از خرمشهر ........ تا ....... خرم شهر

رسیدن به خرمشهر آباد و آزاد تکلیف امروز و هر روز همه ماست / استفاده ار مطالب و تصاویر با ذکر منبع بلامانع است

 
خرمشهر – کاشان - مشهد
نویسنده : مدیریت - ساعت ۱۱:٢۳ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٢۸ آذر ۱۳٩۱
 

مشاهده یادداشت خصوصی


 
 
یادی از یک بسیجی مخلص زنده یاد دکتر منصور مفید
نویسنده : مدیریت - ساعت ۱۱:٠٦ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢٢ آذر ۱۳٩۱
 

این روزها مصادف است با سالگرد عروج جانباز شهید دکتر منصور مفید ، یکی از جوانانی که خرمشهر و خرمشهرها به او و امثال او بسیار مدیون هستند و به او افتخار می کنند . متاسفانه بسیاری از ما خرمشهری ها مخصوصاً نسل جوان امروز کمتر از بچه رزمنده های دهه 60 یادی میکنیم و هیچ خبری از آنان نداریم ، افرادی که انصافاً در 45 روز مقاومت خرمشهر و آزادسازی خرمشهر نقش چشمگیری داشتند اما گمنام ماندند و اکنون یادی از آنها نمی شود و اگر یادبودی باشد منحصر به مراسم و مجالس سوم خرداد است و یا مراسم و مجالس فاتحه خوانی برای این غیور مردان . 

بگذریم و بگذریم که حرف و گله و شکایت زیاد است و افسوس کسانی که باید بشنوند کر و کور تشریف دارند . همین دیروز بود که خبرگزاری ها و سایت ها خبر برخورد زشت و نامناسب و درگیری لفظی جناب نماینده خرمشهر و اعضای شورای شهر را منتشر کردند . اینکه موضوع از چه قرار بوده اطلاع دقیقی در دست نیست و انشالله اگر مجالی باشد بعداً به آن خواهم پرداخت اما هر چه باشد  این رفتار جای تاسف و خجالت است برای مسئولانی که اینگونه قصد خدمت به مردم را دارند  و یقین دارم امثال مرحوم منصور مفید که اکنون در شهر زندگی می کنند و وقایع امروزه شهر و مشکلات مردمانش را می بینند در خلوت خود خون گریه می کنند و آرزوی پیوستن به یاران و همسنگران قدیمی خود را دارند . 

کمی دقت کنیم و اطراف خود را بنگریم . همانند منصور مفید در خرمشهر زیاد هستند .

با گرامیداشت یاد و خاطره این رزمنده خرمشهری که تا آخرین لحظات عمر خود ، لحظه ای از یاد خرمشهر و مردمش غافل نشد ، در ادامه مطلب زندگینامه آن فقید سعید را جهت اطلاع خوانندگان عزیز مخصوصاٌ خرمشهری های عزیز منتشر می نمایم.

(در عکس فوق شهید منصور مفید ، نفر دوم از سمت چپ می باشد )