از خرمشهر ........ تا ....... خرم شهر

رسیدن به خرمشهر آباد و آزاد تکلیف امروز و هر روز همه ماست / استفاده ار مطالب و تصاویر با ذکر منبع بلامانع است

 
یادمان شلمچه و ضرورت توجه مردم به حفظ و نگهداری آن
نویسنده : مدیریت وبلاگ - ساعت ۸:٢٩ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳٩۱
 

اینجا یادمان شلمچه است / بدون هر گونه شعار و جو زدگی می نویسم / اینجا فقط  باید با چشم دل ببینی و بشنوی و مجسم کنی آنچه را بر بچه هایی که در اینجا خونشان به زمین ریخته شده و جانفشانی ها کرده اند / اینجا کربلای ایران است / توفیق می خواهد به اینجا رسیدن و اینجا را زیارت کردن / و  این بدون اغراق برای هر کسی میسر نمی شود / من پس از سالها این سعادت را داشتم که بعنوان یک ایرانی قدم در منطقه ای بگذارم که در وجب به وجب آن خون پاک جوانانی به زمین ریخته شده که برای دفاع از اسلام و خاک وطن و مقابله با دشمن متجاوز جانفشانی ها کرده اند .


در اینجا ملاقات  با  سرهنگ مهدی کشوری که اکنون بازنشسته شده و بعنوان خادم  و مدیر یادمان شلمچه خدمت می کند کسی که آخرین بار نزدیک به 27 سال پیش و در خط مرزی جزیره مینو و در کنار شهید بهروز مرادی او را دیده ام برایم بسیار غیر منتظره و شیرین بود  /  یاد ایام گذشته کردیم و سراغ بسیاری از دوستان قدیمی را از وی گرفتم / بسیاری از آنها که در شهر نیستند هر سال برای سوم خرداد خودشان را به خرمشهر میرسانند .

در یادمان شلمچه اما نکته دیگری نیز مرا مورد توجه خود قرار داد . مگر اینجا از آثار ملی دفاع مقدس نیست . مگر اینجا برای بسیاری از مراجعین مقتل شهدا و یک زیارتگاه نیست . مگر نمی بایست تک تک مراجعین این محل را مانند یک عبادتگاه بدانند و از آن مراقبت کنند . پس این خط خطی های روی دیوار و برچسب های یادگاری چیست ؟

ایا برخی که خود را زائرین کربلای ایران می نامند اینجا را با کوچه و محل های زندگی خود اشتباه گرفته اند . بهتر نیست مسئولین کاروانهای راهیان نور در این زمینه به مسافران تذکرات جدی بدهند .