از خرمشهر ........ تا ....... خرم شهر

رسیدن به خرمشهر آباد و آزاد تکلیف امروز و هر روز همه ماست / استفاده ار مطالب و تصاویر با ذکر منبع بلامانع است

 
یادی از دوستان قدیمی . . .
نویسنده : مدیریت وبلاگ - ساعت ٩:۱٧ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳٩٢
 

در این چند روز مانده  به   ایام سوم خرداد با مرور مجموعه تصاویر بسیار زیادی  از بچه های سپاه و بسیج خرمشهر در دهه 60  که دوست بسیار ارجمندم جناب آقای سید اسماعیل بحرالعلوم در سفر قبلی به خرمشهر در اختیارم گذاشت به این فکر افتادم تا در فضای مجازی با انتشار این تصاویر خاطره انگیز یادی از آنان کرده و از سایر دوستان نیز می خواهم چنانچه از هر کدام از آقایانی که نامشان را ذیل عکسها خواهم نوشت اطلاعی دارند شماره یا آدرسی از آنان را برایم ارسال نمایند و اگر نام کسی در برخی تصاویر نیامده است را در قسمت نظرات با ذکر شماره هر عکس نوشته تا نسبت به ویرایش آن اقدام نمایم .

فرصت را مغتنم شمرده و لازم میدانم از جناب آقای سید اسماعیل بحرالعلوم تشکر و سپاسگزاری نمایم .


عکس 1 - در این تصویر نفر سوم از سمت چپ آقای مصطفی رحیمی است که مرد بسیار محترم و مهربانی است و سالهاست از ایشان بی خبرم و متاسفانه نام دیگران را فراموش کرده ام (این عکس مربوط به حدود 30 سال پیش است )

عکس 2 -  برادران خاطری - وهاب و  عادل

 

عکس 3 - (با گرمکن ورزشی) جانباز شهید محمود دلوی که اخیراً به دلیل مصدومیت های ناشی از عوارض و بمب های شیمیایی به شهادت رسیدند . در کنار ایشان آقای هادی ایفه ای و نفرات ایستاده از چپ آقای جبار بیگی نام نفر بعد را بیاد نمی آورم و در کنار وی آقایان حاج فرهاد ملایی و اقبالپور

عکس 4 - نشسته از راست شهید رضا گرگ پور - مرحوم فاضل خباری نفر بعد را نمی شناسم و دیگری شهید طاها هاشمی است . ایستاده از چپ آقایان محتاجی - ملاعلی زاده - سواریان و نام سایرین را فراموش کرده ام.

 

 عکس 5 - ایستاده از راست مرحوم فاضل خباری - حاج مصطفی اسکندری - نمی شناسم - شهید طاها هاشمی - شهید اسماعیل خباری و اقای سعید جهان آرا (‌خدا رحمت کند برادران خباری اقایان اسماعیل - عبدالله و فاضل انسانهای باصفایی بودند. مخصوصاَ مرحوم فاضل خباری که بمب خنده و انرژی بود)

عکس 6 - نشسته در کنار بنده می بایست آقای جلیل بلبلی باشد . اسامی افراد دیگر را بجز آقای سمیرمی که ایستاده از راست می باشد بیاد ندارم.

عکس 7 - در این عکس که درب ورودی پرشین هتل مقر سپاه خرمشهر می باشد نیز اقایان مصطفی رحیمی . کریم ملاعلی زاده .  یوسف مجتهد . اقای سمیرمی را بیاد دارم و متاسفانه اسامی افراد دیگر را بیاد نمی آورم .

عکس 8 - مرد همیشه همیشه خندان و مومن سپاه خرمشهر که در مخابرات خدمت می کرد . آقای جمیل فائضی . امیدوارم بتوانم در مراسم کنگره ایشان را ببینم .

عکس شماره 9 - امیدوارم فراموش نکرد باشم که این شخص کسی نیست جز اقای نادر سارنگ که به اتفاق هم در واحد انتظامات سپاه خرمشهر خدمت می کردیم .

عکس 10 - حسین فخری صدای ماندگار و محبوب بچه های سپاه و بسیج خرمشهر در دهه 60 

عکس 11 - این عکس نیز عکسی از فرشتگان بهشتی است . اکثر این نفرات به شهادت رسیده اند . عمو جلیل چهره نام آشنای همه بچه  های بسیج و سپاه در دهه 60 بود . رضا گرگ پور . گلی . ربیعی نیز در میان این افراد از شهدا هستند.

عکس 12 - فرمانده متواضع و شهید سپاه خرمشهر در سال 62 و 63 سرادر شهید ناصر بهبهانی نیا

عکس 13  -  آقای رضا عسگری

عکس 14 -  سمت چپ آقای طالب شیبت الحمد انسان بسیار مومن و معتقد و قاری قرآن

عکس 15 - در میان افرادی که در سپاه خرمشهر بودند چند نفر برای من  الگو و تاثیرگذار بوده و   همیشه در خاطرم مانده اند . یکی از این افراد شهید بزگوار مسعود صالحه زاده که انسانی وارسته و منضبط و متعهد بود و در کنار ایشان تصویر مادر بزرگوار شهیدان پورحیدری است .

عکس 16 - اقایان  بشکار و مولایی

 

انشالله در پست های آینده نیز تصاویر دیگری را منتشر خواهم نمود.

ادامه دارد ..........