از خرمشهر ........ تا ....... خرم شهر

رسیدن به خرمشهر آباد و آزاد تکلیف امروز و هر روز همه ماست / استفاده ار مطالب و تصاویر با ذکر منبع بلامانع است

 
ضرورت نظارت بر رفتار نمایندگان و اعضای دفتر آنان
نویسنده : مدیریت وبلاگ - ساعت ۱٠:۳٥ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱٢ شهریور ۱۳٩۱
 

چندی پیش مطلبی  در روزنامه همشهری و سایت همشهری آنلاین منتشر شد که  بنده را کنجکاو نمود . لذا به پیگیری موضوع و میزان صحت آن پرداختم و متاسفانه هر چه بیشتر پیگیر موضوع شدم ، به همان اندازه به اعتبار موضوع نیز افزوده می شد .

از قرار چندی پیش در یکی از  شهرهای  خوزستان   ماجرایی پیش آمد که صدای آن علاوه بر برخی محافل خصوصی این شهر تا پایتخت نیز به گوش رسید و اکنون این موضوع با شکایت یکی از طرفین در دادگستری  در حال پیگیری است و ظاهراً قضیه از این قرار بوده که   مسئول دفتر نماینده مجلس آن شهر با توصیه جناب نماینده جهت انجام کاری عازم یکی از سازمانهای دولتی آن شهرستان  می شوند .

(توجه : عکس آرشیوی بوده و ارتباطی با موضوع اصلی ندارد)اطلاعات دریافتی اینجانب نشان می دهد  ایشان که می بایست برای حضور در آن سازمان هماهنگی های لازم را به دلیل مسائل حراستی و امنیتی انجام دهند به  انجام وظیفه ماموران ورودی آن سازمان  جهت انجام هماهنگی با واحدهای داخلی معترض شده و علاوه بر درگیری لفظی و تهدید  با خودروی شخصی خود بدون اخذ مجوز وارد محوطه آن مجموعه شده و لذا به  همین دلیل سایر مدیران و کارکنان  حراست  آن سازمان وارد ماجرا میشوند و درگیری لفظی بالا میگیرد و متاسفانه  مسئول دفتر نماینده مجلس نیز بجای پایان دادن به موضوع و عذرخواهی از مشکل بوجود آمده  با فحاشی و هتک حرمت و مضروب ساختن برخی افراد و تهدیدات مختلف  به ادامه و افزایش این ماجرا کمک  نموده و  شنیده شده  حتی آقای نماینده نیز  پس از اطلاع از جریان به طرفداری از عوامل خویش و تهدید سایرین پرداخته و در نهایت اکنون پرونده ای در همین ارتباط مفتوح و در حال رسیدگی است .

اینکه این ماجرا در کدامیک از شهرهای جنوبی  اتفاق افتاده و چه کسانی در این ماجرا دخیل بوده اند ، موضوعی است که به جهت احترام به مردم همان شهر ضرورتی به  درج نام آن شهر و اسامی طرفین درگیری نمی بینم  تا انشالله مراحل پرونده مطروحه در دادگستری تکمیل  و رای لازم صادر گردد . اگر چه شنیده شده برخی از افراد بانفوذ در حال پیگیری برای آشتی طرفین میباشند.

اما آنچه در این میان مهم و انکارناپذیر است اینست که وقتی شخصی به پشتوانه آرای مردمی  در سمت نماینده مجلس قرار میگیرد می بایست بسیاری از الزامات را در محل کار و زندگی خود مد نظر قرار داده و عادات های ناپسند خود را ترک نموده و حتی بستگان درجه اول و نزدیک و همچنین اعضای دفتر خود  را از موقعیت حساس شغلی خود مطلع نموده تا با رفتاری نسنجیده باعث آبروریزی و کاهش اعتبار اجتماعی و محبوبیت وی نگردند حتی اگر خود ایشان مورد هتاکی و تهمت قرار گیرد که اگر اینچنین شود و مخصوصاً برخوردی با آن صورت نگیرد ؛  چیزی جز بدبینی مردم نسبت به نظام و جامعه بوجود نخواهد آمد و این از بزرگترین خسارتهایی است که می تواند به وجهه نظام و سایر مسئولان آن وارد آید .

آنچه هدف این یادداشت بود  تاکید بر این نکته است که  " ضروری است هر کدام از نمایندگان شخصاً به کار ، رفتار و فعالیت های خود و منسوبانشان نظارت داشته باشند تا خدای ناکرده  در پیشگاه شهدای عزیز و مردم شریف شرمنده نگردند .

 فراموش نکنیم که مردم رفتار و برخورد هر کدام از ما و منسوبین ما را رصد میکنند و اصطلاحاً " هیچگاه ماه پشت ابر نمی ماند " . در کنار انجام دهها کار ارزشمند توسط مسئولین ، وقتی مسائلی از این قبیل در سطح جامعه اتفاق می افتد ، علاوه بر زیر سوال رفتن نظام ، راه برای افزایش اینگونه موارد توسط برخی افراد از جمله کسانی که در پی برهم زدن نظم و امنیت عمومی هستند روشن است .

قانون نحوه نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس

ضرورت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس

 

 طبق قانون وزارت اطلاعات هر نوع اطلاعاتی از رفتار خلاف شئون نمایندگان را باید در اختیار مجلس قرار دهند

 

در برابر مردم  ،  صاف و زلال باشیم