از خرمشهر ........ تا ....... خرم شهر

رسیدن به خرمشهر آباد و آزاد تکلیف امروز و هر روز همه ماست / استفاده ار مطالب و تصاویر با ذکر منبع بلامانع است

 
شهردار جدید خرمشهر و مسئولیتی خطیر و دشوار
نویسنده : مدیریت - ساعت ۳:٥٩ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱٧ شهریور ۱۳۸٧
 

 همانگونه که انتظار می رفت بعد از انتخاب آقای سالم پور بعنوان شهردار جدید خرمشهر ،‌ با تائید نامبرده توسط استانداری محترم خوزستان ،‌مراسم معارفه ایشان نیز برگزار گردید و الحمدلله اکنون مردم  خرمشهر پس از ماهها شاهد حضور شهردار جدید در ساختمان  شهرداری هستند.

معرفی ایشان در ماه پربرکت رمضان نوید بسیار خوبی برای مردم و منطقه می باشد و امیدوارم ایشان منشاء خدمات ارزنده و گسترده ای برای خرمشهر مظلوم باشد و آرزومندم مسئولین محلی به ویژه امام جمعه محترم خرمشهر حضرت آیت الله نوری و فرماندار محترم و نماینده محترم مردم در مجلس با شهردار جدید ارتباط صمیمانه و موثری برای رسیدگی به وضعیت خرمشهر داشته باشند و همه عزیزان فارغ از هرگونه گرایشات سیاسی و اختلاف نظرت به خرمشهر و اوضاع آن بپردازند.

 


 
 
معارفه شهردار جدید خرمشهر و....
نویسنده : مدیریت - ساعت ۳:٢٩ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱٧ شهریور ۱۳۸٧
 

در مراسمی با حضور مسئولان شهری و استانی  حاج جبار سالم پور بعنوان  شهردار جدید خرمشهر معرفی شد.

در آیین معارفه شهردار جدید خرمشهر مدیر کل امور شهری استانداری خوزستان در سخنانی گفت: وجود شوراهای اسلامی در کشورمان نشاندهنده حکومت مردم سالاری دینی در نظام جمهوری اسلامی و حاکمیت مردم بر سرنوشت سیاسی و اجتماعی خودشان است.
حسین حیدری افزود: انتخاب شهردار با رأی اعضای شورای شهر به معنی انتخاب توسط مردم است چرا که اعضای شورای شهر در واقع نمایندگان حقیقی مردم هستند.

وی در ادامه تصریح کرد: اکنون که شهردار جدید خرمشهر معرفی و حکم تأیید او از سوی استانداری ابلاغ شده کلیه اعضای شورا چه آنها که به او رأی موافق داده و چه کسانی که مخالف بودند باید او را به عنوان عضو جدید خویش بپذیرند و در وظیفه سنگین خدمتگزاری به مردم شهید پرور و بزرگوار خرمشهر یاری دهند.
مدیر‌کل امور شهری استانداری اظهار داشت: از شهردار جدید نیز می‌خواهیم که تعامل، هماهنگی و همدلی لازم را با اعضای شورای شهر و تمام مسئولان نهادها و ادارت شهرستان داشته و اختلافات سلیقه‌ای احتمالی را با سعه صدر و همکاری حل و فصل کنند.
وی همچنین خواستار نظارت مردم به کار شهرداری و ارائه ایده و نظرات مفید خود به این نهاد خدماتی شد.


 
 
شهردار جدید خرمشهر:چشم انداز توسعه شهری خرمشهر ارائه می‌شود
نویسنده : مدیریت - ساعت ۳:٢٥ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱٧ شهریور ۱۳۸٧
 

شهردار خرمشهر گفت: ارائه برنامه چشم انداز توسعه شهری بر اساس جدول زمان بندی شده از مهم‌ترین برنامه‌های شهرداری خرمشهر خواهد بود.
جبار سالم پور امروز در گفتگو با فارس در خرمشهر افزود: شهرداری خرمشهر دارای مشکلات زیادی از قبیل بدهی ۱۵ میلیاردی، تأخیر درپرداخت حقوق پرسنل و مسائل مربوط به نیروی انسانی است که مهم ترین علل آن جوابگو نبودن منابع اختصاص یافته به شهرداری با مخارج آن است.
وی اظهار داشت: برای حل مشکلات موجود در شهرداری، سه برنامه کوتاه، میان و بلند مدت را مد نظر داریم.
شهردار خرمشهر ادامه داد: در برنامه کوتاه مدت رسیدگی به مسائل مالی، اداری و فرهنگی شهر و همچنین مسائل ریز عمرانی و ترمیم نوارهای حفاری، رسیدگی و ساماندهی پرسنل و آموزش آنها برای انجام بهتر وظایفشان انجام خواهد شد.
سالم پور به سازی فضای سبز خرمشهر و وضعیت آب خام فضاهای سبز، جذب اعتبارات عمرانی لازم و ایجاد منابع در آمدی جدید و پایدار برای عمران شهر را از مهم ترین برنامه‌های میان مدت شهرداری برشمرد.
شهردار خرمشهر اضافه کرد: برای پیشرفت سریعتر کارها و خارج شدن از روز مرگی در انجام امور، نیاز به یک برنامه مدون چشم انداز شهری بسیار واجب و ضروری است تا کارها مطابق زمان بندی و اولویت انجام شود لذا ارائه برنامه مدون چشم انداز شهری از مهم‌ترین برنامه‌های در نظر گرفته شده در برنامه بلند مدت است.
وی در پایان گفت: سایت اینترنتی شهرداری نیز راه اندازی می‌شود و از کلیه مردم، مسئولان و دلسوزان شهر می‌خواهیم نظرات و ایده‌های جدید خود را از طریق این سایت با کارکنان شهرداری در میان بگذارند تا بتوانیم با عنایت خداوند و کمک مردم و مسئولان شهر و استان وظیفه اصلی خود که خدمت رسانی بهتر و بیشتر به مردم است را به خوبی انجام دهیم.