از خرمشهر ........ تا ....... خرم شهر

رسیدن به خرمشهر آباد و آزاد تکلیف امروز و هر روز همه ماست / استفاده ار مطالب و تصاویر با ذکر منبع بلامانع است

 
مردم خرمشهر این روزها را فراموش نخواهند کرد
نویسنده : مدیریت وبلاگ - ساعت ٤:٠۸ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢٦ آبان ۱۳۸۸
 

مطورزاده  : مردم خرمشهر گرفتار مصیبت عظمایی به نام شورا هستند‌

رئیس شورای شهر خرمشهر :‌ دادستان خرمشهر یکی از اعضای شورای شهر خرمشهر را تعلیق کرد 

به دلیل قطع برق؛کودکان خرمشهری از بازی در شهربازی این شهر محروم ‌شده‌اند

خرمشهر را زباله فراگرفته ؛ پاسخگو کیست؟

انتقاد شدید امام جمعه از وضعیت رقت‌بار بهداشتی و عمران خرمشهر‌

به خرمشهر خوش آمدید، جمعیت ۳۶ میلیون

عملیات احداث و بهسازی ۱۹ پروژه عمران شهری درخرمشهر آغاز شد

شهرداری خرمشهر باحذف منابع درآمدی از پس وظایف خود به خوبی برنمی‌آید

اعتصاب رانندگان اتوبوسرانی خرمشهر پایان یافت

رایزنی گسترده نمایندگان آبادان و خرمشهر برای ابقای استاندار با چه هدفی؟

آنچه خواندید تیتر  تعدادی از  خبرهایی است  که طی یک ماه گذشته در سایت های خبری و برخی مطبوعات منتشر گردیده است.

مرور اخبار و گزارش های منتشره از خرمشهر به شکلی که از نظر شما خوانندگان محترم گذشت نشان می دهد که خرمشهر سالها پس از پایان جنگ تحمیلی هنوز در بحران شهری که نتیجه دعواهای جناحی  گروهای مختلف سیاسی  بسر می برد که تحلیل بنده از این اطلاعات و اخبار فشار دو گروه برای بدست گرفتن شهرداری خرمشهر است .


گروهی که از حمایت های مختلف نماینده مردم خرمشهر در مجلس بهره مند می باشند و گروه دیگر تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهر خرمشهر که این روزها با  مسائل حاشیه ای دست به گریبان هستند و در این میان ارائه خدمات از سوی شهرداری خرمشهر با چالشی جدی   مواجه گردیده و البته شهردار وکارکنان زحمتکش شهردای فارغ از هرگونه مسائل حاشیه ای به انجام وظایف قانونی خود مشغول هستند .

در این میان امیدوارم یک نکته مهم را مسئولین و مخصوصاً دوستان عزیز در شورای اسلامی شهر خرمشهر همیشه مد نظر قرار داده و صراحتاً با مردم در میان گذارند و آن اینکه انگیزه آنان از عضویت در شورای شهر خرمشهر چه بوده و تا چه میزان به آن پایبند بوده اند ؟

مسلماً اگر این انگیزه چیزی جز خدمت در راه رضای خدا و به خلق خدا بوده که راهی بیهوده و عبث را در پیش گرفته اند .

بازی های سیاسی باندبازی لجبازی و القاء تفکرات خاص و . هیچکدام از آن با منافع مردم سازگار نیست .

اختلاف نظر در تشکل هایی که بصورت شورایی اداره می شوند موضوع جدیدی نیست و اقلیت در یک مجموعه شورایی باید به تصمیم اکثریت تن در دهند . اکثریت نیز باید بداند اگر برای حفظ منافع حزبی و باندی خود سعی در القاء نظرات خود و اجرای آن باشند و منافع مردم را مدنظر قرار ندهند در واقع خیانتی بزرگ را مرتکب شده اند .

فضای سیاسی اینت روزها در خرمشهر نشان می دهد که برخی از مسئولان از جمله نماینده مردم در مجلس و اعضای شورای شهر خرمشهر بدون توجه به مسائل و مشکلات بسیار مهمی که در خرمشهر وجود دارد به افزایش دعواهای سیاسی در بین خود و دیگران دامن می زنند و در این بین شهردار و سازمان شهرداری خرمشهر نیز قربانی این رفتار و دعواهای سیاسی گردیده است در حالی که شهردار و کارکنان شهرداری یک شهر باید با پشتوانه قوی که از سوی مسئولینی مانند شورای شهر و نماینده مجلس و امام جمعه و فرماندار دارد با برنامه ریزی دقیق به توسعه و عمران شهری و ارائه خدمات بیشتر به شهروندان بپردازند .

اما ادامه این وضعیت و ورود عضو علی البدل شورا به شورای شهر و قاعدتاً افزایش تعداد نفرات مخالفین شهردار این احتمال را بوجود می آورد که شهرداری خرمشهر بار دیگر در پی یافتی فردی واجد شرایط برای اداره امور شهرداری خرمشهر باشد . باید دید عضو تازه وارد تا چه میزان برای انجام تعهدات قانونی و شرعی خود بعنوان عضو شورای اسلامی خرمشهر فارغ از طرفداری سیاسی از این گروه و آن گروه به اعتقادات مذهبی خود و اعتمادی که از سوی مردم به وی شده توجه خواهد کرد.

یقیناً مردم خرمشهر در دوره بعدی انتخابات شورای اسلامی شهر ، این روزها و این افراد را فراموش نخواهند کرد.

                                                          مهدی گرگ پور