از خرمشهر ........ تا ....... خرم شهر

رسیدن به خرمشهر آباد و آزاد تکلیف امروز و هر روز همه ماست / استفاده ار مطالب و تصاویر با ذکر منبع بلامانع است

 
محمدرضا عباسی قهرمان خرمشهر در بهشت زهرا آرام گرفت
نویسنده : مدیریت - ساعت ٩:۱٦ ‎ق.ظ روز شنبه ٢۱ امرداد ۱۳٩۱
 

دکتر محمد رضا عباسی، فرماندار دلاور خرمشهر در دوران دفاع مقدس و از جانبازان سرافراز و نخبگان دانشگاهی کشور با ۷۰ درصد جانبازی دار فانی را وداع گفت .

،او در زمان جنگ جلودار پیشتاز بود و خود را خادم نظام و انقلاب می دانست و هم بعد از جنگ . تعهدات فزون تر از توان خود میپذیرفت. دست رد به سینه احدی نمیزد.خدمات ارزنده ی وی در دوره ای که مسئول منطقه آزاد اروند بود زبان زد همه است.

وی مردی بود بغایت آزموده و به غایت فروتن. همپایه دانش، بینش داشت و باندازه تعلم، تجربه اندوخته بود. سخنانش مالامال از نکته های حکیمانه ، داستانهای شیرین و تجربه های ژرف بود. همواره در غایت ایجاز و با صلاحت سخن می گفت . 

راه امام را هنگام جوانی شناخت و تا آخر در این راه ماند ، خداوند او را با محبوبش ، امام (ره) و همرزمانش محشور کند ...

دیروز جمعه 20 مرداد ماه 1391 قطعه 56 بهشت زهرای تهران محل تجمع عده زیادی از افرادی بود که سالها با دکتر محمدرضا عباسی همراه بودند و از او خاطره ها داشتند . خانواده ، همکاران و همرزمان ایشان روز گذشته برای آخرین بار به قصد وداع با یار و همراه و همرزم قدیمی خود گردهم آمدند و او را تا منزل ابدیش بدرقه گردند .

در مراسم دیروز که از منزل وی واقع در شهرک غرب برگزار شد آقای دکتر محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز حضور داشت . چهره های دیگری چون آقایان فروزنده ، برادران نورانی ، یونس محمدی و بسیاری از بچه های سپاه خرمشهر که در دوران دفاع مقدس جانباز شهید دکتر محمدرضا عباسی را همراهی می کردند حضور داشتند .

مراسم ختم آنمرحوم روز یکشنبه عصر در مسجد جامع شهرک غرب برگزار می شود. همچنین مراسمی روز چهارشنبه در تهران خیابان وزرا - مسجد حضرت ولیعصر ساعت 4 تا 5ونیم و مجلس دیگری در خرمشهر روز پنج شنبه مسجد جامع از ساعت 6ونیم برگزار خواهد شد .

بقیه تصاویر در ادامه مطلب


 
 
عباسی هم رفت ........
نویسنده : مدیریت - ساعت ۱٠:۳٢ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ۱٩ امرداد ۱۳٩۱
 

انا لله و انا الیه راجعون

مرگ در باور قرآنی، آغاز مهمانی خداوندی است
و صبر و شکیبایی، سنت مؤمنانه بازماندگان
به نمایندگی از همه خرمشهری های فعال در فضای مجازی ضمن عرض تسلیت به بازماندگان آنمرحوم ، خود را شریک غم خانواده مرحوم دکتر محمدرضا عباسی یادگار دفاع مقدس و فرماندار دوران مقاومت خرمشهر میدانیم.
آنها که مصاحبه پخش نشده وی با برنامه صندلی داغ را دیده اند می دانند عباسی که بود و چگونه به خرمشهر و مردمش عشق می ورزید . بسیاری از جمله بنده بر این باوریم که مرحوم عباسی نیز مانند بسیاری دیگر از دلسوزان خرمشهر در حقشان جفا شد . عباسی که بینشی بلند و جامع نگر به مسائل داشت با تجربه و تحصیلات دانشگاهیش می توانست در زمان ریاست در منطقه آزاد اروند منشاء تحول و توسعه در منطقه باشد ، لیکن تعویض او ضربه سنگینی به خرمشهر و آبادان زد و باعث شد فرصت سوزی در منطقه مانع از تحول و توسعه جدی در خرمشهر و آبادان گردد.

روحش شاد


 
 
محمدرضا عباسی در کماست !
نویسنده : مدیریت - ساعت ٥:٢٩ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱ امرداد ۱۳٩۱
 

خبرگزاری فارس: محمدرضا عباسی، جانباز 55 درصد که از ناحیه پا قطع عضو است، در پی عارضه قلبی و جراحی باز قلب به کما رفته و اکنون 3 روز است که به هوش نیامده است.


 
 
وقتی صدای آقا از وضع معیشتی مردم در آمد
نویسنده : مدیریت - ساعت ۱۱:٠٢ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱ امرداد ۱۳٩۱
 

مقام معظم رهبری :

کدام نقض کرامت انسانى بالاتر از این که انسانى، رئیس عائله‌اى، پدر خانواده‌اى، در جامعه‌اى که در آن همه‌چیز هم هست، نتواند اوّلیات زندگى فرزندان خودش را تأمین کند؟! کدام تحقیر از این بالاتر است؟! کدام نقض شخصیّت و شرف و کرامت انسانى از این بالاتر است؟! صبح تا شب کار کند، آخرش به من یا به شما یا به آن مسؤول دیگر نامه بنویسد که من دو ماه است به خانه‌ام گوشت نبرده‌ام!