از خرمشهر ........ تا ....... خرم شهر

رسیدن به خرمشهر آباد و آزاد تکلیف امروز و هر روز همه ماست / استفاده ار مطالب و تصاویر با ذکر منبع بلامانع است

 
صبر هم در برابر مردم خرمشهر شرمنده شده است
نویسنده : مدیریت وبلاگ - ساعت ۱٢:٠۸ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢٦ آذر ۱۳۸٧
 

خبرگزاری فارس: نماینده مردم خرمشهر گفت: مردم خرمشهر سال‌هاست در برابر ناملایمات صبر کرده‌اند به گونه‌ای که صبر در برابر آنها شرمنده شده است.

مصطفی مطورزاده امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در خرمشهر افزود: مردم خرمشهر در زمان جنگ تحمیلی فرزندان خود را برای جلوگیری از ذلت کشور در مقابل دشمن قرار دادند.
وی اظهار داشت: زمانی که خرمشهر دارای بهترین امکانات زندگی و رفاهی بود، در پایتخت ایران چنین امکاناتی اساساً وجود نداشت.

نماینده مردم خرمشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اما متاسفانه وقوع جنگ و پیامدهای نامطلوب آن موجب آوارگی و فقر بسیاری از مردم این شهر شد.
وی تصریح کرد: خرمشهری‌ها خود و آسایش خود را برای سربلندی کشور تقدیم کردند، ولی با گذشت سالیان متمادی از پایان جنگ تحمیلی روند بازسازی و احیای دوباره این شهر به کندی پیش می‌رود.
مطورزاده اضافه کرد: با وجود این محرومیت‌ها و شرایط سخت زندگی مردم خرمشهر حتی یک بار هم لب به اعتراض نگشودند، ولی صبر و شکیبایی نیز دارای حدی است و الان صبر نیز در مقابل این مردم شرمنده شده است.
نماینده مردم خرمشهر در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مردم انتظار داشتند که با پایان جنگ و بازگشت به خرمشهر شاهد رونق و شکوفایی شهرشان باشند، ولی نه تنها چرخه عمران و توسعه در خرمشهر متوقف شد، بلکه برگشت به عقب نیز داشته است.
وی در ادامه افزود: به رغم اینکه خرمشهر با گذشته باشکوه خود فاصله زیادی دارد، ولی کارهای خوبی در طول سالیان گذشته انجام شده است، اما روند کارها به هیچ وجه پاسخگوی نیازها برای جبران عقب افتادگی‌ها نیست.
مطورزاده در پایان ابراز امیدواری کرد تا دولت در سفر دوم خود به خرمشهر مشکلات و محرومیت‌ها را شناسایی و برای رفع آنها تمام تلاش خود را انجام دهد.