از خرمشهر ........ تا ....... خرم شهر

رسیدن به خرمشهر آباد و آزاد تکلیف امروز و هر روز همه ماست / استفاده ار مطالب و تصاویر با ذکر منبع بلامانع است

 
سلام بر زندگی - سلام بر خرم شهر
نویسنده : مدیریت وبلاگ - ساعت ٧:٠۱ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱٤ خرداد ۱۳٩٢
 

 

ملت ایران در آستانه انتخاباتی مهم و سرنوشت ساز قرار گرفته اند. خوشبختانه مسیر معرفی نامزدها از رسانه ملی تا اندازه قابل توجهی  توانسته از حجم حاشیه سازی های دوره قبل ریاست جمهوری بکاهد و خدا را شکر همه افرادی که تائید صلاحیت شده اند از چهره های شناخته شده هستند ، اما تنها یک نفر را باید انتخاب کرد و همین انتخاب کار مهمی است و تکلیفی است بر گردن همه ما ، چرا که ما در همه نتایج خوب و بد این انتخاب مسئول خواهیم بود .

نامزد انتخابات ریاست جمهوری من در دوره قبلی هم محسن رضایی بود ،  به اعتقاد من او در شرایط فعلی که همه شاهد آن هستیم ،  کاندیدای اصلح است .

راه علاج مشکلات کشور ما مخصوصاً در شرایط فعلی توجه به اقتصاد در داخل و خارج است . محسن رضایی تنها نامزدی است که اطلاعات اقتصادی بسیاری دارد و مانند دوره قبل با برنامه و اینبار با عزم  و برنامه و راهکار بیشتری وارد میدان شده . من  اینبار نیز بدون هیچگونه توضیح اضافه ای اعلام می کنم که رای خود را به محسن رضائی خواهم داد.

مهم نیست که در میان حجم بسیار بالای تبلیغات و  احتمالاً تخریب سایرین ،‌ دکتر رضایی که انصافاً بیشتر از سایرین نگران وضعیت کشور و آینده است  رای لازم را بیاورد یا نیاورد ،‌ مهم اینست که من نیز مانند بسیاری از افراد با احترام به همه نامزدها به دلایل مختلف آقای دکتر محسن رضایی   را تنها کاندیدای اصلح می دانم.

لذا امیدوارم سایر هموطنانمان مخصوصاً خرمشهری های عزیزمان نیز بدور از هر گونه گرایشات سیاسی و احساسی و عاطفی ، برای رهایی کشورمان از مشکلات عدیده ای که در آن وجود دارد و همه شاهد آن هستیم ، با بررسی تجارب نامزدها و مطالعه برنامه ها و تفکرات  آنان به کسی رای دهند که شایسته کشورمان باشد ، به کسی رای دهند که در سالهای بعد به تصمیم و رای خود افتخار کنند .

سلام بر زندگی

سلام بر خرمشهر


محمد مهدی احمدی معین*
کد خبر: ۳۲۵۳۱۷
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۹:۴۳

در این نوشتار در صدد آن نیستم که با اطالة کلام سر شما را به درد آورم چرا که آن چیز که عیان است را چه حاجت به بیان؟ اما از طرفی به حکم آیه شریفه "و ذَکِّر فَاِنَّ الذِّکری تنفعُ المؤمنین (بگو همانا که گفتن مؤمنین را سود می‌بخشد)" و از باب احساس وظیفه به زبانی ساده می‌نویسم که چـرا محسن رضایی؟ این نوشتار حاصل مطالعاتی است که درباره شخصیت دکتر محسن رضایی و برنامه‌های وی داشتم و به نظرم آمد خوب است شما را در یافته‌های خود شریک سازم. آنچه یافتم به‌طور خلاصه بدین شرح است:

1- زیرا سوابق اجرایی وی نشانگر توانمندی مدیریتی‌اش است

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دوران دفاع مقدس با همراهی دیگر نیروهای مسلح افتخارات فراوانی را خلق کرد و اجازه نداد حتی یک وجب از خاک این مرز و بوم به دست متجاوزین بیافتد. فرماندهی موفق این نیروی انقلابیبرای اثبات توانمندی‌های مدیریتی دکتر محسن رضایی کافیست؛ آن هم در شرایط سخت پس از انقلاب و با تمام کمبودهایی که کشور با آن روبرو بود. پس از جنگ نیز دکتر رضایی در سپاه پاسداران از طریق راه‌اندازی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) نقش بسیار پررنگی در بازسازی کشور و جبران ویرانی‌های ناشی از جنگ ایفا نمود.

2- زیرا تحصیلات وی نشانگر صلاحیت علمی‌اش است
دکتر محسن رضایی پس از پایان دوران دفاع مقدس به خوبی دریافت که عرصة بعدی جهاد، عرصة اقتصاد است و از این رو با وجود علاقه به مهندسی مکانیک، تغییر رشته داده و در رشته اقتصاد تا مقطع دکتری تحصیل کرد. در واقع تنها تحصیل کرده در رشته اقتصاد از میان کاندیداهای محترم انتخابات ریاست جمهوری، دکتر محسن رضایی است و از آنجا که مهمترین مسائل پیش روی کشور در مقطع کنونی مسائل اقتصادی است ایشان صلاحیت علمی لازم را برای عبور دادن کشور از گردنه‌های سخت پیش رو در عرصه اقتصاد داراست.

3- زیرا از اوضاع کشور آگاهی کامل داشته با بدنه مردم ارتباط مستقیم دارد
دکتر محسن رضایی طی چند ماه گذشته به بیش از 250 نقطه کشور سفر کرده و از نزدیک با مشکلات مردم آشنا شده‌ است. به‌راستی نشستن در تهران و صحبت کردن از مشکلات ایران و ایرانیان تا چه حد می‌تواند درست باشد؟ این نکتة بسیار مهمی است که ایران فقط تهران نیست و دکتر رضایی این موضوع را به خوبی درک کرده است.

4- زیرا برای اداره کشور و عبور از بحران‌ها،برنامه‌هایمشخص دارد
سخن گفتن از مشکلاتی که کشور با آن مواجه است کار سختی نیست؛ همه می‌دانند کشور عزیز ما در عرصة اقتصادی، سیاسی و بین‌المللی با مشکلاتی کوچک و بزرگ روبروست و تنها گفتن اینکه من این مشکلات را حل می‌کنم کفایت نمی‌کند. دکتر محسن رضایی کاندیدایی است که برای هر یک از این عرصه‌ها، برنامه‌ای مشخص طراحی و ارائه کرده است.برنامه‌هایی مانند شیوه مذاکره با غرب و آمریکا برای حل بحران‌های سیاسی پیش روی کشور و برنامه فدرالیسم اقتصادی برای عبور از مشکلات اقتصادی کشور نمونه‌ای از این برنامه‌ها هستند.

5- زیرا با مشکلات قشر جوان آشناست و برای رفع آن تلاش خواهد کرد
دکتر محسن رضایی به خوبی می‌داند قشر جوان کشور امروز چه مشکلاتی دارند و برای آنها چه باید بکند. طرح جایگزینی سربازی حرفه‌ای به جای سربازی اجباری یک نمونه از برنامه‌های دکتر رضایی برای قشر جوان است؛ طرحی که طی آن و در صورت تأیید فرماندهی کل قوا و تبدیل آن به قانون توسط مجلس شورای اسلامی، دیگر پسران جوان مجبور نخواهند بود دو سال از عمر خود را در سربازی بگذارنند. طرح تسهیل ازدواج جوانان نیز از دیگر طرح‌های دکتر رضایی برای جوانان است. علاقمندان می‌توانند مشروح طرح‌های دکتر رضایی را در پایگاه اینترنتی ایشان مطالعه کنند.

6- زیرا به جوانگرایی و گردش نخبگان توجه ویژه دارد
دکتر محسن رضایی در دوران دفاع مقدس نشان داد که توانایی کم‌نظیری در کشف استعدادهای جوان، پرورش آنها و تبدیلشان به فرماندهان بزرگ دارد؛ همان جوانانی که توانستند جنگ را به خوبی پیش برده و دشمن را از کردة خویش پشیمان کنند. بازهم دکتر رضایی فقط ادعا نمی‌کند؛ طرح وی با عنوان گلوله‌های برفی برای کشف و بکارگیری استعدادهای جوان در بدنة مدیریتی و اجرایی کشور نشان از آن دارد که به آنچه می‌گوید پایبند است.

7- زیرا دولت وی دولت تنش‌زدایی داخلی و خارجی خواهد بود
دکتر محسن رضایی به‌خوبی آگاه است که لازمة توسعه و پیشرفت کشور، برقراری جوّی مملو از آرامش روانی، اقتصادی و سیاسی برای کشور است. از این رو همانطور که در برنامه‌هایش آمده است از نخستین اقدامات دولت وی برقراری چنین آرامشی در فضای داخلی و پیرامونی کشور خواهد بود. ثمره‌های مهم برقراری این آرامش، تثبیت قیمت‌ها، تقویت ارزش پول ملی، کاهش قابل ملاحظه تورم، شکل‌گیری فعالیت‌های جدید تولیدی و اقتصادی و تقویت فعالیت‌های تولیدی و اقتصادی فعلی، افزایش اشتغال و در مجموع بهبود وضعیت معیشت مردم خواهد بود.

8- زیرا دولت وی برآمده از تمام اقشار و اقوام ملت ایران خواهد بود
دکتر محسن رضایی با طرح دولت فراگیر در صدد است دولتی تشکیل دهد که در آن معیار انتصاب افراد، توانمندی‌های آنها و شایسته‌سالاری باشد و دیگر تفاوتی نخواهد داشت که این افراد از چه قومیتی باشند. چنین دولتی که برآمده از تمام اقشار و اقوام است به دولت وفاق ملی تبدیل خواهد شد و خواهد توانست با اتحاد و همدلی مثال‌زدنی بر سخت‌ترین مشکلات پیروز شود چرا که اتحاد رمز پیروزی است.

9- زیرا منافع ملی برای او در اولویت است
دانشمندان علم سیاست بر این باورند که مهمترین معیار تصمیم‌گیری و رفتار سیاسی مسأله مهم منافع ملی است. به نظر می‌رسد بسیاری از مشکلاتی که امروز کشور با آن مواجه است ناشی از عدم توجه به اصل مهم اولویت تأمین منافع ملی است. دکتر محسن رضایی در برنامه‌های انتخاباتی خود بارها گفته‌ که یک ریال به کسی نخواهد داد تا یک ریال در ازای آن برای ملت ایران نگیرد. این یک ریال در مقابل یک ریال مثالی است که نشان می‌دهد دکتر رضایی مسأله مهم منافع ملی را به خوبی درک کرده و می‌شناسد.

10- و بالاخره زیرا دست‌هایش عشایری است
آشنایی با رنج و دردهای اقشار ضعیف مردم از ویژگی‌های لازم برای یک حاکم اسلامی است. دکتر محسن رضایی فردی درد آشناست و همین ویژگی سبب شده در طول عمر خویش لحظه‌ای را از خدمت به مردم و هموطنان خویش فروگذار نکند. و از این روست که همان دست‌های بزرگی که مایة تمسخر برخی کژ‌اندیشان قرار گرفته از آنجا که نشان از دستان زحمت‌کشیده و رنج‌دیده عشایر دارد برای وی مایه افتخار است.

پایان سخن آیه شریفه شماره 10 سوره فاطر
مَن کانَ یُریدُ العِزَّةَ فَلِلَّهِ العِزَّهُ جَمیعًا إِلَیهِ یَصعَدُ الکَلِمُ الطَّیِّبُ وَالعَمَلُ الصّالِحُ یَرفَعُهُ وَالَّذینَیَمکُرونَ السَّیِّئَاتِ لَهُم عَذابٌ شَدیدٌ وَمَکرُ أُولئِکَ هُوَ یَبورُ

کسی که خواهان عزّت است (باید از خدا بخواهد چراکه) تمام عزّت برای خداست؛ سخنان پاکیزه به سوی او صعود می‌کند، و عمل صالح را بالامی‌برد؛ و آنها که نقشه‌های بد می‌کشند، عذاب سختی برای آنهاست و مکر (و تلاشافسادگرانه) آنان نابود می‌شود (و به جایی نمی‌رسد).

*مشاور کمیته سیاسی شبکه شهید تهرانی مقدم و دانشجوی دکتری علوم سیاسی گرایش مسائل ایران