از خرمشهر ........ تا ....... خرم شهر

رسیدن به خرمشهر آباد و آزاد تکلیف امروز و هر روز همه ماست / استفاده ار مطالب و تصاویر با ذکر منبع بلامانع است

 
شهروندان آبادانی و خرمشهری سهمیه کالای اساسی دریافت می‌کنند
نویسنده : مدیریت وبلاگ - ساعت ٩:٢٠ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٥ اسفند ۱۳۸٧
 

استاندار خوزستان گفت: دولت نهم در حال تصویب طرحی است که به‌ واسطه آن شهروندان آبادان و خرمشهر از امتیازات ویژه‌ای همچون تامین بعضی از اقلام کالای اساسی وارداتی از منطقه آزاد اروند برخوردار شوند.
سید جعفر حجازی در گفتگو با فارس در آبادان افزود: با توجه به انتظارات به‌حق مردم از فعالیت منطقه آزاد اروند، دولت درصدد تا چند روز آینده طرحی به تصویب برساند تا به ‌وسیله آن مردم بعضی از اقلام و کالای اساسی وارداتی مورد نیاز خود را از منطقه آزاد اروند تامین کنند.


 وی اظهار داشت: بر اساس این طرح، مردم بدون پرداخت عوارض گمرکی این کالاها را از تجار و بازرگانان خریداری خواهند کرد.
استاندار خوزستان خاطرنشان کرد: این کالاها به شکل سالانه و سهمیه در اختیار شهروندان آبادانی و خرمشهری قرار خواهد گرفت.
وی در عین حال گفت: در حال حاضر جزئیات دقیق این طرح مشخص نیست اما پیش‌بینی می‌شود تا قبل از پایان سال‌ جاری این طرح در دولت تصویب و به سازمان منطقه آزاد اروند ابلاغ شود.
حجازی افزود: با تحقق این طرح، پیش‌بینی می‌شود روند بازگشت اهالی آبادان و خرمشهر به موطن خود رشد چشمگیری به خود بگیرد.
وی همچنین از طرح انتقال آب از سد کرخه به شهرهای آبادان و خرمشهر خبر داد و خاطرنشان کرد: به منظور کاهش اثرات خشکسالی در شهرهای پایین‌دست همچون آبادان و خرمشهر، طرح انتقال آب کرخه به این شهرها در دستور کار قرار گرفته و امیدواریم هر چه سریعتر این موضوع تحقق یابد.
استاندار خوزستان افق توسعه همه‌جانبه در شهرهای مختلف خوزستان را بسیار روشن توصیف کرد و افزود: روند اجرای پروژه‌ها و طرح‌های مختلف در شهرهای مختلف خوزستان به‌ویژه ‌در شهرهای آبادان و خرمشهر موید این موضوع است که در آینده نزدیک شاهد شکوفایی و توسعه جدی در تمام بخش‌ها در این استان خواهیم بود.

*****************

با امید به تحقق این وعده و طرح در دولت آقای احمدی نژاد
قبلا” هم عرض کرده بودم که همه ایران به خرمشهر و آبادان و ملت آن مدیون است و به نحو مناسب باید دولت محترم و ملت غیور در این خصوص ادای دین نمایند.
امیدوارم با اتخاذ چنین طرح و تصمیماتی زمینه این کار فراهم شود.