از خرمشهر ........ تا ....... خرم شهر

رسیدن به خرمشهر آباد و آزاد تکلیف امروز و هر روز همه ماست / استفاده ار مطالب و تصاویر با ذکر منبع بلامانع است

 
داستان تکراری بازسازی خرمشهر
نویسنده : مدیریت وبلاگ - ساعت ۱٠:۱۳ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۳٠ دی ۱۳۸٧
 

بازسازی شهری مثل خرمشهر نیازمند یک حرکت انقلابی از نوع حرکتهایی است که آقای احمدی نژاد در کارها و برنامه هایش دارد.
و اما به اعتقاد بنده راهکار حل مشکلات این شهر مقاوم 
 در سخنان فرماندار محترم خرمشهر که در پست قبلی آمده نهفته است .


شهری که قبل از جنگ تحمیلی از مهمترین بنادر خاورمیانه بوده است و عمده فعالیت مردم آن در زمینه تجارت و کشتیرانی و ترخیص و …. بوده اکنون به چه کاری جز این باید دل خوش کند . لذا :
۱ - استمرار اعتبارات بازسازی و افزایش آن تا حد بازسازی کامل منازل و صنایع
۲ - سرعت در تحقق مصوبات سفر رئیس جمهور محترم
۳ - ایجاد انگیزه و ترغیب سرمایه گذاران خرمشهری مقیم در سایر شهرها به بازگشت و سرمایه گذاری در خرمشهر
۴ - معافیت های مالیاتی و بیمه ای ده تا بیست ساله برای صاحبان صنایع مستقر در این منطقه
۵ - پشتیبانی مالی از شهرداری بصورت جدی و افزایش اعتبارات و تزریق سریع کمک های دولتی به شهرداری و سایر سازمانهای خدماتی مانند شهرداری - مخابرات - گاز - آب فاضلاب جهت اجرای پروژه های عمرانی و شهری در خرمشهر
۶ - ایجاد انگیزه جهت مشارکت مردم خرمشهر در اجرای برنامه های بازسازی منازل و مغازه ها (بعنوان مثال معافیت از پرداخت هرگونه هزینه های دولتی مانند مالیات ، بیمه ، ثبت اسناد ، عوارض شهرداری و ….)
۷ - تحقق شرایط مناسب و لازم جهت املاکی که درگیر مسائل مربوط به ارث بوده و راهکاری جهت سرعت دادن در مشخص نمودن وضعیت املاک
۸ - ایجاد شعبه ویژه در دادگستری جهت رسیدگی سریع به پرونده های مربوط به املاکی که نیاز به بازسازی دارند لیکن در ابتدا باید تکلیف ورثه و مالک اصلی آن مشخص شود.
و …… اینها از جمله مسائلی است که بنده به ذهنم خطور کرد . مطمئنا “با جلب مشارکت شهروندان خرمشهری می توان از نظرات آنان نیز مطالبی را استخراج و دسته بندی و نتایج موثری جهت بازسازی سریعتر خرمشهر بدست آورد.
اما مهمتر از همه اینها نقش امام جمعه محترم خرمشهر ، استاندار محترم خوزستان ، فرماندار ، اعضای شورای شهر و شهردار و نماینده مردم خرمشهر در مجلس شورای اسلامی بعنوان هسته اصلی مدیران شهر برای شناسایی مشکلات مربوط به بازسازی و تعیین راهکارهای مختلف و اجرایی نمودن آن بسیار حائز اهمیت است . و توصیه می کنم عزیزان مردم را نیز در این زمینه مشارکت دهند تا اثرات مثبت آن را ببینند.   (مهدی گرگ پور)