از خرمشهر ........ تا ....... خرم شهر

رسیدن به خرمشهر آباد و آزاد تکلیف امروز و هر روز همه ماست / استفاده ار مطالب و تصاویر با ذکر منبع بلامانع است

 
امام جمعه خرمشهر به سخنرانی احمدی نژاد نرفت
نویسنده : مدیریت - ساعت ٩:٥٤ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٥ خرداد ۱۳۸٩
 

به گزارش آبادان نیوز ،  روزنامه قدس نوشت در اعتراض به بی توجهی به مشکلات خرمشهر، امام جمعه این شهر در مراسم ویژه سوم خرداد در روبروی مسجد جامع که با حضور رئیس جمهور برگزار شد، شرکت نکرد.
آیة ا… سیدابوالحسن نوری امام جمعه خرمشهر در اعتراض به عملکرد استاندار خوزستان در حذف سخنرانی و خوشامدگویی وی در مراسم ویژه سوم خرداد، از حضور در این مراسم خودداری کرد.
یادآور می شود در سفر چندی پیش وزیر اقتصاد به خرمشهر به عنوان نماینده دولت، آیة ا… نوری، امام جمعه این شهر با بیان این که اعتبارات خوب دولتی در استان به هدر می رود، خواستار خانه تکانی در استانداری خوزستان شده بود.
امام جمعه خرمشهر در دوران ریاست جمهوری سید محمد خاتمی نیز یک بار بدلیل تحقق نیافتن وعده های رئیس جمهور در رفع مشکلات این شهر به استقبال رئیس جمهور وقت نرفت.


 
 
مجلس و دولت به طور جد پیگیر مسائل خرمشهر هستند
نویسنده : مدیریت - ساعت ٩:۳٥ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۳ خرداد ۱۳۸٩
 

دکتر لاریجانی در دیدار با خانواده‌های شهدای خرمشهر که در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: خرمشهر یک آزمون بزرگ بود و اگر در طراحی دشمن این شهر زود می‌شکست شرایط تغییر می‌کرد؛ اما مقاومت در خرمشهر و نیز فتح این شهر شرایط و سرنوشت جنگ را تغییر داد.
به گزارش ایسنا، رییس مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که خرمشهر در قلب همه‌ی مردم ایران است و همچون نگینی می‌درخشد، تاکید کرد: ما مجاهدت‌ها و فداکاری‌های شما را به خاطر داریم.


 
 
خرمشهری های صبور ، در انتظار خرم شهر
نویسنده : مدیریت - ساعت ٩:۳٤ ‎ق.ظ روز شنبه ۱ خرداد ۱۳۸٩
 

نوشتاری به بهانه سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر

 

28 سال از آزادی خرمشهر می گذرد و همچنان

 

 

خرمشهری های صبور

 

 

در انتظار خرم شهر

 

خرمشهر امروز ، خرم شهر  نیست !!!

دیروز از خرمشهر آمدم . برای انجام کاری اداری و بازدید از اقوام یک هفته در خرمشهر بودم .

در نیمه دوم اردیبهشت ماه ،  هوای گرم و شرجی هنوز به اوج خود نرسیده و تحمل  گرد و غبار موجود نیز برای مردم بالاجبار عادی شده و معلوم نیست در آینده چه اثرات مخربی بر سلامتی اهالی خرمشهر خواهد داشت .

خرمشهر ، شهری مهم که فتح‌الفتوح جنگ تحمیلی و حماسه دفاع مقدس است . هر وقت در این شهر قدم میزنم ،‌  دلم میگیرد و حال و هوای اوئل دهه شصت را در ذهنم مرور می کنم و به آن دوران که در خرمشهر بودم غبطه میخورم . آن موقع سن و سالی نداشتم - ١۴ یا ١۵ سال - بعنوان بسیجی در خرمشهر بودم و با بچه های خونگرم این دیار از جمله اسماعیل خباری ، مسعود صالحه زاده ، جلیل ارجمند ، بهروز مرادی و علیرضا گرگ پور که همگی در سالهای بعد از فتح خرمشهر به شهادت رسیدند و عزیزان دیگری از جمله کریم ملاعلی زاده ، صاحب عبودزاده  ، فرامرز نوروزی ، حسن سواریان ، حسن دلپذیر که خاطرات فراوانی از دوران دفاع مقدس در سینه دارند همراه بودم .

حیف از این شهر و مردم مظلوم و مقاوم آن که سالها پس از پایان جمگ هنوز باید تاوان بی توجهی و سهل انگاری  دیگران را پس بدهند. همه قبول دارند که در حق خرمشهر ظلم شده و همه با حرف و شعار موضوع را توجیه می کنند . اما کجاست مرد عمل ؟!!!