از خرمشهر ........ تا ....... خرم شهر

رسیدن به خرمشهر آباد و آزاد تکلیف امروز و هر روز همه ماست / استفاده ار مطالب و تصاویر با ذکر منبع بلامانع است

 
کمبود سیلندر گاز در شهرستان های آبادان و خرمشهر
نویسنده : مدیریت - ساعت ٦:٢٥ ‎ب.ظ روز شنبه ۳٠ آذر ۱۳۸٧
 

به دنبال کمبود شدید سیلندر گاز در خرمشهر در دو روز گذشته، قیمت گاز و سیلندر گاز به ویژه شرکت «ایران گاز» به هر کپسول، سه هزار تومان رسید.گفتنی است، از نخستین ساعت بامداد امروز مردم در مقابل جایگاه‌های سبدی گاز، در حالی که سرمای شدیدی در منطقه حاکم است، صف تشکیل داده اند.
به گزارش پایگاه خبری آبادان نیوز مردم در رویارویی با خبرنگار ما با انتقاد از وضع پدید آمده، می‌گویند، چرا باید ابتدایی‌ترین مسائل گریبانگیر آنها شود.


 
 
نوری:مسئولان مصوبات سفر دوم رئیس جمهور را به اطلاع مردم برسانند
نویسنده : مدیریت - ساعت ٦:٢۳ ‎ب.ظ روز شنبه ۳٠ آذر ۱۳۸٧
 

امام جمعه خرمشهر گفت: مسئولان برای آگاهی مردم از دستاورد سفرهای استانی هیئت دولت، مصوبات سفر دوم رئیس جمهور را به مردم اطلاع‌رسانی کنند.
به گزارش پایگاه خبری آبادان نیوز ، امام جمعه موقت خرمشهر در خطبه‌های نماز جمعه در مصلای قدس خرمشهر با اشاره به سفر دوم رئیس جمهور و هیئت دولت به استان خوزستان افزود: این سفر گامی دیگر در جهت تحقق وعده‌های رئیس جمهور و دولت پرتلاش نهم است.


 
 
مصوبات جلسه استانی هیئت دولت / ویژه آبادان و خرمشهر
نویسنده : مدیریت - ساعت ۱٠:٤۸ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٢۸ آذر ۱۳۸٧
 

جلسه استانی دولت در خوزستان  با حضور رئیس جمهور ، وزیران و معاونان وی در استانداری استان خوزستان برگزار شد.در جلسه هیئت دولت قرار است مصوبات جدیدی برای پیشرفت و آبادانی هرچه بیشتر این استان تصویب شود.
در ادامه دور دوم سفرهای استانی هیئت دولت رئیس جمهور و اعضای کابینه وارد استان خوزستان شدند و در این سفر  برخلاف روال همیشگی تشکیل جلسات هیئت دولت که در آخرین ساعات حضور رئیس جمهور در استانها برگزار می شد این بار جلسه هیئت دولت در اولین ساعات صبح دومین روز سفر رئیس جمهور تشکیل شد.

کارگروههای تخصصی اشتغال و صنعت و معدن استان خوزستان نیز شب گذشته به منظور بررسی برخی پیشنهادها برای توسعه و آبادانی این استان با حضور رئیس جمهور تشکیل جلسه داد.

در جلسه این کارگروهها که شامگاه سه شنبه با حضور وزیران مربوطه برخی از معاونان و مشاوران رئیس جمهور، مدیران عامل بانکها ،نمایندگان مردم استان خوزستان در مجلس شورای اسلامی و نمایندگان بخش خصوصی برگزار شد ؛ گزارشی از وضعیت استان در بخش های اشتغال و صنعت و معدن ارائه و پیشنهادهای کارگروه بررسی شد.

تأمین منابع مالی بنگاههای اقتصادی استان ،تأمین تسهیلات برای طرحهای خوداشتغالی ،تأمین یارانه سود تسهیلات بنگاههای زودبازده ،معافیت از حقوق گمرکی کالاهای وارداتی برای بنادر خرمشهر ،اروندکنار و آبادان کمک به ایجاد نمایشگاه بین المللی و پایانه های صادرات محصولات کشاورزی ،بهره مندی مردم شهرستان های آبادان و خرمشهر از مزایای منطقه آزاد اروند ،ایجاد و تجهیز ۳۲ ایستگاه سنجش آلودگی هوا در شهرهای استان ،تأمین انرژی و آب مورد نیاز طرح های صنعتی و معدنی جدید و احداث خط آهن شوشتر به مسجد سلیمان از جمله پیشنهادهایی بود که در جلسه کارگروههای تخصصی اشتغال و صنعت و معدن استان خوزستان مورد بحث و بررسی قرار گرفت و تعدادی از این پیشنهادها برای تصویب نهایی به جلسه استانی دولت موکول شد.


 
 
وزیر اقتصاد مشکلات خرمشهری‌ها را بررسی می‌کند
نویسنده : مدیریت - ساعت ۱٢:٢۳ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢٦ آذر ۱۳۸٧
 

خبرگزاری فارس: فرماندار خرمشهر گفت: با توجه به فشردگی برنامه‌های سفر رئیس جمهور در خوزرستان، وزیر اقتصاد مشکلات خرمشهری‌ها را بررسی می‌کند.

محمدرضا آملازاده امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در خرمشهر افزود: در جلسه شورای اداری که ظهر امروز در محل فرمانداری خرمشهر برگزار می‌شود، روند اجرا و پیشرفت کار مصوبات سفر نخست رئیس جمهور در خرمشهر مورد بررسی قرار می‌گیرد.
وی تصریح کرد: علاوه بر آن، طرح‌ها و مصوبات جدید برای رفع محرومیت‌ها، عقب ماندگی و مشکلات مردم خرمشهر و دستگاه‌های اجرایی پیشنهاد و مورد اجرا قرار می‌گیرد.

 
 
اصلاح زیر ساخت‌های اقتصادی و عمرانی لازمه توسعه خرمشهر است
نویسنده : مدیریت - ساعت ۱٢:٢٢ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢٦ آذر ۱۳۸٧
 

خبرگزاری فارس: فرماندار خرمشهر گفت: اصلاح زیر ساخت‌های اقتصادی و عمرانی از مهم‌ترین نیازهای خرمشهر برای دستیابی به توسعه اقتصادی و فرهنگی در جامعه است.


 
 
طرح‌های جدید اقتصادی جایگزین فعالیت‌های بندر خرمشهر شود
نویسنده : مدیریت - ساعت ۱٢:۱۸ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢٦ آذر ۱۳۸٧
 

خبرگزاری فارس: فرماندار خرمشهر گفت: مسئولان اقتصادی کشور باید در‌صدد یافتن جایگزین اقتصادی مناسبی برای فعالیت انحصاری بندر خرمشهر باشند.

محمدرضا آملا زاده امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در خرمشهر افزود: به دلیل کاهش حجم فعالیت‌های بندر خرمشهر، مسئولان شهر و همچنین دست اندرکاران اقتصادی باید جایگزین اقتصادی مناسبی را برای جبران کاهش فعالیت‌های بندر در نظر بگیرند.

 
 
گلزار شهدای خرمشهر هنوز یک سکوی سیمانی است
نویسنده : مدیریت - ساعت ۱٢:۱٥ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢٦ آذر ۱۳۸٧
 

خبرگزاری فارس: 5 سال از آغاز طرح ساماندهی گلزار شهدای خرمشهر می‌گذرد اما همچنان این گلزار یک سکوی سیمانی است که دل هر رهگذری از غریبی این شهدا به درد می‌آید.

به گزارش خبرنگار ایثار و شهادت خبرگزاری فارس، ستاد معین در سال 1372 بازسازی گلزار شهدای خرمشهر را با طرحی آغاز کرد که بر روی مزارها از سقف چادری استفاده ‌شد اما با توجه به این‌که در نصب این چادرها به وضعیت اقلیم خرمشهر توجه نشده بود، در سال 1376 طوفان، چادرها را برد و به ستون‌ها آسیب رساند.

 
 
اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از نزدیک با مشکلات آبادان و خرمشهر آشنا می‌شوند
نویسنده : مدیریت - ساعت ۱٢:۱٤ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢٦ آذر ۱۳۸٧
 

خبرگزاری فارس: نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی گفت: اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس و برخی دیگر از مسئولان بخش اقتصاد کشور از نزدیک با مشکلات آبادان و خرمشهر آشنا خواهند شد.

سیدعلی موسوی جرف در گفتگو با خبرنگار فارس در آبادان افزود: به منظور تلاش برای رفع هرچه سریع‌تر مشکلات اقتصادی مردم شهرهای آبادان و خرمشهر، اصلاح زیرساخت‌های اقتصادی این دو شهر و همچنین احساس نیاز برای رفع مشکلات اقتصادی-تجاری گمرک در این منطقه، مقرر شد که نیمه دوم آذر ماه تیمی متشکل از اعضای کمیسون اقتصادی مجلس و برخی از دست اندرکاران بخش اقتصاد کشور با حضور در آبادان و خرمشهر از نزدیک در پی حل این مشکلات برآیند.

 
 
حل مشکل بیکاری و فقر آسان‌تر از فتح خرمشهر نیست
نویسنده : مدیریت - ساعت ۱٢:۱۱ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢٦ آذر ۱۳۸٧
 

خبرگزاری فارس: دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: حل مشکلات فقر و بیکاری کمتر از بیرون‌کردن شاه از کشور و صدام از خرمشهر نیست.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، محسن رضایی ظهر امروز در همایش «نسل سوم انقلاب» که در تالار مفید دانشگاه قم برگزار شد، اظهار داشت: نسل سوم مهم‌ترین مسئله امروز حکومت و ملت ماست، چرا که آینده کشور در دست این نسل انقلاب است.

 
 
صبر هم در برابر مردم خرمشهر شرمنده شده است
نویسنده : مدیریت - ساعت ۱٢:٠۸ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢٦ آذر ۱۳۸٧
 

خبرگزاری فارس: نماینده مردم خرمشهر گفت: مردم خرمشهر سال‌هاست در برابر ناملایمات صبر کرده‌اند به گونه‌ای که صبر در برابر آنها شرمنده شده است.

مصطفی مطورزاده امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در خرمشهر افزود: مردم خرمشهر در زمان جنگ تحمیلی فرزندان خود را برای جلوگیری از ذلت کشور در مقابل دشمن قرار دادند.
وی اظهار داشت: زمانی که خرمشهر دارای بهترین امکانات زندگی و رفاهی بود، در پایتخت ایران چنین امکاناتی اساساً وجود نداشت.