از خرمشهر ........ تا ....... خرم شهر

رسیدن به خرمشهر آباد و آزاد تکلیف امروز و هر روز همه ماست / استفاده ار مطالب و تصاویر با ذکر منبع بلامانع است

 
نقدی کوتاه بر دلنوشته یک خرمشهری به رئیس جمهور!
نویسنده : مدیریت وبلاگ - ساعت ۸:٢٦ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٢٩ اسفند ۱۳٩۱
 

اخیراً نامه ای از سوی یکی از همشهریانمان خطاب به رئیس جمهور منتشر شده با این مضمون :  آقای احمدی نژاد ایام نوروز فرصتی برای آشتی است و بهتر است بعد از چند سال به عنوان فرمانداری که خودتان بیان کردید به این شهر سر بزنید ، مردم خرمشهر مردم شریف و قدر شناس و دوستداران شما هستند و از حضرتعالی استقبال  می کنند  و منتظر طرح مهر شما هستند.


با آغاز سال 92 و سی و سومین سال مجروحیت خرمشهر قهرمان نیز آغار می گردد.سی و سه سال از جنگ ناجوانمردانه ای که صدام به نمایندگی استکبار جهانی شروع کرد و کوچه و خیابان های این شهر قهرمان را با خون جوانان این دیار گلگون کرد و صدام دستمزد مقاومت 45 روزه افسانه ای این شهر را با تخریب کامل خرمشهر پاسخ داد.

هنوز صدای بولدزر های صدام که منازل و ساختمان های شهر را تخریب کرد در گوش مردم خرمشهر طنین انداز است و هنوز آثار این زخم بر پیکره خرمشهر قهرمان به وضوح دیده می شود.

مردم خرمشهر از خود می پرسند این زخم تا کی باید بر پیکر این شهر نمایان باشد؟ چرا مسئولین کشور و دولت محترم (عدالت محور)!به اعتقادات وباورهای میلیون ها زائری که از خرمشهر بازدید می کنند بی توجهی می کنند و هر سال قلب و روح میلیون ها نفر که وارد خرمشهر می شوند را به درد می آورند؟

چرا میلیون ها همدردی وابراز نارضایتی مردم ایران از ویرانه های خرمشهر در قلب و قلم مسئولین کار ساز نیست؟

چرا رئیس جمهور زحمتکش و خدمتگذار! با خرمشهر قهر است ، و چرا معاون رئیس جمهور یکبار هم به وعده ای که در سوم خرداد امسال به مردم خرمشهر داد توجه نکرد!.و آقای رحیمی چرا وعده هایتان را عملی نکردید ؟ وچرا فردی که آقای رحیمی به عنوان وزیر معین خرمشهر ( وزیر نفت) معرفی کرد هیچ کاری برای این شهر نکرد ؟

از این مهمتر در دوم خرداد سال 1388 هنگامیکه مردم خرمشهر در اجتماع بزرگ استقبال از رئیس جمهور شکوه از بد بختی های خرمشهر کردند ، آفای احمدی نژاد به مردم خرمشهر قول داده اند که هرچه تاکنون شده را کنار بگذارید و من از  امروز به عنوان فرماندار خرمشهر می شوم و بعد گفتند معاون فرماندار خرمشهر می شوم تا ریشه های فقر و بدبختی و نکبت را از خرمشهر در آورم و خودم حل پیگیری مشکلات خرمشهر می گردم ولی تا امروز چهره خرمشهر تغییری نکرد ؟!

رئیس جمهور محترم! مردم خرمشهر از خودشان می پرسند ، کی وضعیت خرمشهر مانند سال 1357 می شود؟

در پایان این نکته به نظر می رسد مهم باشد ، آقای احمدی نژاد ایام نوروز فرصتی برای آشتی است و بهتر است بعد از چند سال به عنوان فرمانداری که خودتان بیان کردید به این شهر سر بزنید ، مردم خرمشهر مردم شریف و قدر شناس و دوستداران شما هستند و از حضرتعالی استقبال  می کنند  و منتظر طرح مهر شما هستند.

منبع : شریان نیوز

توضیحی بر مطلب فوق :

کاش مطلب فوق به چاشنی انتقاد و سوال و مطالبه گری و رک گویی نیز آراسته شده بود . کاش با صراحت بیشتری  از مسئولان دروغگو و فراموشکاران بزرگی که تاکنون درباره عمران و آبادانی خرمشهر عزیز  ، این شهر مظلوم و مقاوم  وعده دادند و فراموش کردند سوال می شد که چرا و با چه هدفی از احساسات این مردم نجیب سوءاستفاده کردید ؟!!!

کاش از این مسئولان فریب کار سوال می شد که شما در آخرت با چه رویی در مقابل خیل بسیار زیاد شهدای خرمشهری توان پاسخگویی وعده های پوچ و توخالی خود را خواهید داشت ؟!!!

کاش اصلاً همین امسال و تا پایان اردیبهشت و قبل از سالروز آزادی خرمشهر همه جوانان دردمند و غیور خرمشهری قلم و کاغذ در دست بگیرند و از وضعیت شهر  و نگرانی های خود نامه بنویسند  و آنچه را بعنوان گله و شکایت می دانند مطرح نمایند تا سیل مطالبات خرمشهری ها به سوی مسئولان سرازیر شود .

دوستان و عزیزانم بنده اعتقاد دارم  خرمشهر روی عمران و آبادانی به خود نخواهد دید مگر بدست جوانان و نوجوانان خرمشهری و با  روحیه ای همسان با قهرمانان 45 روز مقاومت . ما باید  همدیگر را باور کنیم  و با فکر و برنامه دست در دست هم شهر را دوباره بسازیم . تجربه سالهای گذشته ثابت کرده کسی از مسئولان به فکر این شهر نخواهد بود که بعداً بخواهد پاسخگوی مردم شهر باشد . / یا علی /

سال نو مبارک