از خرمشهر ........ تا ....... خرم شهر

رسیدن به خرمشهر آباد و آزاد تکلیف امروز و هر روز همه ماست / استفاده ار مطالب و تصاویر با ذکر منبع بلامانع است

 
خرمشهر در سالروز آزادیش هم مظلوم بود
نویسنده : مدیریت وبلاگ - ساعت ۸:۳٤ ‎ب.ظ روز جمعه ٢٠ خرداد ۱۳٩٠
 

 

امسال فرصتی دست داد تا از چند روز قبل از سوم خرداد در خرمشهر باشم .

امسال سرانجام پس از سالها انتظار ، حضور در برنامه های مربوط به سوم خرداد در سالروز آزادی خرمشهر یکی از آرزوهای من بود که خوشبختانه این آرزو برایم محقق شد .

 

جمیل فائضی آقای عسگری و ...

 

صاحب عبودزاده چهره دوست داشتی من و بسیاری از بچه های خرمشهری

از مهمترین و زیباترین دستاوردهای این روز برای من مشاهده بسیاری از عزیزانی بود که در سالهای 61 تا 63 افتخار حضور در کنارشان را داشتم . خوشبختانه در این سفر دوربین عکاسی ام نیز به کمک من آمد تا از بسیاری از دوستان که در مراسم نشناختمشان عکسی داشته باشم و بتوانم چهره ها را به درستی مرور کنم و خدا را شکر تعداد دیگری از دوستان مانند آقایان مصطفی رحیمی / جمیل فائضی / عبدالله خباری / آقای عسگری را پس از سالها  به این شکل شناختم.

 

امام جمعه محترم خرمشهر و دوست عزیزی که بعد از 27 سال در مسجد جامع خرمشهر همدیگر را ملاقات کردیم

 

روز سوم خرداد که البته مصادف با روز زن و روز مادر بود مراسم باشکوهی به همت چهره دوست داشتنی مانند صاحب عبودزاده و البته دیگر عزیزان در تالار خلیج فارس خرمشهر برگزار شد که جای همه شما بسیار خالی بود . البته ناگفته نماند این مراسم که بسیار بسیار ارزشمند و باشکوه بود یک ضعف اساسی داشت و آنهم میزگردی تخصصی در ارتباط با موضوع جنگ تحمیلی در خرمشهر بود که باید گفت با وجود مطالب ارزشمندی که از ناگفته های مقاومت 40 روز در خرمشهر مطرح شد بدلیل طولانی بودن موضوع بهتر بود در مکان و فرصت دیگری برگزار می شد .

برگزاری تئاتری تحت عنوان پادگان خنده نیز از جمله برنامه های شاد این روز در تالار خلیج فارس خرمشهر بود که گل لبخند را بر لبان همه حضار نشاند.

اما خرمشهر در اسلروز آزادیش هم مظلوم بود . به جرات می توانم بگویم در خرمشهر که از آن بعنوان پایتخت دفاع مقدس نام برده می شود و همه ساله علاوه بر تمام  کشور در سالروز آزادیش مقابل مسجد جامع خرمشهر مراسمی برگزار می شود و یکی از مسئولین طراز اول کشور سخنرانی می کند نه تنها  جز مراسمی که در تالار خلیج فارس برگزار شد برنامه ای برای برگزاری نداشت که حتی رئیس جمهور که برای افتتاح پروژه ای در سوم خرداد 1390 به پالایشگاه آبادان آمد به خود زحمت نداد تا از نزدیک سری به خرمشهر و مردمانش بزند و به همین دلیل است که می گویم در این شهر به دلیل بی توجهی دولت به شهر و مردمانش ، از شور و نشاط  قلبی در چهره مردمان خرمشهری  خبری نیست و دولتمردان ما باید در محضر خداوند و شهدا پاسخگوی این موضوع باشند  چرا  که خرمشهر هنوز خرم شهر نشده است .