از خرمشهر ........ تا ....... خرم شهر

رسیدن به خرمشهر آباد و آزاد تکلیف امروز و هر روز همه ماست / استفاده ار مطالب و تصاویر با ذکر منبع بلامانع است

 
ضرورت استفاده از خرد جمعی برای نجات خرمشهر
نویسنده : مدیریت - ساعت ٧:٢۱ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٢٩ مهر ۱۳۸۸
 

دو سه روزی است علاوه بر شایعات مختلفی که از قبل وجود داشته ،‌خروجی برخی خبرگزاری ها  اخبار نگران کننده ای از  خرمشهر  این شهر مظلوم منتشر می سازند که تمامی آنها روی یک نکته متمرکز است و آن فعالیت شهردار خرمشهر است . تیتر اخباری که تاکنون در اینباره دیده ام یا مطالبی که تاکنون شنیده ام از نوع القائی و سعی دارد به مخاطب القاء نماید که شهرداری خرمشهر با بحران مدیریت مواجه است .

بحران از هر نوع در شهرداری های کشور  مطلب جدیدی نیست و به اعتقاد بنده در خرمشهر نه در شهرداری که به دلیل آثار جنگ تحمیلی در همه شهر بحران وجود دارد .

اما برخی دیگر از اخبار جدید به ویژه گفتگوهای اخیر اعضای  شورای شهر خرمشهر نشان می دهد که اعضای شورای شهر با درک صحیح و منطقی از وضعیت شهرداری و عملکرد شهردار محترم  از ایشان رضایت دارند و بر مشکلاتی که در راه رسیدگی به مسائلی که در خرمشهر وجود دارد واقفند.
جناب ادگی پور عضو محترم شورای شهر خرمشهر در گفتگو با خبرگزاری فارس به مسئله مهمی  اشاره نموده اند و آن استفاده از خرد جمعی برای نجات خرمشهر است .
به راستی حل مسائل و مشکلاتی که در خرمشهر وجود دارد از عهده یک نفر یا گروه خارج است و با تعویض یک مسئول نمی توان انتظار داشت بلافاصله همه مشکلات حل و فصل شود .
لازم است نخبگان و دلسوزان خرمشهری با وحدت و همدلی برای نجات خرمشهر و تبدیل آن به خرم شهر گردهم آیند و بسیج شوند .
من اخیراً کتاب " دا " را که همه خرمشهری ها با آن آشنا هستند می خواندم و با توجه به ذهنیتی که از روزهای دفاع مقدس داشتم خودم را در کنار نویسنده آن حس می کردم و در حین مطالعه این کتاب با خود می گفتم چه خوب بود مسئولینی که الان در خرمشهر خدمت می کنند این کتاب را می خواندند تا با ظلم و زجری که بر مردم خرمشهر رفته بیشتر آشنا می شدند . من خواندن این کتاب را به مسئولان فعلی خرمشهر و همه عزیزانی که حتی در همان سی چهل روز آغاز جنگ در خرمشهر بودند توصیه می کنم .
این خرمشهر در ایتدای جنگ به سادگی سقوط نکرد و دست عراقی ها داده نشد و سوم خرداد ۶١به سادگی پس گرفته نشد . به همین علت من معتقدم کسی که می خواهد در خرمشهر کار کند باید دلسوز و متعهد و خدمتگزار واقعی باشد و بسیجی وار مثل افرادی که همان روزهای آغاز جنگ در خرمشهر حماسه آفریدند ، اکنون نیز حماسه بیافریند .
در این زمانه کار و خدمت در خرمشهر حماسه است و به نظرم عبادت ،‌چرا که خدمت به خلق خدا عبادت است .
یک توصیه اکید دارم به همه اعضای محترم شورا در خرمشهر .
شهردار مجری تصمیمات و مصوبات شوراست و دست خالی نمی تواند کاری از پیش ببرد . کمر همت را ببندید و با تشکیل یک مجموعه  قوی مشورتی و اجرایی متشکل از همه نخبگان و متخصصین در خرمشهر و مرکز به یاری شهر و مسئولین آن بشتابید ،
 شهردار نباید نگران تامین حقوق کارکنان شهرداری و بدهی های شهرداری باشد و متعاقب آن فشار بر مردم برای تامین این هزینه ها باشد .
شهردار با همکاری مدیران شهرداری باید به برنامه ریزی قوی و اجرای پروژه ها بپردازند و کاری را به نتیجه برسانند . برای توسعه و عمران و رفع  اینهمه ویرانی در خرمشهر نیاز به اعتبارات کلان و ملی و تزریق آن به سازمانهایی مانند شهرداری خرمشهر است .
شهردار خرمشهر الحمدلله علاوه بر  تواضع و فروتنی و روحیه خدمتگزاری که همه از او سراغ داریم  یکی از نخبگان شهر و به جرات می توان گفت نخبگان در سطح ملی در زمینه امور مالی و مدیرت شهری  است .
در سایه وحدت و همدلی همگام با امام جمعه ،‌فرماندار و نماینده مردم در مجلس  ،‌ شهردار  خرمشهر و سایر مدیران شهرداری را یاری دهید تا علاوه بر ایجاد روحیه مصاعف برای خدمتگزاری در بین کارکنان شهرداری ،‌ مردم شهر نیز نتیجه اعتماد خود به مسئولان را که همان توسعه و رونق شهر خواهد بود مشاهده کنند.انشاءلله /مهدی گرگ پور

 


 
 
حماسه آفرینی های فدائیان اسلام و شیخ شریف در خرمشهر
نویسنده : مدیریت - ساعت ٧:٤۳ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢٧ مهر ۱۳۸۸
 

معرفی خرمشهر و شرح مبارزات و مجاهدات فرزندان این مرز و بوم در آن از جمله اهداف این وبلاگ است .

آنچه در ادامه می آید برگرفته شده از گفتگوی خبرنگار خبرگزاری فارس با حجت الاسلام آقای قنواتی است که از جمله مبارزان و مجاهدان است که از روزهای ابتدایی دفاع مقدس در خرمشهر حضوری فعال داشته است .

***** 

در نخستین روزهای مقاومت خرمشهر، نقش بی‌بدیل نیروهای مردمی تحت فرماندهی بزرگانی چون شهید هاشمی و شهید شریف، متاسفانه آن گونه که باید بیان و ارزیابی نشده است. گفتگوی خبرنگار فارس با محمد محسن قنواتی خوشبختانه در حد مجالی که مطالبی از این دست فراهم می‌سازد، شرح دقیق و کاملی از این ایثارهاست.


 
 
وعده های مکرر .....!!!!!!
نویسنده : مدیریت - ساعت ۱۱:٢٦ ‎ق.ظ روز شنبه ٤ مهر ۱۳۸۸
 

چندی پیش در پایگاه اطلاع رسانی آبادان نیوز مطلبی در مورد وضعیت بازسازی در آبادان و خرمشهر خواندم که توصیه می کنم شما نیز اگر به خرمشهر اهمیت می دهید آن را مطالعه نمائید.

متنی که در ادامه می آید  عیناً از پایگاه اطلاع رسانی مورد اشاره تهیه  شده است و در انتها نیز نظر انتقادی اینجانب را ملاحظه خواهید کرد :

نوشتن در مورد نقش آبادان و خرمشهر در اقتصاد کشور قبل از جنگ تحمیلی به کاری تکراری تبدیل شده و نسلی که واقعیتهای جنگ را درک نکرده نیز به اهمیت این دو شهر واقف است اما گردشگری این منطقه امروز با تغییرات عمیقی مواجه است.
آبادان به واسطه ساخت پالایشگاه بزرگش هفت سال بعد از اکتشاف نفت در مسجدسلیمان که در مقاطعی بزرگترین پالایشگاه جهان بود خیلی زود خود را به عنوان قطب صنعتی ایران قبل از جنگ مطرح کرد و به واسطه داشتن امکانات تفریحی فراوان از جمله ۱۷ سالن سینما که بهترین فیلمهای روز جهان را اکران می کردند همچنین برخورداری از ساحلهای باشکوه کارون، اروندرود و خلیج فارس در کنار خرید و فروش اجناس لوکس خارجی با قیمت ارزان به یکی از مناطق گردشگری کشور تبدیل شده بود و هر ساله به خصوص در فصل زمستان پذیرای گردشگران فراوانی از سراسر کشور بود.