از خرمشهر ........ تا ....... خرم شهر

رسیدن به خرمشهر آباد و آزاد تکلیف امروز و هر روز همه ماست / استفاده ار مطالب و تصاویر با ذکر منبع بلامانع است

 
به بهانه شروع مسئولیت رسمی آقای سامری در مجلس
نویسنده : مدیریت - ساعت ۳:۳٥ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱٤ خرداد ۱۳٩۱
 

با تائید اعتبارنامه آقای عبدالله سامری نماینده محترم مردم شریف و مظلوم خرمشهر در مجلس شورای اسلامی ماموریت رسمی و قانونی ایشان برای یکدوره چهارساله آغاز شد .

 بر همین اساس لازم دانستم بعنوان کسی که در چند ساله اخیر  مسائل و مشکلات خرمشهر را همواره با نگاهی اجتماعی و فرهنگی رصد نموده  نکاتی را بعنوان پیشنهاد خدمت ایشان مطرح کرده ، لذا  ضمن اعلام آمادگی برای هرگونه همکاری امیدوارم پیشنهادات مطروحه مورد توجه ایشان قرار گیرد.


 
 
میلاد مولی الموحدین علی (ع) مبارکباد
نویسنده : مدیریت - ساعت ۱٠:٢٧ ‎ق.ظ روز جمعه ۱٢ خرداد ۱۳٩۱
 


 
 
سفری پر از خاطره و نتیجه ...........
نویسنده : مدیریت - ساعت ۸:۱۳ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٧ خرداد ۱۳٩۱
 

سلام ..........

سوم خرداد امسال بهانه ای شد تا برای دومین بار در سالجاری در خرمشهر حضور پیدا کنم . این سفر بر خلاف بسیاری از سفرهای اخیر من به خرمشهر برایم دستاوردهای مهم و بیاد ماندنی داشت که به تدریج به آن خواهم پرداخت .

در این سفر با دوستان عزیزی آشنا شدم که به تک تک آنها افتخار می کنم .

در این سفر برخی از دوستان و همرزمان قدیمی خود را  در  محل برگزاری کنگره سرداران و شهدای خرمشهر ملاقات کردم و این شیرین ترین بخش سفر من بود .

در این سفر جلسات متعددی با برخی از دوستان و فعالان فرهنگی و هنری و اجتماعی  و دانشجویی شهر داشتیم و نتایج امیدبخشی برای ادامه ارتباط و استمرار فعالیت در فضای مجازی بدست آمد .

و بخش آخر این سفر دیدار و گفتگو با آقای سامری نماینده  جدید مردم خرمشهر در مجلس شورای اسلامی بود که  به تدریج  و بطور جداگانه و مفصل درباره هر کدام از این عناوین مطلب خواهم نوشت و تصاویر هر کدام را منتشر خواهم کرد.


 
 
یاد ایام - خرمشهر دهه 60 ( به بهانه فرا رسیدن ایام محرم )
نویسنده : مدیریت - ساعت ٩:٠٢ ‎ق.ظ روز شنبه ٦ خرداد ۱۳٩۱
 

با تشکر از برادر عزیزم جناب آقای سید  اسماعیل بحرالعلوم که تصاویر را در اختیار اینجانب گذاشته اند.


 
 
آیا رئیس جمهور به خرمشهر خواهد آمد؟
نویسنده : مدیریت - ساعت ٩:٢٤ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱ خرداد ۱۳٩۱
 

سوم خرداد ماه هر سال ، یادآور یکی از افتخارات کشور ما در دوران دفاع مقدس است که برای همیشه نام و یاد آن برای ملت ما جاویدان خواهد ماند . فتح خرمشهر یک لطف الهی بود و می بایست قدر این موهبت الهی را دانست . پس از فتح خرمشهر ، هر ساله و همزمان با سوم خرداد ماه  مراسم باشکوهی در جای جای کشور پهناور اسلامی ایران برگزار می شود و مردم غیرتمند ایران اسلامی خاطره رشادت و جانفشانی رزمندگان اسلام که در فتح خرمشهر خوش درخشیدند را گرامی میدارند .

در این میان ، از سالهای گذشته حضور رئیس جمهور بعنوان عالیترین مقام اجرایی کشور در برنامه گرامیداشت سوم خرداد و فتح خرمشهر یکی از اصلی ترین برنامه ها پیش بینی شده است و رئیس جمهور با حضور  هر چند کوتاه مدت خود  در خرمشهر  به این شهر و مسائل و مشکلات عظیم  آن پرداخته و تصمیماتی را اتخاذ می کند .

 در سال گذشته رئیس جمهور  زحمت عزیمت به منطقه را به خود داد و برای افتتاح یکی از قسمتهای پالایشگاه آبادان به این شهر سفر کرد اما مردم خرمشهر را چشم انتظار خود گذاشت و  به دلایلی که برای بنده غیرمعلوم است سنت شکنی کرد و اساساً حتی برنامه ای که با حضور یکی از مسئولان ارشد کشوری باشد در خرمشهر برگزار نشد .

به نظر می رسد یکی از دلایل عدم حضور رئیس جمهور به خرمشهر ؛ عملی نشدن وعده ای بود که ایشان در دوم خرداد سال 88 و همزمان با ایام تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری با حضور در خرمشهر به مردم مظلوم این شهر داد و پس از شنیدن صدای نارضایتی مردم خرمشهر از عملکرد مسئولان و وضعیت شهر صراحتاً گفت " من شخصاً مسئولیت فرمانداری خرمشهر را بدست خواهم گرفت و مشکلات را با کمک هم حل خواهیم کرد " انتخابات ریاست جمهوری با پیروزی احمدی نژآد پایان یافت اما هیچگاه این وعده آقای احمدی نژاد تحقق نیافت و مردمی که با شنیدن این تصمیم رئیس جمهور اشک شوق در چشمانشان حلقه زده بود  و  اینده شهر و فرزندانشان را  درخشان می دیدند ،  اکنون به گونه ای دیگر به رئیس جمهور و خلف وعده ایشان نگاه می کنند .

بهر صورت هنوز دو سه سالی فرصت برای تحقق این وعده رئیس جمهور باقیست و اگر این وعده عملی شود یقیناً خرمشهر به خرمشهر تبدیل خواهد شد .

آیا امسال رئیس جمهور به خرمشهر خواهد آمد ؟