از خرمشهر ........ تا ....... خرم شهر

رسیدن به خرمشهر آباد و آزاد تکلیف امروز و هر روز همه ماست / استفاده ار مطالب و تصاویر با ذکر منبع بلامانع است

 
ضعف مدیریتی در دستگاه‌های اجرایی خرمشهر وجود ندارد
نویسنده : مدیریت وبلاگ - ساعت ٤:٤۱ ‎ب.ظ روز شنبه ۳٠ آبان ۱۳۸۸
 

خبر و نظر .....

فرماندار خرمشهر در گفتگویی با خبرنگار فارس گفته است " ضعف مدیریتی در دستگاه‌های اجرایی خرمشهر وجود ندارد " و در ادامه اضافه کرده است  که "  سیاه‌نمایی در مورد مشکلات موجود در خرمشهر و زیر سئوال بردن خدمات دولت نهم در این شهر بی‌انصافی است.

محمدرضا آملازاده  فرماندار خرمشهر همچنین اظهار داشته که "  ما وجود مشکلات عدیده در خرمشهر را منکر نیستیم اما بر این باور هستیم که در این چهار سال تلاش‌های بسیار خوبی برای رفع این کمبودها انجام شده است"

وی خاطرنشان کرده که "  عمده مشکلات موجود در خرمشهر ناشی از دوران بازسازی است که متاسفانه تا به امروز این شهر را در این حالت قرار داده است "

همچنین فرماندار خرمشهر گفته که "  برخی افراد تنها هنر انتقاد کردن دارند اما هیچگونه ایده و نظری برای رفع مشکلات ندارند و   با رد وجود ضعف مدیریتی در دستگاه‌های اجرایی خرمشهر افزوده است "  تمام مدیران موجود در خرمشهر از جان و دل در حال خدمت به مردم هستند و معلوم نیست چرا بعضی‌ها نسبت به این موضوع شک و تردید دارند"

همانگونه که فرماندار محترم اشاره نموده کسی منکر تلاش های دولت نهم نیست .

اما از این دولت مردمی و عدالت محور   در رابطه با شهری مثل خرمشهر انتظار ویژه  و توقعی بسیار  است .

عزیزان بفرمایند  بجز خرمشهر کدام شهر را سراغ دارید که رئیس دولت نهم درباره آن تصمیم بگیرد که برای حل مشکلاتش فرماندار آن شهر شود ؟

این نشان می دهد که مسئول اجرایی کشور نیز به این نکته واقف است .

آنانی که در خرمشهر بدنبال سیاه نمایی خدمات مدیران آن هستند  آن دسته از افرادی هستند که برای رسیدن به قدرت از هیچ تلاشی دریغ نمی کنند _ وقایع  انتخابات مجلس یادمان نرفته است  یا نمونه بارز و اخیر آن تحت فشار قراردادن یکی از سازمان های بزرگ خدماتی خرمشهر از طریق مسدود نمودن حساب های آن  برای کنار گذاشتن مسئول آن است _   این عده   در واقع در پی بدست گرفتن قدرت و ریاست و گماشتن عناصر خود در اینگونه ادارات هستند و گرنه کیست که نداند بجز عده ای اکثریت مدیران ادارات و نهادهای خرمشهری از بومی و غیربومی خدمت کردن در خرمشهر را عبادت می دانند  و زندگی خود را وقف خدمت به مردم نموده اند .

بنده قبلاً در برخی مقالات و نوشتارهای خود به این نکته اشاره نموده ام که خوشبختانه مسئولان خرمشهری در حد انتظار و توان ، تلاش خود را برای بهتر نمودن اوضاع می نمایند و  هم ایده دارند و هم فکر . اما متاسفانه باید پذیرفت که حجم کمک های دولت به خرمشهر از همان دوران بازسازی تاکنون قابل قبول نبوده است .

دولتمردان ما باید به خرمشهر و عمران و آبادانی در آن نگاهی ویژه و به دو شکل داشته باشند .

نگاه اول  /  این شهر یادگار دوران دفاع مقدس و خرابی های مختلف  آن ناشی از همین دوران است . با تصویب طرح های ویژه و اشتغال زا  و تزریق اعتبارات کلان و خاص ، کاری کنیم که گذشته پررونقی را که خرمشهر قبل از جنگ داشته به آن برگردانیم .برای رسیدن به این فکر بنده اعتقاد دارم شخص رئیس جمهور ( البته اگر احمدی نژاد باشد چون بعید می دانم کسی جز ایشان از عهده کار برآید)  باید مدیریت خرمشهر را بدست گیرد.

نگاه دوم /  این شهر همانند سایر شهرها کشور باید از اعتبارات و کمک های دولتی بهره مند شود و همسان با سایر شهرها در آن توسعه و پیشرفت مد نظر قرار گیرد. که این در حال حاضر از عهده مدیران فعلی خرمشهر بر می آید اما موانعی بر سر راه دارند .

در مجموع برای رسیدن به این ایده و تفکرات و اجرایی نمودن آن  باید مدیران آینده نگر و برنامه ریز و عملگرا به میدان بیایند و با شهدا و مردم ظلوم خرمشهر میثاق ببندند که حرکتشان در خرمشهر منجر به نتیجه ای ایده آل باشد .

و نکته دیگر اینکه  همیشه مشکلات و مسائل خرمشهر با کمک افرادی چون امام جمعه و فرماندار و نماینده مردم و رئیس شورای شهر فارغ از هرگونه نگاه سیاسی  بررسی و تا برطرف شدن موانع مدیریت شود .