از خرمشهر ........ تا ....... خرم شهر

رسیدن به خرمشهر آباد و آزاد تکلیف امروز و هر روز همه ماست / استفاده ار مطالب و تصاویر با ذکر منبع بلامانع است

 
برخی مسئولان خرمشهر با رابطه به این جایگاه رسیده‌اند
نویسنده : مدیریت وبلاگ - ساعت ٥:٤۱ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٢۱ تیر ۱۳٩۱
 

خبر و نظر

خبر :

  به گزارش خبرگزاری فارس از خرمشهر، عبدالله سامری در جلسه شورای اداری که در سالن اجتماعات شهید دورقی این شهرستان با حضور مسئولان شهری برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به وجود مشکلات و نقصان‌های متعدد موجود در سطح شهر خرمشهر، نابسامانی محسوس و ملموسی در بخش‌ها و مناطق مختلف شهری مشاهده می‌شود.وی افزود: همین امر عوارض و پیامدهایی نظیر نارضایتی‌های بی‌شماری از شهروندان را ایجاد کرده که البته وظیفه ما مسئولان در این زمینه ایجاد همدلی و صمیمیت بین مردم بومی منطقه است.

نماینده مردم خرمشهر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باید با ایجاد تعامل مضاعف و یکرنگی در منطقه، بر مشکلات موجود در این شهر فائق آمد و در راستای ایجاد راهکارهای مؤثر برای آنها کوشید.

وی ادامه داد: من از بین مردم و برای آنها در سمت نمایندگی انتخاب شده‌ام و در شعارهای انتخاباتی خود همواره شایسته‌سالاری مسئولان را متذکر می‌شدم و از مسئولان شهری می‌خواهیم که انتخاب‌های خود را بر اساس ضابطه و نه رابطه تعیین کنند.

سامری همچنین عنوان کرد: برخی مسئولان در این شهر بعضاً با رابطه کرسی‌ها را به دست آورده‌اند و من از همین تریبون اعلام می‌کنم آن دسته از مسئولانی که عقاید و گفتار من را نمی‌پذیرند، می‌توانند از کار در کنار من کناره‌گیری کنند.

وی با بیان اینکه ما نمایندگان مردم در قبال تعهدی که بر گردنمان نهاده شده، مسئولیت داریم و در صورت عدم‌انجام آن باید خدا را در نظر بگیریم، افزود: مشکلات موجود در شهرستان و پیش‌روی مردم را با صراحت تمام بیان می‌کنم و با هیچ کسی تعارف ندارم.

نماینده مردم خرمشهر در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ما نمایندگان و مسئولان زبان گویای مردم هستیم و باید مشکلات آنها را بازگو و در راستای رفع موانع پیش‌روی پیشرفت و ارتقای زندگی آنها تلاش کنیم.

وی با اشاره به اینکه نباید از حق مردم این شهر به آسانی گذشت، گفت: خرمشهر دارای مردمی قدرشناس است و با توجه به درگیر بودن این منطقه در هشت سال جنگ تحمیلی و دفاع مقدس باید به آن توجه مضاعف و همت ویژه شود.

 

نظر :

به گمانم این چندمین اظهار نظر آقای عبدالله سامری در ارتباط با وضعیت مدیریتی شهرستان می باشد و تکرار این موضوع در یک جلسه رسمی با حضور مدیران شهرستان نشان از جدیت وی در برخورد با کم کاری مدیران و هشدار به مدیران بی لیاقت در شهرستان می باشد .

اگر آنگونه که آقای سامری گفته  ، وی همواره  و مخصوصاً همین ابتدای کار تکلیف مدیرانی که بدون توجه به شایسته سالاری و تنها با رابطه به میز و مقامی رسیده اند را روشن کند می توان انتظار داشت با تغییر مدیران برخی دستگاههای شهرستان ، یک خانه تکانی اساسی در وضعیت دستگاههای ناکارآمد شهر صورت گرفته و روح  تازه ای در ارائه خدمات به شهروندان و شهرستان دمیده شود .

آنچه مورد یقین است آنکه این تغییر می بایست اساسی و بنیادین باشد . شناسایی و انتخاب مدیران شایسته و خدوم که به دور از هر گونه سیاسی کاری و سیاسی بازی بتوانند در خدمت شهر و مردم باشند اولویت مهم آقای سامری بعنوان نماینده منتخب مردم خرمشهر است که انشالله با کمک نخبگان و صاحبنظران منطقه جامه تحقق خواهد یافت .

نکته مهمی که قابل ذکر است ، تکرار پیشنهاداتی است که در پست قبلی خطاب به ایشان مطرح شده بود که امیدوارم مخصوصاً در انتخاب مدیر دفتری قوی – خوشفکر – صاحبنظر و جسور جهت ایجاد تعامل بین مردم و مسئولان در شهرستان نگاهی جدی داشته باشد .