از خرمشهر ........ تا ....... خرم شهر

رسیدن به خرمشهر آباد و آزاد تکلیف امروز و هر روز همه ماست / استفاده ار مطالب و تصاویر با ذکر منبع بلامانع است

 
سرپرستان جدید در خرمشهر چه خواهند کرد؟!!!
نویسنده : مدیریت وبلاگ - ساعت ۸:٤٦ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٤ بهمن ۱۳۸۸
 

بعد از معرفی آقای حسینی بعنوان سرپرست فرمانداری خرمشهر  اخیراً شورای اسلامی شهر خرمشهر در آخرین جلسه خود به اتفاق آرا آقای سالم پور  شهردار خرمشهر را عزل و آقای کارآموزیان را بعنوان سرپرست  شهرداری خرمشهر بمدت سه ماه منصوب کرد .

با کمال تاسف از شنیدن این خبر و تاسف بیشتر برای مردم خرمشهر برای اینکه بخشی از زمان خدمت رسانی به مردم در خرمشهر با جابجایی مدیران شهری و تا آشنا شدن آنان به وظایف و موقعیت دستگاه متبوع از دست می رود .............باید بگویم ثبات مدیریت در نظام ما از فراز و نشیب های مختلفی برخوردار است و بیشترین جابجایی ها در سازمانها و دستگاههای دولتی در دوایر خدماتی مانند شهرداری اتفاق می افتد .
کسی که در مملکت ما پست شهرداری را می پذیرد با پذیرفتن این منصب از آبرو و اعتبار حرفه ای و اجتماعی خود برای اجرای مسئولیت استفاده می نماید و لذا باید قبل از پذیرفتن این مسئولیت به عواقب و مشکلاتی که پیش رو دارند فکر کنند .
در خرمشهر این بی ثباتی در مدیریت شهری بدلایل مختلف از تزلزل بیشتری برخوردار است که یکی از دلایل آن مسائل و مشکلاتی است که از زمان جنگ در خرمشهر بوجود آمده و باند بازی های سیاسی موجود در شهر که جای خود دارد .....
تعدد عزل و نصب شهرداران در دوره سوم شورای شهر خرمشهر   نیز نشان از ناپختگی و اختلاف نظرات همیشگی اعضای شورای شهر  بر نحوه انجام امور شهرداری بوده است که این نیز مطلب فراگیری در سایر شهرهای ما می باشد .
علیهذا با توجه به نزدیکی به پایان عمر دوره سوم شورای شهر خرمشهر  و نهایتاً انتخابات شورای شهر در آواخر سال آینده اگر کسی بعنوان شهردار خرمشهر بتواند این مسئولیت چند ماهه را قبول کند شاهکار و البته به تعبیر بنده خودکشی سیاسی اجتماعی کرده است چرا که در مدت چند ماه مسئولیت کوتاه نمی توان با انبوهی از مسائل و مشکلات موجوددر خرمشهر کاری کارستان کرد ...............................از طرفی سپردن مسئولیت به کسی تحت عنوان سرپرست شهرداری به دلیل بی ثباتی در مدیریت شهرداری نیز صورت خوشی برای سازمان شهرداری نخواهد داشت .
بنده با توجه به مطالبی که معمولاً در مورد خرمشهر و مسائل آن می نویسم ، اگر چه در شهر حضور مستمری نداشته ام اما آنچه طی  این مدت در اخبار پیرامون خرمشهر خوانده و شنیده ام نشان می دهد  آقای سالم پور در حد توان با توجه به منابع موجود  از عهده وظایف و مسئولیت های محوله بر آمده اند اگر چه در برخی زمینه ها نیز نقاط ضعفی وجود داشته و قطعاً آقای سالم پور  نیز ناگفته هایی از زمان حضور خود در شهرداری دارند که باید در موقع مناسب به بیان آن بپردازد.
اکنون شهر خرمشهر  با انتصاب دو مدیر مهم و ارشد شهر یعنی سرپرست فرماندار و سرپرست شهرداری در این شرایط حساس در بی ثباتی  مدیریتی قرار دارد و انتظار اینست که برای باز گذاشتن دست این عزیزان ( البته اگر از تجربه و توانایی لازم برای مدیریت کارآمد برخوردار هستند) با صدور حکم قطعی آنان بعنوان فرماندار خرمشهر و شهردار خرمشهر زمینه برای انجام خدمت بیشتر و سریعتر در شهر صورت گیرد.
از فرصت استفاده می کنم و از زحماتی که آقایان آملازاده و سالم پور فرماندار و شهردار قبلی خرمشهر برای شهر و مردم خرمشهر کشیده اند تقدیر و تشکر می نمایم و امیدوارم انجام و اداره امور شهر توسط سرپرستان جدید فرماندار و شهرداری خرمشهر از شتاب و رشد بیشتری برخوردار گردد.