخل دولت باشه نه در مجلس . پس این وعده دادن ها به نظر من نباید باعث بشه بخواهیم به شخصی که بیشترین وعده های انتخاباتی را می دهد رای بدهیم .

نامزد انتخابات باید طرح و ایده داشته باشه . باید به مشورت با دیگران اهمیت بدهد . باید فراجناحی باشد . باید دلسوز مردم و شهر باشد . باید منشاء تحول و توسعه شهر شود باید یه حرف نو داشته باشد .  به مردم و مخصوصاً جوانها بگوئیم خودشان نامزدها را سبک سنگین کنند . از سابقه آنها مطلع بشوند . صرف اینکه فلان نامزد ، آدم مردمی بوده و کار راه انداز مشکلات مردم بوده دلیل نمیشه که حتماً این شخص برای مجلس هم خوب باشه . مجلس کسانی را می خواهد که بتونه با تجربه و تحصیلات عالیه ای که دارند  ضمن قانونگذاری از حقوق مردم و کشور دفاع کنند و با برنامه ریزی و تصویب قوانین مناسب آینده خوبی را برای فرزندانمان تضمین نمایند .

کسی را در بین این عده انتخاب کنیم که چهره موجهی در بین سایرین داشته باشد و علاوه بر آن  از ارتباطات بالایی هم در بین مسئولین ارشد کشوری برخوردار باشد . کسی که بتواند با استفاده از همین ارتباطات و مسئولیت خودش با برنامه به شهر و اقتصاد آن رونق بدهد . اشتغال ایجاد کند . آرمش و نشاط را به شهر برگرداند . کسی که وقتی انتخاب شد اولین اقدامش تشکیل اتاق فکر با حضور نخبگان و دلسوزان شهر باشد و به نظرات آنها اهمیت بدهد .

شناسایی این فرد نمی تونه آنقدرها کار سختی باشه . کافیه به عملکرد او در طی این چند سال گذشته نگاهی انداخته شود و چند نفر از افراد امین در شهر او را تائید کنند. این آدم باید وجدان داشته باشه  و خدا و پیغمبر براش مهم باشند . این آدم باید بداند چه مسئولیت مهمی را بگردن می گیرد . باید خود را پاسخگوی همه مردم بداند . نباید بعد از انتخاب شدن ، حلقه ارتباطی خود با مردم را محدود به افرادی خاص کند .