از خرمشهر ........ تا ....... خرم شهر

رسیدن به خرمشهر آباد و آزاد تکلیف امروز و هر روز همه ماست / استفاده ار مطالب و تصاویر با ذکر منبع بلامانع است

 
خرمشهر حق زیادی به گردن ما دارد
نویسنده : مدیریت - ساعت ٩:٢٧ ‎ق.ظ روز شنبه ۳٠ اردیبهشت ۱۳٩۱
 

سرتیپ بسیجی محمدرضا نقدی - رییس سازمان بسیج مستضعفین - در نشست خبری به مناسبت سی امین سالگرد آزادسازی خرمشهر گفت: کسانی که امروز برای ایران اسلامی خط و نشان می کشند از فتح خرمشهر عبرت بگیرند و بدانند که قدرت ملت ایران اسلامی متکی به قدرت الهی است و نتیجه هر اجحافی در هر عرصه ای چیزی جز سوم خرداد و پیروزی ملت ایران نخواهد بود.


 
 
مردی با چشمان آبی
نویسنده : مدیریت - ساعت ۱٢:٥٥ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢۸ اردیبهشت ۱۳٩۱
 

«لباسمون رنگ خاکه، خودمون هم از خاکیم و بیشتر از این هم نیستیم.»

پسری با قامت بلند، چهره‌ای خندان، نگاهی گیرا و چشمانی آبی آنقدر در آسمان شب زیبا می‌درخشید که به جای اینکه خاک دامن گیرش شود، دل را دامن‌گیر می‌کرد.


 
 
به بهانه برگزاری کنگره ملی سرداران و امیران شهید و شهدای خرمشهر
نویسنده : مدیریت - ساعت ٥:۱۳ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢۱ اردیبهشت ۱۳٩۱
 

برگزاری کنگره ملی سرداران و امیران شهید و شهدای خرمشهر فرصت مناسبی است تا خرمشهر در روزهای قبل و بعد از سوم خرداد ماه بیشتر در رسانه ها و مطبوعات به گوش و چشم آید و چه خوب است اگر  همراه با تجلیل از  سرداران و امیران شهید و شهدای گمنام خرمشهر  از مردم غیور خرمشهر  نیز  که مظلومانه با وجود گذشت چندین سال از پایان جنگ در شهر  زندگی می کنند و  از فرهنگ و موجودیت خود در برابر ظلم هایی که به شهر و مردمش شده دفاع می کنند تجلیل شود .

بدون شک هم می بایست به خوبی از عهده تجلیل از شهدای خرمشهر برآئیم و هم از پس قدردانی از مردم شهری که هنوز به " خرم شهر  " دست نیافته اند . در بین شهدایی که در این کنگره از آنان تجلیل خواهد شد  نام  هفت فرمانده شهید و دلاور سپاه خرمشهر قرار دارد و در بین این هفت شهید ، نام  محمد جهان آرا برای همه مردم ایران نامی آشنا و جاویدان است  .

روی سخن من با مسئولین است . از رئیس جمهوری که  در آستانه  انتخابات ریاست جمهوری در سال 88  در مقابل دوربین ها و مردمی که برای  گله و شکایت از وضعیت شهر و زندگی خود اجتماع کرده بودند ، قول داد خود شخصاً فرماندار خرمشهر شود  تا  روند حل مشکلات شتاب بیشتری بگیرد تا همان نماینده شهر و  برخی خرده مسئولانی  که در شهرند  و بی توجه به درد و رنج مردم میز ریاست را محکم چسبیده  اند و  .....  

آی آقایان قطعاً از وضعیت شهر و مردمش خبر دارید تو را خدا اگر وجدان دارید و به آخرت اعتقاد دارید تا فرصتی هست به داد مردم خرمشهر برسید ، شاید پاسخی برای امثال شهید جهان آراء داشته باشید و اگر به هر دلیل نمی توانید در این زمینه حرکتی انجام دهید ، لااقل فرصت و موقعیت را به دیگرانی که می توانند گره ای از کلاف سر در گم مشکلات مردم باز کنند ، واگذار کنید .


 
 
بازار صفا . . . الکاسب حبیب الله ..........
نویسنده : مدیریت - ساعت ٩:۱٩ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٢۱ اردیبهشت ۱۳٩۱
 

نمایی از داخل بازار صفا ، بازاری که روزگاری در آن صفا بود

(نمای روبروی درب  مسجد باب المراد)


(یک قصاب و شاگردانش  با لبخندهایی پر از معنا)

چند سالی است در بازار صفا که روزی روزگاری صفای واقعی در آن جریان داشت ، جز غم و اندوه چیزی نمی بینی ، چهره گرفته و غمگین و ناامید فروشندگان که حاکی از عدم رضایت از کسب و کار خود هستند به خوبی نشانگر وضعیت اقتصادی شهر و مردمش می باشد ، اینان اما هنوز باور دارند که الکاسب حبیب الله

در خرمشهر اما با اینحال زندگی جریان دارد و مردم با امید به فردایی روشن و طلوع خورشیدی ماندگار این بازار را از یاد نبرده اند و برخی از مایحتاج روزانه خود را از این بازار که در و دیوار های قدیمی و کهنه آن خاطرات خوشی و ناخوشی جنگ و قبل از جنگ را با خود دارد ، تهیه می کنند . این بازار که مخصوصاً نیاز شدید به بازسازی دارد نیازمند توجه متولیان است و  مهمتر از آن با نگاههای پر غرورش  به دنبال یک ناجی است ، نیازمند یک اراده و همت و عزمی پولادین ، نیازمند فکری که بتواند اقتصاد شهر و مخصوصاً بندر و صنایع و شرکت های جانبی اش را رونق دهد تا از آن پس مردمش با رویی گشاده به  بازار و  صدها مغازه فعال آن  قدم گذارند و انعام شاگرد مغازه ها را با میل و رغبت بدهند .

آیا فریاد رسی هست ؟

ادامه تصاویر در دنباله گزارش / مهدی گرگ پور


 
 
جزیره اموات
نویسنده : مدیریت - ساعت ٦:٢٤ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱٩ اردیبهشت ۱۳٩۱
 

اینجا جنت آباد خرمشهر است . تصویر که در دوم اردیبهشت ماه  سالجاری گرفته شده بخوبی و بدون هیچگونه توضیحی گویای خیلی چیز هاست  . البته در شهری که بسیاری از زنده گان نیز در وضعیت نامساعدی بسر می برند و شب را به روز و روز را به شب می رسانند و منتظرند تا فرجی شود و گره ای از مشکلات آنان باز شود سخن گفتن درباره حرمت مرده گان و ضرورت توجه به این قبرستان و موارد مشابه صورت خوشی ندارد . آیا پاسخگویی وجود دارد ؟


 
 
بی سلیقه و عدم توجه به نصب تابلوهای خاص در شهر
نویسنده : مدیریت - ساعت ٩:۱٢ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳٩۱
 

یکی از مواردی که می بایست مورد تذکر قرار گیرد نصب  تابلوهای بزرگ  با تصاویر یا مفاهیم ارزشمند در جاهایی است که کمتر مورد مشاهده افراد قرار می گیرد . نقاشی فوق که در نوع خود قابلیت نصب در ورودی های  مختلف خرمشهر را دارد در محلی نصب شده که کمتر مورد توجه مسافران شهر قرار می گیرد . اینجا اطراف میدان راه آهن خرمشهر است . گرامیداشت شهید بهروز مرادی طراح و مبتکر تابلو معروف "‌خرمشهر . جمعیت 36 میلیون نفر "‌ می بایست در صدر برنامه های مسئولین شهر قرار گیرد .

اینجا نیز خیابان منتهی به جزیره مینو است / از سمت فلکه فرودگاه که به سمت جزیره مینو حرکت کنی مقابل میدانی که به سمت فرودگاه آبادان می رود تابلویی نصب شده که به مسافرین خرمشهر خوش آمد می گوید . در حالی که بهتر بود روی این تابلو نوشته می شد "‌ به مینوشهر خوش آمدید" این نیز از بی تفاوتی و بی وجهی مسئولین شهرداری مینو شهر و بی سلیقگی مجریان تبلیغات شهری در منطقه است .

اینجا نیز میدان اطراف فلکه فرمانداری  خرمشهر  است . علاوه بر وضعیت تابلو ظاهراَ در ارتباط با چاپ نام یکی از شهیدان اشتباهی رخ داده . تصویر شهید سمت راست مربوط به شهید مسعود صالحه زاده است در حالی که نام شهید مرتضی کاظمی نوشته شده است .

بطور کلی وضعیت چیدمان  و  تبلیغات شهری در خرمشهر نیازمند یک بازنگری اساسی و ایجاد تمرکز در فعالیت های اینچنینی است که امیدوارم مورد  توجه ویژه شهرداری خرمشهر قرار گیرد.


 
 
یادمان شلمچه و ضرورت توجه مردم به حفظ و نگهداری آن
نویسنده : مدیریت - ساعت ۸:٢٩ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳٩۱
 

اینجا یادمان شلمچه است / بدون هر گونه شعار و جو زدگی می نویسم / اینجا فقط  باید با چشم دل ببینی و بشنوی و مجسم کنی آنچه را بر بچه هایی که در اینجا خونشان به زمین ریخته شده و جانفشانی ها کرده اند / اینجا کربلای ایران است / توفیق می خواهد به اینجا رسیدن و اینجا را زیارت کردن / و  این بدون اغراق برای هر کسی میسر نمی شود / من پس از سالها این سعادت را داشتم که بعنوان یک ایرانی قدم در منطقه ای بگذارم که در وجب به وجب آن خون پاک جوانانی به زمین ریخته شده که برای دفاع از اسلام و خاک وطن و مقابله با دشمن متجاوز جانفشانی ها کرده اند .


 
 
تجدید خاطرات قدیمی در عکاسی مترو پل
نویسنده : مدیریت - ساعت ۱٠:۱٠ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱٧ اردیبهشت ۱۳٩۱
 

بدون شک یکی از زیباترین خاطرات من در سفر اخیرم به خرمشهر دیدار از نمایشگاه عکسی بود که در عکاسی متروپل برپا شده بود .


 
 
حضور در جمع وبلاگنویسان فعال خرمشهری
نویسنده : مدیریت - ساعت ٩:۱٢ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱٧ اردیبهشت ۱۳٩۱
 

نزدیک به دو هفته ای هست که از خرمشهر برگشته ام و متاسفانه علیرغم قولی که داده بودم به دلیل مشغله فراوان شغلی هنوز موفق نشده ام گزارشی از سفر و نظرم درباره مسائل مختلف را که در این سفر با آن مواجه بودم بنویسم . اما از امروز عزم خود را جزم کرده ام تا در پست های مجزا به  15 سوژه ای که نتیجه این سفر می باشد بپردازم .

در تصویر بالا از سمت راست :‌ آقایان امیر امانی پور - احمدرضا سعید زاده - کربلایی علی ساری - امین غریبی - مهدی مرزوق پور - حامد عطشانی - مهدی گرگ پور - حسین گرگ پور و دوست قدیمی که پس از نزدیک به 30 سال ایشان را ملاقات نمودم جناب آقای مهدی کشوری مسئول یادمان شلمچه و از سرداران مقاومت و دفاع مقدس در خرمشهر  و نفر آخر آقای حمید زنگنه حضور دارند . تصویر توسط آقای زکریا زرگانی گرفته شده است .


 
 
به بهانه برگزاری کنگره بزرگداشت شهدای سازمان بنادر و دریانوردی
نویسنده : مدیریت - ساعت ۱:٢٦ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱٠ اردیبهشت ۱۳٩۱
 

مکان  : بندر خرمشهر  ، پایتخت دفاع مقدس

زمان : 13 اردیبهشت 1391


 
 
بازگشت از سفری خاطره انگیز
نویسنده : مدیریت - ساعت ٦:۱٤ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٧ اردیبهشت ۱۳٩۱
 

سلامی دوباره به همه دوستان

دیروز چهارشنبه پس از حدود 12 روز از خرمشهر برگشتم .

این سفر برای من علاوه بر آشنایی با دوستانی جدید و ملاقات دوستان قدیمی ، دستاوردهای زیادی داشت که در روزهای آینده بطور مفصل به آن خواهم پرداخت . اما در این فرصت لازم میدانم از همه دوستان جدید آقایان  مهدی مرزوق پور  و خانواده  محترمشان - احمد رضا سعید زاده - امیر امانی پور - کربلایی علی ساری - زکریا زرگانی - حمید زنگنه - حامد عطشانی  - سید اسماعیل بحرالعلوم و .... برای همراهی و همکاری شان تقدیر و تشکر کنم .