از خرمشهر ........ تا ....... خرم شهر

رسیدن به خرمشهر آباد و آزاد تکلیف امروز و هر روز همه ماست / استفاده ار مطالب و تصاویر با ذکر منبع بلامانع است

 
انتقال پیکر شهیدبهنام محمدی
نویسنده : مدیریت - ساعت ٢:۱٥ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٥ مهر ۱۳۸٩
 

پیکر بهنام محمدی شهید ۱۳ ساله دفاع مقدس ۳۰ سال پس از به شهادت رسیدنش از قبرستان کلگه به قبرستان شهدای گمنام نفتک در مسجد سلیمان انتقال می یابد تا محل انس عاشقان شهادت و دفاع شود.

به گزارش مهر، شهید بهنام محمدی در بهمن ماه سال‪ ۱۳۴۵در محله کوت شیخ  به دنیا آمد، از همان دوران کودکی با سختیها و دشواریهای زندگی آشنا و این امر موجب شد تا برای مبارزات عالی و ارزشمند در عرصه زندگی آمادگی بیشتر به دست آورد.

با وجود تمام سختیها با کار، فعالیت و حرفه آموزی انس یافت و کارهایی چون خیاطی، تعمیر ماشین و تعمیر رادیو و تلویزیون را فرا گرفت، بهنام پس از انقلاب در تعمیرگاه سپاه ‌پاسداران مشغول به همکاری شد.

در دوران دفاع مقدس و هجوم دشمنان به خرمشهر راه مبارزه با متجاوزان را در پیش گرفت. او با همان جسم کوچک اما روح بزرگ و دل دریایی‌اش به قلب دشمن می زد و با وجود مخالفت فرماندهان، خود را به صف اول نبرد می‌رساند تا از شهر و دیار خود دفاع کند.


 
 
خرمشهر بیست سال بعد از جنگ
نویسنده : مدیریت - ساعت ٧:۱۸ ‎ب.ظ روز شنبه ۳ مهر ۱۳۸٩
 

این روز ها خرمشهر در حالی هفته دفاع مقدس را جشن می گیرد که کودکانش تشنه جرعه آبی سالم هستند، ماهیان رودخانه اش طعم آب را از یاد برده اند، بیکاری سرگرمی روزانه جوانانش شده و دیوارهایش هنوز تاولهای کهنه جنگ را به یادگار دارد.
هنوز کارون کم آب بر خود می بالد که روزی جای پای فرشتگان را بر پهنای بیکرانش احساس کرده است ولی چگونه می توان باور کرد پس از گذشت ۲۰ سال از جنگ تحمیلی هنوز دیوارهای خرمشهر تاولهای کهنه جنگ را به همراه داشته باشد.
تنها ساعتی قدم زدن در خرمشهر احساس حضور در روزهای مقاومت را تداعی می کند و این احساس از خیابانها، معابر، خانه ها و نخلهای سوخته ای است که هنوز چشم هر بیننده ای را به خود جلب می کند. گویی که خرمشهر در سال ۵۹ باقی مانده است.
چگونه می توان بی تفاوت بود به زندگی مردمانی که بی ریا و تزویر برای دفاع از کشورشان ایثار کردند و امروز بی هیچ منت و خواهشی به زندگی خود ادامه می دهند.
به راستی که خرمشهر با تمام محرومیتهایش در پشت پارچه نوشته های تبریک حماسه ۳ خرداد و هفته دفاع مقدس پنهان شده است. پارچه هایی که نمی گذارند چهره دیگر شهر نمایان شود. آن زیبا سرزمینی که زندگی در آن رونق داشت امروز در لایه ای از فراموشی پنهان شده که می توان با لحظه ای قدم زدن در کوچه و بازار و محله های شهر به آن پی برد.