از خرمشهر ........ تا ....... خرم شهر

رسیدن به خرمشهر آباد و آزاد تکلیف امروز و هر روز همه ماست / استفاده ار مطالب و تصاویر با ذکر منبع بلامانع است

 
آیا رئیس جمهور به خرمشهر خواهد آمد؟
نویسنده : مدیریت وبلاگ - ساعت ٩:٢٤ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱ خرداد ۱۳٩۱
 

سوم خرداد ماه هر سال ، یادآور یکی از افتخارات کشور ما در دوران دفاع مقدس است که برای همیشه نام و یاد آن برای ملت ما جاویدان خواهد ماند . فتح خرمشهر یک لطف الهی بود و می بایست قدر این موهبت الهی را دانست . پس از فتح خرمشهر ، هر ساله و همزمان با سوم خرداد ماه  مراسم باشکوهی در جای جای کشور پهناور اسلامی ایران برگزار می شود و مردم غیرتمند ایران اسلامی خاطره رشادت و جانفشانی رزمندگان اسلام که در فتح خرمشهر خوش درخشیدند را گرامی میدارند .

در این میان ، از سالهای گذشته حضور رئیس جمهور بعنوان عالیترین مقام اجرایی کشور در برنامه گرامیداشت سوم خرداد و فتح خرمشهر یکی از اصلی ترین برنامه ها پیش بینی شده است و رئیس جمهور با حضور  هر چند کوتاه مدت خود  در خرمشهر  به این شهر و مسائل و مشکلات عظیم  آن پرداخته و تصمیماتی را اتخاذ می کند .

 در سال گذشته رئیس جمهور  زحمت عزیمت به منطقه را به خود داد و برای افتتاح یکی از قسمتهای پالایشگاه آبادان به این شهر سفر کرد اما مردم خرمشهر را چشم انتظار خود گذاشت و  به دلایلی که برای بنده غیرمعلوم است سنت شکنی کرد و اساساً حتی برنامه ای که با حضور یکی از مسئولان ارشد کشوری باشد در خرمشهر برگزار نشد .

به نظر می رسد یکی از دلایل عدم حضور رئیس جمهور به خرمشهر ؛ عملی نشدن وعده ای بود که ایشان در دوم خرداد سال 88 و همزمان با ایام تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری با حضور در خرمشهر به مردم مظلوم این شهر داد و پس از شنیدن صدای نارضایتی مردم خرمشهر از عملکرد مسئولان و وضعیت شهر صراحتاً گفت " من شخصاً مسئولیت فرمانداری خرمشهر را بدست خواهم گرفت و مشکلات را با کمک هم حل خواهیم کرد " انتخابات ریاست جمهوری با پیروزی احمدی نژآد پایان یافت اما هیچگاه این وعده آقای احمدی نژاد تحقق نیافت و مردمی که با شنیدن این تصمیم رئیس جمهور اشک شوق در چشمانشان حلقه زده بود  و  اینده شهر و فرزندانشان را  درخشان می دیدند ،  اکنون به گونه ای دیگر به رئیس جمهور و خلف وعده ایشان نگاه می کنند .

بهر صورت هنوز دو سه سالی فرصت برای تحقق این وعده رئیس جمهور باقیست و اگر این وعده عملی شود یقیناً خرمشهر به خرمشهر تبدیل خواهد شد .

آیا امسال رئیس جمهور به خرمشهر خواهد آمد ؟