از خرمشهر ........ تا ....... خرم شهر

رسیدن به خرمشهر آباد و آزاد تکلیف امروز و هر روز همه ماست / استفاده ار مطالب و تصاویر با ذکر منبع بلامانع است

 
محمدرضا عباسی قهرمان خرمشهر در بهشت زهرا آرام گرفت
نویسنده : مدیریت وبلاگ - ساعت ٩:۱٦ ‎ق.ظ روز شنبه ٢۱ امرداد ۱۳٩۱
 

دکتر محمد رضا عباسی، فرماندار دلاور خرمشهر در دوران دفاع مقدس و از جانبازان سرافراز و نخبگان دانشگاهی کشور با ۷۰ درصد جانبازی دار فانی را وداع گفت .

،او در زمان جنگ جلودار پیشتاز بود و خود را خادم نظام و انقلاب می دانست و هم بعد از جنگ . تعهدات فزون تر از توان خود میپذیرفت. دست رد به سینه احدی نمیزد.خدمات ارزنده ی وی در دوره ای که مسئول منطقه آزاد اروند بود زبان زد همه است.

وی مردی بود بغایت آزموده و به غایت فروتن. همپایه دانش، بینش داشت و باندازه تعلم، تجربه اندوخته بود. سخنانش مالامال از نکته های حکیمانه ، داستانهای شیرین و تجربه های ژرف بود. همواره در غایت ایجاز و با صلاحت سخن می گفت . 

راه امام را هنگام جوانی شناخت و تا آخر در این راه ماند ، خداوند او را با محبوبش ، امام (ره) و همرزمانش محشور کند ...

دیروز جمعه 20 مرداد ماه 1391 قطعه 56 بهشت زهرای تهران محل تجمع عده زیادی از افرادی بود که سالها با دکتر محمدرضا عباسی همراه بودند و از او خاطره ها داشتند . خانواده ، همکاران و همرزمان ایشان روز گذشته برای آخرین بار به قصد وداع با یار و همراه و همرزم قدیمی خود گردهم آمدند و او را تا منزل ابدیش بدرقه گردند .

در مراسم دیروز که از منزل وی واقع در شهرک غرب برگزار شد آقای دکتر محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز حضور داشت . چهره های دیگری چون آقایان فروزنده ، برادران نورانی ، یونس محمدی و بسیاری از بچه های سپاه خرمشهر که در دوران دفاع مقدس جانباز شهید دکتر محمدرضا عباسی را همراهی می کردند حضور داشتند .

مراسم ختم آنمرحوم روز یکشنبه عصر در مسجد جامع شهرک غرب برگزار می شود. همچنین مراسمی روز چهارشنبه در تهران خیابان وزرا - مسجد حضرت ولیعصر ساعت 4 تا 5ونیم و مجلس دیگری در خرمشهر روز پنج شنبه مسجد جامع از ساعت 6ونیم برگزار خواهد شد .

بقیه تصاویر در ادامه مطلب